Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

5 důvodů, proč si pořídit vodní činku nebo vak!

5 důvodů, proč si pořídit vodní činku nebo vak!
5 důvodů, proč si pořídit vodní činku nebo vak!

Ano, pojem vodní činka zní poněkud zvláštně a může evokovat záhadné přírodní úkazy nebo pomůcky pro akvabely. Vodní vak byste pak možná hledali v rybářských potřebách. My máme ale na mysli moderní posilovací pomůcky, se kterými můžete pracovat stejně efektivně jako s jakoukoliv klasickou činkou!

Vyrobeny nejsou z kovu, ale z neuvěřitelně odolného PVC materiálu, který s přehledem ustojí vysokou zátěž, tlak vody a popřípadě i nástrahy počasí.

Proč si tedy rovnou nepořídit standardní činku, kterou dobře znáte? Popřípadě osvědčený bulharský pytel? Z dobrých důvodů samozřejmě. Hned vám je přiblížíme.

 Snadno změníte tréninkovou zátěž

Protože se činky a vaky inSPORTline dají plnit vodou, je také možné regulovat jejich hmotnost! Dle celkového objemu tak můžete pracovat s činkou těžkou až 8 kg nebo vakem do 50 kg, nic vám ale nebrání naplnit je o něco méně a postupně se k nejvyšší zátěži propracovat. V zásadě tak máte několik závaží v jednom, záleží jen, jak moc je naplníte.

 Zvýšíte dynamiku pohybu a potrénujete rovnováhu

Zásadním rozdílem oproti ostatním druhům závaží je to, že se zátěž ve vodní čince přelévá. To znamená, že následuje každý váš pohyb a vnáší do tréninku dynamičnost. Pohyb vody ve vaku nebo v čince vás přinutí tuto protiváhu vyrovnávat po celou dobu cvičení. Nejen že tím bude cvičení náročnější, zlepšíte si tak i rovnováhu.

 Procvičíte celé tělo

Díky tvaru ve stylu kettlebell jsou vodní činky velmi všestranné a můžete je tak využít k cvikům pro posílení prakticky celého těla. Ke stejnému účelu slouží i posilovací vaky. Široká škála pohybů zahrnuje zdvihy, dřepy, mrtvé tahy i výpady. Navíc budete vždy posilovat hned několik svalových skupin najednou.

 Šetří místo a snadno se s nimi cestuje

Činky i vaky jsou vyrobeny z pevného PVC pláště, který sám o sobě nezabírá skoro žádné místo. S takovým náčiním můžete snadno cestovat a nemusíte pro něj hledat bezpečné místo v bytě. Vodu také seženete všude, takže se jedná o ideální cvičební pomůcku pro kratší výlety.

 Vezměte je i do přírody

S takto skladnou pomůckou můžete cvičit, kde se vám jen zachce – dokonce i ve volné přírodě! Nic vám tedy nebrání posilovat tam, kam se zrovna zatouláte, i když zrovna nemáte přístup k vodovodnímu kohoutku. Jen nezapomeňte vždy činku vysušit, aby se vám tam nerozmnožili potenciální protivníci.

 BONUS ✅ Boxovací pytel plněný vodou

Pokud hledáte ještě větší vodní kalibr, máme tu pro vás další lahůdku. Vodou plněný boxovací pytel inSPORTline Wabaq je v podstatě závěsná nádrž z odolného PVC, kterou můžete naplnit vodou do objemu 80 litrů. Na rozdíl od písku nebo trhanky voda efektivně absorbuje nárazy a pytel se tak při úderech méně houpe.

Související produkty

Akce a slevy na email
Akční newsletter