Úvod > Běžecký pás nebo eliptical?

Běžecký pás nebo eliptical?

  • Mám si koupit běhací pás nebo eliptical/eliptický trenažer?

  • Na kterém stroji spálím více kalorií?

  • Posílím více svalových partií na běhacím pásu nebo na elipticalu?

  • Je šetrnější ke kloubům běhací pás nebo eliptical?

Nejen Vy, ale i mnoho další zákazníků si klade tyto otázky, když zvažují koupi kardio přístroje - běhací pás či eliptical. Existují dva nesmiřitelné tábory zastánců jedné či druhé varianty. My se pokusíme se Vám na tyto otázky odpovědět v našem rádci.

  1. Běžecký pás je simulátor běhu a mezi fitness kardio přístroji má své pevné a neotřesitelné místo. První běhací pás pro zdravotní účely a diagnostiku srdečních chorob byl použit již v roce 1952 na University of Washington. Běhací pás dokonale simuluje chůzi nebo běh. Hodí se pro domácí i komerční cvičení. Nevýhodou jsou poněkud větší rozměry, hmotnost a také cena, jelikož technologie pro výrobu takového trenažeru jsou nákladnější. Více o běhacích pásech najdete v rádci jak vybrat běžecký pás.
  2. Eliptical byl vyvinut pro co nejefektivnější procvičení co největšího počtu svalových partií celého těla. Jedná se o ne zcela přirozený pohyb, na který je potřeba si zvyknout. Je to vlastně pohyb nohou po eliptické dráze spojený s pohybem horních končetin, čímž je dozaženo zapojení svalových partií prakticky celého těla a nejblíže se podobá běžkovému lyžování. Pohyb je plynulý a velice šetrný ke kloubům. Více o eliptických trenažérech naleznete v rádci jak vybrat eliptical.

Na závěr lze říci, že běhací pás je vhodnější pro inteznivnější trénink chůze či běhu a uspokojí i vrcholové sportovce. Eliptical je vhodný jako univerzální fitness pomocník pro zpevnění postavy, spalování tuků a zlepšení koordinace pohybového aparátu. Profi přístroje z obou kategorií najdou uplatnění i v komerčních fitness centrech.

Vyberte si z široké nabídky běhacích pásů a elipticalů inSPORTline.

Související informace: