Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Sestavte si vlastní činku

Chtěli byste doma vlastní nakládací činku? Poradíme vám!

V nabídce značky inSPORTline naleznete opravdu široký výběr všech typů činek, kotoučů i příslušenství a vybrat si tak může opravdu každý. Obouruční činkové osy se mohou lišit v několika parametrech, jako je délka a tloušťka osy, zakřivení, nebo upevnění kotoučů.

Sestavte si vlastní činku
Sestavte si vlastní činku

▶️ Správná délka osy je základ

Vhodnou délku osy vybírejte podle toho, jak činku chcete využívat. Pro běžné vzpírání stačí činky o délce 160 nebo 180 cm. Jiný případ nastává tehdy, chcete-li činku využít pro bench press a máte doma bench lavici se stojnými tyčemi. V tomto případě musíte znát vnější rozteč těchto stojek a činku vybrat podle této vzdálenosti. V případě, že se rozhodnete osu pořídit v kombinaci s bench lavicemi inSPORTline, dozvíte se rozteč tyčí přímo v popisu produktu.

▶️ Tloušťka 30 nebo 50 mm?

V naší nabídce naleznete osy o průměru 30 a 50 mm. Pro běžné domácí využití se většinou využívají osy s tloušťkou 30 mm, v profesionálních podmínkách pak spíše olympijské osy o průměru 50 mm.
Je v podstatě jedno, kterou tloušťku hřídele si vyberete, jen si dále vybírejte kotouče o tom samém průměru.

▶️ Jaký zvolit typ upevnění kotoučů?

Činkové osy nabízí dva základní systémy objímek. První způsob je upevnění kotoučů na bázi pružinové objímky. Jednoduchým stlačením dochází k rozevření objímky a jejímu stažení z osy - manipulace s kotouči je proto poměrně rychlá. Druhý způsob je upevnění závitem. Zašroubováním objímky kotouč pevně zajistíte, při výměně kotoučů však šroubování zabere více času. Pak jsou tu také rychloupínací objímky, se kterými kotouče vyměníte rychle a bez námahy!

▶️ Rovnou nebo zakřivenou osu?

Pokud se rozhodujete pro pořízení osy, kterou chcete dále využívat pro posilování bicepsů vestoje, případně pro bench press vleže, pak je namístě zvolit klasickou rovnou osu bez zakřivení. Naopak osy se zakřivením jsou vhodné pro specifičtější cviky, například cílené posilování tricepsů. Můžete také zkusit speciální hřídel na dřepy.

▶️ Typy kotoučů

V nabídce naleznete opět několik druhů kotoučů, které se od sebe svými parametry liší. Kotouče můžete rozdělit podle materiálu a průměru otvoru pro hřídel. Kotouče s vnitřními otvory pro úchop je také možno použít jako jednoruční posilovací závaží.

Dle materiálu:

Dle průměru otvoru na hřídel:

Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter