Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat nástěnnou hrazdu?

Hrazdy jsou velice jednoduché a účinné pomůcky k posilování horní poloviny těla vlastní váhou, zejména pak zádových svalů. Další jednotlivé skupiny svalů, na kterých budete pracovat, pak závisejí na typu úchopu, který vám daný typ nástěnné hrazdy poskytne. Díky tomu, že jsou přišroubované, mají nástěnné hrazdy oproti hrazdám dveřním tu výhodu, že unesou větší váhu uživatele. Navíc si při připevňování můžete zvolit přesně takovou výšku hrazdy, která vám bude nejvíce vyhovovat.

K připevnění nástěnné hrazdy budete potřebovat vrtačku a hmoždinky. Ujistěte se, že materiál zdi, ke které hodláte hrazdu připevnit, je dostatečně pevný na to, aby ji unesl. Jestliže jste se rozhodli pro koupi nástěnné hrazdy, ale nevíte, jak dále s výběrem postupovat, nezoufejte. Tento rádce byl vytvořen právě proto, aby vás výběrem provedl a upozornil, na co je třeba dávat si největší pozor.

Jakou zvolit nosnost?

Nástěnná hrazda musí být dostatečně robustní na to, aby unesla vaši váhu. To většinou není problém, protože hrazdy jsou ke zdi pevně přišroubované. Chcete-li ale do svého tréninku na hrazdě zakomponovat například i činky nebo vin-bell, určitě to zohledněte při výběru nosnosti své budoucí hrazdy.

Výška a vzdálenost od zdi

Hlavní výhodou nástěnných hrazd je to, že je lze připevnit přesně ve výšce, která vám bude nejvíce vyhovovat. To znamená, že byste svou hrazdu měli umístit tak, abyste se byli schopni řádně natáhnout a cvičit bez toho, aniž byste museli pokrčit kolena (což může u vyšších jedinců nastat při cvičení na dveřních hrazdách). Jakmile je však hrazda upevněná, nelze s ní už dále pohybovat. Proto je vhodná spíše pro osobní trénink pouze jednoho uživatele. Hrazda by také měla být v dostatečné vzdálenosti od zdi tak, aby vás při posilování nijak neomezovala.

K jakým účelům budete hrazdu využívat?

Nástěnné hrazdy se prodávají s mnoha druhy úchopů. Je pouze na vás, které zvolíte. Jestliže chcete posilovat i těžko dostupné svaly, vybírejte mezi hrazdami, které poskytují také šikmý úchop.

Máte doma žebřiny? Zkuste závěsnou hrazdu.

V kategorii nástěnných hrazd najdete také hrazdy závěsné, které se připevňují na žebřiny. Pokud tedy doma žebřiny máte a nechcete kvůli hrazdě vrtat do zdi, můžete si tuto alternativu pořídit. Závěsné hrazdy se navíc dají připevnit na horní i dolní část žebřin, čímž se výrazně navyšuje počet možných cviků. Jen si před koupí nezapomeňte změřit šířku příčky, aby vám hrazda na žebřinách držela.
 

Teď už určitě víte, kterou hrazdu si vyberete:

Související kategorie


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter