Úvod > Běžecký pás nebo eliptical?

Běžecký pás nebo eliptical?

Mám si koupit běžecký pás nebo eliptical/eliptický trenažer? Na kterém stroji spálím více kalorií? Posílím více svalových partií na běžeckém pásu nebo na elipticalu? Je šetrnější ke kloubům běžecký pás nebo eliptical?

Nejen Vy, ale i mnoho dalších zákazníků si klade tyto otázky, když zvažují koupi kardio přístroje - Běžecký pás či Eliptical. Existují dva nesmiřitelné tábory zastánců jedné či druhé variatny. My se pokusíme Vám na tyto otázky odpovědět v našem rádci.

  1. Běžecký pás je simulátor běhu a mezi fitness kardio přístroji má své pevné a neotřesitelné místo. Běžecký pás dokonale simuluje chůzi nebo běh. Běh či chůze i na běžeckém pásu je nejpřirozenějším lidským pohebem. Díky odpružení běžecké plochy pásu je běh na běžeckém pásu šetrnější ke kloubům než běh na asfaltu či jakémkoli jiném zpěvněném povrchu. První běžecký pás pro zdravotní účely a diagnostiku srdečních chorob byl použit již v roce 1952 na University of Washington. Hodí se pro domácí i komerční cvičení. Mírnou nevýhodou běžeckých pásů oproti elitickým trenažérům je poněkud větší rozměr, vyšší hmotnost a také cena. Vice o běžeckých pásech v sekci běžecké pásy - rádce.
  2. Eliptický trenažér / eliptical byl vyvinut pro co nejefektivnější procvičení co největšího počtu svalových partií celého těla. Jedná se o ne zcela přirozený pohyb, na který je potřeba si zvyknout. Je to vlastně pohyb nohou po eliptické dráze spojený s pohybem horních končetin, čímž je dozaženo zapojení svalových partií celého těla. Spíše než běh či chůzi cvičení na eliptickém trenažéru připomíná běh na běžeckých lyžích, či případně severskou chůzi, kde dochází také k intenzivnějšímu zapojení rukou. Pohyb je plynulý a opravdu velice šetrný ke kloubům. Proto se cvičení na eliptickém trenažéru často doporučuje lidem, pro které není běh či chůze vhodná kvůli problémům s klouby. Více o eliptických trenažérech v sekci eliptické trenažéry - rádce.

Na závěr lze říci, že běžecký pás je vhodnější pro intenzivnější trénink chůze či běhu či pokud prostě rádi běháte a nemáte vhodné podmínky pro běhání venku nebo nechcete být závislí na počasí a podmínkách venku. Eliptical je vhodný jako univerzální fitness pomocník pro zpevnění postavy, spalování tuků, zvýšení kondice a zlepšení koordinace pohybového aparátu. Kompaktnější eliptické trenažéry v nižší cenové hladině jsou ideální pomocníci pro udržování kondice doma, robustnější profi přístroje velmi často najdete i v komerčních fitness centrech.

Vyberte si z široké nabídky běžeckých pásůeliptických trenažerů inSPORTline.

 Související informace

Český košík roku 2015 Ověřeno zákazníky Finalista Shop roku 2016 Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 10 let Apek - certifikovaný obchod