Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat stropní hrazdu?

Zakoupením hrazdy získáte ten nejjednodušší a zároveň nejefektivnější nástroj k posilování horní poloviny těla, zejména pak zádových svalů. Navíc si lze vybrat z několika typů hrazd podle toho, kolik máte doma místa. Hrazdu můžete umístit téměř kdekoli – dokonce i na strop. Stropní hrazdy se stejně jako hrazdy nástěnné vrtají do zdi, jsou ale mnohem všestrannější. Při cvičení na stropní hrazdě vás v pohybu neomezují zdi či dveřní rámy a můžete tedy cvičit daleko volněji. Když nebudete stropní hrazdu zrovna používat, lze ji použít k pověšení boxovacího pytle nebo závěsného posilovacího systému a učinit z ní víceúčelové vybavení vaší domácí tělocvičny.

K připevnění stropní hrazdy budete potřebovat vrtačku a hmoždinky. Hrazdu umístěte tak, abyste vrtáním nepřerušili elektrické vedení nebo nepoškodili strukturu stropu. Předtím, než začnete na hrazdě cvičit se ujistěte, že je dobře připevněná, abyste se tak vyhnuli nebezpečným pádům a zraněním.

Jestliže si chcete stropní hrazdu zakoupit, ale nejste si jistí, jak při výběru postupovat, jste na správném místě. V tomto rádci se dozvíte, na co si při výběru dávat pozor a jak se mezi jednotlivými modely orientovat.

Nejdříve se zaměřte na nosnost hrazdy

Hrazdy navrtané do stropu by se měly vyznačovat tou nejvyšší nosností. Kvalitní stropní hrazda by tak měla mít výrazně vyšší nosnost než hrazda dveřní nebo nástěnná. Většina stropních hrazd, které společnost inSPORTline nabízí, má nosnost vyšší než 200 kg.

Jak a kde hrazdu připevnit?

Pečlivě si změřte prostor, do kterého chcete hrazdu umístit, abyste si byli jistí, že ji máte kde připevnit. Rozvrhněte si, kam přesně navrtáte díry pro připevnění šroubů a dávejte pozor, abyste vrtáním nenarušili elektrické vedení. Čím více šroubů je k připevnění třeba, tím bude hrazda stabilnější a tím pádem i bezpečnější. Kvalitní stropní hrazda by měla být zajištěna alespoň 6 šrouby.

Zamyslete se nad výškou hrazdy

Hrazda by po upevnění měla spočívat v takové výšce, která vám umožní na ni snadno dosáhnou a začít cvičit. Zároveň by měla být v dostatečné vzdálenosti od stropu tak, abyste byli schopni provádět vámi preferovaná cvičení – a to aniž by hrozilo, že narazíte hlavou do stropu. Z tohoto důvodu se doporučuje zakoupit si stropní hrazdu s nastavitelnou výškou hrazdové tyče, která se tak přizpůsobí různým druhům tréninku i výškám stropu.
 

A kterou stropní hrazdu si zvolíte vy?

Související kategorie


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter