Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jaký je rozdíl mezi sporttesterem a outdoorovým přístrojem?

Mnoho zákazníků se ptá, jaký je vlastně mezi sporttestery a outdoorovými přístroji rozdíl. Není se čemu divit, na první pohled moc rozdílů patrných není. Teprve až když se začnete zabývat funkčním vybavením jednotlivých přístrojů, zjistíte, že se liší zejména v oblastech využití. V tomto rádci si stručně vysvětlíme, kdy je vhodné investovat do sporttesteru a kdy si naopak pořídit outdoorový přístroj.

Sporttester - monitoruje vaši tepovou frekvenci

Hlavní funkcí sporttesteru je měření tepové frekvence, která uživateli pomáhá stanovit si optimální intenzitu vykonávané sportovní aktivity a je tedy klíčem k co nejefektivnějšímu sportování. Kromě monitorování tepové frekvence je většina sporttesterů vybavena také měřením času a krokoměrem. Sporttestery vyšší úrovně mohou mít řadu dalších užitečných funkcí, jako například GPS, zaznamenávání tréninkových dat, počítání spálených kalorií apod. Na základě naměřených údajů sporttester vyhodnocuje vaši sportovní aktivitu a pomáhá vám tak docílit co nejlepších výsledků.

Sporttester je tedy vhodné si pořídit, jestliže aktivně sportujete a chcete ze své námahy vytěžit co nejvíce, popřípadě chcete-li mít podrobný dlouhodobý přehled o svém tréninku. Hlavním účelem každého sporttesteru je snímání tepové frekvence, ale většina z nich je doplněna o mnoho dalších užitečných funkcí. GPS u sporttesterů není podmínkou. Na trhu najdete lehké jednodušší sporttestery i robustnější multifunkční přístroje - stačí si vybrat dle vašich potřeb a nároků.

Outdoorový přístroj - provází vás na výpravách do volné přírody

Outdoorové přístroje jsou určeny především do terénu. Jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů a dokáží tak odolat extrémním podmínkám. Jejich základní výbava by měla obsahovat výškoměr, tlakoměr a kompas. Samozřejmostí je pak funkce GPS, díky které můžete sledovat svou polohu, orientovat se na mapě, a dokonce najít i cestu zpět. Tyto přístroje mají za úkol vám co nejvíce usnadnit pobyt v přírodě, a proto jsou vybaveny velice specifickými funkcemi, jako například bouřkovým alarmem nebo upozorněním na východ a západ slunce. Některé modely jsou uzpůsobené pro myslivce a lovce, a to tak, že dokáží detekovat zpětný ráz výstřelu. Další mají hloubkoměr nebo disponují funkcí meteorologické stanice. Na rozdíl od sporttesterů nemusí být outdoorové hodinky vybaveny funkcí měření tepové frekvence, i když mnoho z nich to i tak umožňuje (hrudní pás však často není součástí balení a je třeba jej dokoupit). Většina outdoorových hodinek je vhodná také ke sportování, i když k tomu více extrémnímu. Některé funkce se tak mohou prolínat s funkcemi sporttesteru, jako například stopky, fitness test nebo počítání spálených kalorií.

Outdoorové přístroje jsou tu zkrátka od toho, aby vám v přírodě poskytly veškerou podporu a komfort, ať už sportujete nebo se vydáváte na průzkum. Díky těm nejmodernějším technologiím se vyznačují svou přesností a vysokou výdrží baterie, takže s nimi můžete vyrazit i do těch nejodlehlejších míst. Všechny outdoorové přístroje jsou velice odolné, což se vyznačuje robustnějším designem.


Asi jste si všimli, že některé funkce se mohou u obou druhů přístrojů překrývat. V dnešní době má už většina sporttesterů GPS a některé dokonce disponují výškoměrem nebo kompasem. Outdoorové hodinky jsou zase často kompatibilní s hrudním pásem. U některých je obsažen přímo v balení a u některých je třeba jej dokoupit, nicméně možnost snímání tepové frekvence už není u těchto přístrojů ničím zvláštním. Při výběru vhodného přístroje tedy záleží na tom, kde a za jakých podmínek jej chcete používat a zda máte nějaké speciální nároky (například viditelnost displeje pro brýle s nočním viděním nebo vysoká voděodolnost pro potápění).
 

Související informace:


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter