Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Až 3x rychlejší účinek hubnutí - to jsou stroje VibroGym!

Jak už bývá zvykem, redukce váhy není kdovíjaká zábava. Na cvičení není čas, někdy schází vůle či vytrvalost, ale většinou chybí odhodlání. Říkáte si, že se v tom poznáváte? Co takhle zkrátit čas cvičení o několik desítek minut, zjednodušit cviky a přesto dosáhnout lepších výsledků? Že to není možné? Seznamte se s vibromasážními stroji inSPORTline VibroGym, které s hubnutím pořádně zatočí.

Až 3x rychlejší účinek hubnutí - to jsou stroje VibroGym!
Až 3x rychlejší účinek hubnutí - to jsou stroje VibroGym!

Cvičení na strojích VibroGym je až 3x účinnější než jakékoliv jiné cvičení na posilovacích strojích. Moderní VibroGym stroje fungují na principu Advance Vibration Technology, která umožňuje maximální přenos vibrací do svalů. Svaly jsou tak nuceny reflexivně se stahovat a cvičení je díky tomu mnohem efektivnější než na klasických strojích.

Pokud patříte mezi ty, které cvičení nebaví nebo na něho nemají čas, VibroGym bude pro vás ideální volbou. Trénink na vibračních posilovacích strojích je nenáročný a vhodný pro jakoukoli věkovou kategorii či tělesnou kondici.

 Co je to VibroGym?

Jak už název napovídá, jedná se o vibromasážní stroje inSPORTline, které fungují na principu vibrací. Ty jsou přenášeny hluboko do svalů po celém těle, kde dochází k jejich reflexnímu stahování, což má pozitivní vliv na efektivitu cvičení. Změny na své postavě poznáte, i když cvičíte třeba jen třikrát týdně v krátkých intervalech. Cvičení zároveň zvyšuje celkovou pružnost, tělesnou hbitost, zlepšuje krevní oběh, ale také umožňuje zlepšit a posílit metabolismus i lymfatický systém. To vše pomáhá při redukci váhy.

 Jak na VibroGym cvičit?

Existuje několik skupin cviků, které lze na vibračních plošinách provádět. Cviky mohou být zaměřené na horní či dolní polovinu těla, ale také na jednotlivé svalové partie. Nejčastěji se provádějí protahovací cviky (vhodné na rozehřátí), strečinkové cviky či náročnější silové cviky, které pomáhají lépe zpevnit tělo a vytvarovat postavu. Cviky lze provádět vleže, sedě, ve stoje, ale také třeba s využitím dalších pomůcek, jako jsou gymnastické míče, expandéry či podložky.

Cvičení trvá zpravidla okolo 5 – 30 minut, což patří mezi hlavní přednosti strojů Vibrogym. Naši trenéři připravili 4 skvělé programy na míru, kde každý program obsahuje přibližně 20 cviků, a to včetně strečinku a regenerace. Jednotlivé cvičení si můžete tak prohlédnout a sami si vybrat, které vám bude nejlépe vyhovovat: 

 
Hubni na maximum – na míru pro ženy

Jedná se o speciální cvičení pro efektivní hubnutí na VibroGymu. Cvičení je zaměřeno především na problémové partie dolních končetin a trupu.Zpevni tělo

Jedná se o cvičení pro efektivní zpevnění oslabených svalových skupin na VibroGymu. Trénink doporučujeme převážně mužům.

 
Vytvaruj si super postavu – na míru pro ženy

Jedná se o cvičení pro efektivní zpevnění oslabených svalových skupin na VibroGymu. Cvičení je zaměřeno především na zpevnění pánevního dna.Relaxuj a uvolni se

Jedná se o speciální protahovací a relaxační cvičení pro odbourání stresu a únavy.

Více jak stovku cviků od našich profesionálních trenérů s praktickou ukázkou si můžete také zdarma stáhnout v podobě brožury.

 Jaký VibroGym pořídit?

Při výběru vibrační plošiny je potřeba sledovat několik základních parametrů. Mezi nejdůležitější patří typ vibrací, výkon motoru, velikost amplitudy, frekvence vibrací a rozměr vibromasážní plochy. Na základě těchto parametrů si určitě VibroGym vybere každý z vás.

 1. Typ vibrací
Rozlišujeme 2 základní typy vibrací a to vertikální a 3D. Vertikální vibrace funguje na principu tzv. houpačky, tedy strany se pohybují nahoru a dolů. Vibrace označována jako 3D je kombinací několika směrů vibrací, které vytvářejí tzv. 3D efekt. Deska se nijak nehoupe, ale kompletně celá vibruje. Můžeme se také setkat i s kombinovanou vibrací, která je složena spojením 3D a vertikální vibrace. Ideální volbou jsou stroje, které nabízí možnost výběru několika vibrací.
 Při 3D vibraci je možno provádět větší škálu cviků a cvičení je efektivnější. Vertikální vibrace je naopak o něco méně efektivní, ale vhodnější pro lidi s nadváhou.

 2. Výkon motoru
Pro domácí použití jsou dostačující jednomotorové vibrační plošinyvýkonem motoru mezi 200 – 300W. Všeobecně platí, že čím větší výkon motoru je, tím silnějších vibrací dosáhne. Zároveň platí, že pro 3D vibraci je dostačující slabší motor, než u vertikální vibrace. Efekt při cvičení však bude zachován.
 Při 3D vibraci doporučujeme výkon motoru od 200W, u vertikální vibrace od 300W. 

3. Amplituda a frekvence vibrací
Stejně jako u výkonu motoru platí i u amplitudy či frekvence vibrací jiné hodnoty u rozdílných typů vibrací. U vertikální vibrace je mnohem větší amplituda, a to proto, aby docházelo k viditelnému pohybu „houpačky“. U 3D vibrace stačí menší amplituda, jelikož deska celá vibruje. Stejně funguje i frekvence vibrací, kde u 3D vibrace postačí menší frekvence než u vibrace vertikální.
 Optimální amplituda u vertikální vibrace by měla být v rozsahu 5 – 8 mm, u 3D vibrace 1 – 3 mm. U rozsahu platí: čím větší rozpětí, tím větší možnost nastavení. 


 4. Rozměr vibrační plochy
Jedná se o mnohdy opomíjený parametr, který může dosti ovlivnit cvičení. I zde platí pravidlo, čím větší plocha, tím je cvičení komfortnější a lze provádět více cviků.
 Minimální rozměr plochy by měl být přibližně okolo 60 x 60 cm. V lepším případě a pro vyšší uživatele je pak vhodný rozměr 70 x 70 cm. 

 

 Na závěr nejdůležitější fakta o VibroGym:

  • Pravidelné cvičení posiluje svaly a zvyšuje celkovou pružnost a hybnost
  • Při cvičení na VibroGymech jsou minimálně namáhány svaly a klouby
  • Cvičení na VibroGymech zlepšuje krevní oběh a posiluje metabolismus a lymfatický systém
  • Cvičením na VibroGymech zhubnete a redukujete celulitidu
  • Funguje i jako prevence osteoporózy
  • Stačí 15-20 minut 3x týdně
  • Odbourává celulitidu
  • 3x efektivnější než běžné cvičení
  • Pomáhá proti bolestem kloubů
  • Zpevňuje svaly a kůži
Akce a slevy na email
Akční newsletter