Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat vibromasážní stroj?

Jak správně vybrat vibromasážní plošinu?

Při výběru vibrační plošiny (též vibromasážní stroje, vibrogym)  jsou pro většinu zákazníků rozhodujícími faktory

  • systém vibrací
  • zatížení
  • a s tím také úzce související cena.

Vibrace mohou být 3D, vertikální, či kombinované u dvou motorových plošin.

Vibromasážní stroje pro domácí použití

Pro domácí použití postačí jednomotorová vibromasážní plošina s výkonem motoru od 200 do 350 W a zatížením do 120 kg.

Vibrační plošiny pro domácí použití bývají obvykle vybaveny jedním motorem o výkonu 200 - 350 W. Rozlišujeme 2 základní typy vibrací a to vertikální a 3D. Vertikální vibrace funguje na principu tzv. houpačky, tedy strany se pohybují nahoru a dolů. Vibrace označována jako 3D je kombinací několika směrů vibrací, které vytvářejí tzv. 3D efekt, deska se nijak nehoupe, ale kompletně celá vibruje. Můžeme se také setkat i s kombinovanou vibrací, která je složena spojením 3D a vertikální vibrace. Ve výsledku se pak při 3D vibrace plocha navíc houpe. Ideální volbou jsou stroje, které nabízí možnost výběru několika vibrací.

Přístroje mají různou frekvenci vibrací (počet kmitů za vteřinu) a amplitudu (míra vychýlení plošiny při vibraci). Běžný rozsah hodnot vibrací je 1 - 40 Hz a amplituda 1 - 5 mm. Široký rozsah hodnot bývá samozřejmě vykoupen vyšší cenou přístroje.

Podívejte se na doporučené domácí vibromasážní stroje.

Vibromasážní stroje do fitcenter a wellnescenter

Náročnějším uživatelům a do fitcenter a wellnescenter doporučujeme dvoumotorové plošiny se zdvojeným systémem vibrací a zatížením do 150 kg.

Výkonnější vibrační plošiny jsou vybaveny dvěma motory. Jeden motor obvykle vytváří 3D a druhý vertikální vibrace. U většiny těchto vibromasážních přístrojů lze 3D a vertikální vibrace používat jak samostaně tak synergicky (oba systémy dohromady).

Vibrační plošiny jsou obvykle vybaveny computerem s množstvím přednastavených programů včetně manuálního ovládání. Mohou mít také snímač tepu nebo měřič tělesného tuku a celou řadu jiných doplňkových funkcí. 

Podívejte se na doporučené komerční vibromasážní stroje.

Ovládání a údržba vibračních strojů jsou nenáročné

Vibrační přístroje jsou nenáročné na údržbu a jejich provoz není nijak nákladný. Energetická náročnost je obdobná jako například u televize a náročnost obsluhy je srovnatelná s obsluhou automatické pračky.

Věříme že Vám náš malý rádce pomůže při výběru vhodného vibromasážního přístroje!

Váš inSPORTline tým

Související informace

Akce a slevy na email
Akční newsletter