Úvod > Rotoped nebo cyklotrenažér?

Rotoped nebo cyklotrenažér?

Rotoped nebo cyklotrenažér?
 

Mám si koupit rotoped nebo cyklotrenažér? Jaký je vlastně mezi nimi rozdíl?

Tyto otázky si klade mnoho zákazníků, kteří si chtějí pořídit domácí kardio přístroj se zaměřením na dolní končetiny a začít cvičit. Pokusíme se Vám v našem rádci na tyto otázky odpovědět.

Existuje několik způsobů, jak simulovat jízdu na kole. Můžete zvolit rotoped, cyklotrenažér (spinningové kolo) a cyklistický trenažér (do kterého upevníte své kolo).

  • Rotoped je určen především pro domácí trénink rekreačnějšího charakteru, udržení dobré kondice, zpevnění těla a hubnutí. Rozhodně není určen pro intenzivní profesionální trénink či snad pro vrcholové sportovce. Výhodou je cenová dostupnost a nepřeberná paleta modelů na trhu. Ceny začínají již na třech tisících korun. Rotopedy dělíme dle ovládání zátěže na manuálně ovládané a počítačem řízené ergometry. Více informací o rotopedech najdete v dalším rádci.
  • Cyklotrenažér je určen pro dokonalou simulaci jízdy na kole a hlavním rozdílem oproti rotopedu je přesné a citlivé nastavení zátěže, robustní a pevný rám, dokonalá stabilita stroje a také vyšší maximální zátěž. Cyklotrenažéry mohou být vybaveny kombinovanými pedály s SPD zámkem s možností používat cykloobuv. Kvalitní cyklotrenažér uspokojí i náročného sportovce. Cena základních modelů začíná kolem šesti tisíc korun. Pro jezdce zvyklé na volnoběh může být nevýhodou jeho nepřítomnost u těchto strojů.
  • Cyklistický trenažér je zařízení, do kterého upnete své jízdní kolo a třením zadního kola o zátěžové kolo vzniká simulace jízdy do kopce či proti větru. Výhodou je použití vlastního seřízeného kola, které znáte a dokonale vám vyhovuje. Nevýhodou je nutnost mít kolo v obýváku a také vyšší hlučnost kola, pneumatik (především, pokud jejich vzorek je hrubšího charakteru) a zátěžového mechanismu.

Víme, že jízdu na kole v přírodě či na silnici nic zcela nenahradí, ale věříme, že snad i s pomocí našeho rádce si vyberete stroj dle Vašich potřeb.