Mít vlastní domácí posilovnu je trendy. Co v ní nesmí chybět?

Nechce se vám cestovat do fitness centra, ale chcete ho mít rovnou doma? V dnešní době není vlastní domácí posilovna ničím výjimečným a těší se z ní čím dál více sportovních nadšenců. Tento trend neustále stoupá a důvodů je hned několik.

Lidé se doslova předbíhají v tom, jaké novinky si do svého domácího „fitka“ pořídí. Možná jste se rozhodli pro domácí tělocvičnu hlavně kvůli času, kterého nemáte mnoho, jenže cvičení nechcete v žádném případě zanedbat. V tomto případě je souprava sportovních pomůcek v domácím prostředí tím nejlepším řešením, protože je můžete využít nejen při sledování televize, ale i během jiných domácích aktivit. Kromě toho ušetříte čas a můžete ho využít užitečnějším způsobem.

Také pokud máte rádi své soukromí, je domácí fitness centrum tou správnou volbou pro vás. Ne každý má rád cvičení v přeplněném prostoru. K tomu, abyste si doma zacvičili, opravdu nepotřebujete mnoho. Můžete využít nejen prázdný pokoj, ale i sklep nebo garáž. Záleží jen na tom, kolik prostoru potřebujete a jak velké vybavení si chcete pořídit. Skvělou zprávou pro vás je, že na funkční procvičování celého těla nepotřebujete desítky obrovských strojů, ale postačí pár menších pomůcek, které doma dokážete lehce umístit a skladovat.

Co by mělo být součástí základního vybavení privátní posilovny

  • Jednoznačně fitness doplňky menších rozměrů, které zvládnete použít na několik užitečných cviků. Patří sem například fitness podložky, jejichž velikost a barvu si umíte vybrat dle vašich přání. Kromě toho, že jsou dobře skladovatelné a protiskluzové, je umíte využít i na procvičování jógy, aerobiku nebo gymnastiky.
 
  • Máte sedavé zaměstnání nebo problémy s páteří? Měli byste si pořídit gymnastický míč, který má široké možnosti využití. Můžete na něm procvičovat nejen aerobik a gymnastiku, ale i posilovat celé tělo, hlavně zádovou část.
 
  • Další důležitou součástí domácího fitness centra by měla být balanční podložka, která se stále více těší oblibě sportovců. Je vhodná na různé cviky, kterými umíte procvičit nejen nohy a zadek, ale i ruce a břicho. Potřebujete jen vědět, jak ji správně používat, a hned se stane neoddělitelnou součástí každého vašeho tréninku.
  • Skvělou fitness pomůckou jsou i žebřiny, ale je potřeba mít prostor na jejich umístění. Pokud tuto příležitost máte, určitě neváhejte, protože si na nich dokážete procvičit celé tělo.
 
  • Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří v domácnosti mají dostatek prostoru na něco ještě většího, pořiďte si trampolínu, která je sice specifickou sportovní pomůckou, ale zato pořádně užitečnou. Ačkoliv ji mají v oblibě hlavně ženy a děti, dokážou si na ní pořádně zacvičit i muži. Skvělou volbou je pro sportovce, kteří potřebují intenzivní a fyzicky náročné cviky, kterými spálí co nejvíce tuku. Na trhu je k dispozici několik druhů, přičemž si můžete vybrat různé velikosti a provedení v různých cenových skupinách.
 
  • Pokud máte vysoké nároky a chcete do domácí posilovny investovat více financí, doporučujeme nezapomenout například na běžecký pás nebo rotoped, díky kterým se budete cítit jako v opravdovém fitness centru. Tyto druhy fitness pomůcek jsou určeny hlavně pro ty, kteří chtějí nejen spalovat tuky, ale i zlepšovat svou kondici. Pokud máte doma kardio stroje, nemusíte se přizpůsobovat počasí venku a svůj trénink si dokážete naplánovat podle vlastních představ. Při výběru fitness vybavení se můžete obrátit na nás.
 
  • Máte-li k dispozici zahradu, máte nejen možnost zacvičit si na čerstvém vzduchu, ale použít i fitness nářadí, které není vhodné do interiéru. Na mysli máme například sportovní a atletické pomůcky, které jsou nutnou součástí kondičních tréninků zaměřených na spalování tuku. Nemusíte přitom mít dvůr velký jako fotbalové hřiště, postačí vám pár metrů prostoru, kde je můžete rozložit. Jejich výhodou není jen lehká skladovatelnost, ale i malá váha, bezpečnost a účelovost. V létě tak můžete interiérovou posilovnu vyměnit za exteriér, kde se vám na čerstvém vzduchu bude cvičit mnohem lépe. Do pozornosti dáváme například stojany, slalomové tyče, překážky, bradla nebo lana na šplhání, která nemají k dispozici ani velká fitness centra. Vše potřebné najdete ve specializovaných sportovních obchodech, kde je neuvěřitelné množství sortimentu, z kterého si můžete vybírat stále něco nového.

Je článek užitečný?

7x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Petr Kopřiva

Expert na funkční a kondiční trénink a několikanásobný Ironman v triatlonu s více jak 15 letou praxí v oblasti tréninku. Mezi jeho největší úspěchy patří 3 místo na ME v dlouhém triatlonu a účast na MS v Ironmanu na Havaji v roce 2018. Připravil již desítky svých svěřenců na svého prvního Ironmana, od úplných základů redukce tělesné hmotnosti, až po samý vrchol. Specializuje se také na kompenzační cvičení. V rámci funkčního tréninku se orientuje na posilování s vlastní vahou a cvičení s pomůckami. Věnuje se kondiční přípravě sportovních klubů, dětí a mládeže a dlouhodobě spolupracuje se společností inSPORTline na koncepci a samotném natáčení odborných videí o tréninku a jejich produktech.Související články