Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

5 nejčastějších dotazů při výběru trampolíny

5 nejčastějších dotazů při výběru trampolíny
5 nejčastějších dotazů při výběru trampolíny

Domácí trampolína je skvělá věc! Zabaví celou rodinu, obzvlášť pak malé rošťáky, kteří potřebují vybít přebytečnou energii. Proto jsou taky trampolíny tak oblíbeným doplňkem do domu i na zahradu. Pokud ale vybíráte trampolínu poprvé, můžete mít problémy s rozhodováním. Proto jsme si pro vás připravili pár praktických rad pro snadnější vybírání - přesně podle toho, na co se nejčastěji ptáte!

  Jaký průměr trampolíny je nejlepší?

Rádi zákazníkům říkáme, že čím větší průměr, tím více zábavy! Je pravda, že větší trampolíny mají větší odraz, každému ale bude vyhovovat něco jiného. Vždy je tedy dobré nejdřív zjistit, jaké máte doma možnosti a také vzít v úvahu to, za jakým účelem trampolínu pořizujete:

 Kolik mám pro trampolínu místa – V první řadě je třeba počítat s tím, že kolem trampolíny by z bezpečnostních důvodů měl zůstat volný prostor okolo 1 metru. Jestli si tedy například vyberete trampolínu s průměrem 305 cm, předpokládejte, že k její instalaci budete potřebovat volný prostor v okruhu víc než 5 metrů.

 Kdo na ní bude skákatVelké trampolíny jsou super pro děti i dospělé. Vhodné jsou taky pro několik skokanů zároveň, aby všichni měli na hopsání co nejvíce prostoru. Pokud ale výrobek pořizujete výhradně pro menší dítě, vhodnější bude trampolína s menším průměrem a nižší nosností, kde může vaše ratolest skákat v klidu a bezpečí.

 Jaké zatížení by měla unést – Maximální nosnost trampolíny je jedním z jejích nejdůležitějších parametrů. Rozhodně ji nepřekračujte. Víte-li, že trampolínu bude pravidelně používat více osob najednou, určitě hledejte nosnosti vyšší.

  Jsou starosti o kvalitu odrazové plochy na místě?

Skákací plocha by měla být hladká a odolná. U venkovních trampolín je kvalita použitého materiálu obzvlášť důležitá, protože musí odolávat všem povětrnostním podmínkám. U zahradních trampolín se totiž předpokládá, že venku vydrží nejen v létě, ale taky větší část jara a podzimu. Pokud máte o životnost skákací plochy přece jen obavy, je dobré investovat do ochranné plachty, která ji před nepřízní počasí spolehlivě ochrání.

Co se týče odrazu, obecně platí, že čím více pružin trampolína má, tím lépe se na ní odráží. Počet pružin je samozřejmě z velké části dán i velikostí trampolíny, takže větší modely budou mít vždy větší odraz.

  Jaké bezpečnostní prvky by na trampolíně rozhodně neměly chybět?

▶️ Ochranná síť – Nezbytný doplněk k trampolíně, alespoň co se dětí týče. Síť lemuje trampolínu a zabraňuje vypadnutí z odrazové plochy. Zároveň je natolik pružná, že nepředstavuje riziko zranění a dokáže lehce vrátit skákající osobu zpět do středu dění. Při výběru sítě pak zvažte její provedení:

⚙️ Umístění sítě ve vztahu k pružinám: V tomto ohledu existují dva typy provedení - ochranná síť buď lemuje celou konstrukci a tím pádem i pružiny, nebo je umístěna až za nimi. Pokud pro skákání vyžadujete maximální bezpečí, je lepší síť, která pružiny od skákací plochy odděluje.

⭐️ TIP: Pokud máte zájem o trampolíny s pružinami za sítí, doporučujeme modelovou sérii inSPORTline Flea.
 

⚙️ Připevnění ke konstrukci: Existuje také několik způsobů, jak síť kolem trampolíny natáhnout. Ideální je, když má síť nahoře vlastní okruží, které je připevněno k podpůrným tyčím. Síť je tak pevně natažená a zároveň není vázána na pěnovou ochranu tyčí. Dále máme sítě na zavěšení, které se pomocí oček zachytí na vrchní část tyčí. Poslední variantou jsou sítě připevněné k ochranným návlekům.

▶️ Kryt pružin – Další zásadní ochrana při skákání. Pružiny, které odrazovou plochu napínají totiž mohou způsobit kdejakou nepříjemnost. Stačí jeden špatný krok – nebo skok – a malér je na světě. Kryt na pružiny je pevný a obepne celou jejich plochu, takže se žádného karambolu nemusíte bát.

▶️ SchůdkySkákací plocha je obvykle umístěna nejméně metr nad zemí, takže schůdky usnadní přístup hlavně dětem.

▶️ Ochranné sítě pod trampolínu - Výborný doplněk pro rodiny s malými dětmi nebo všetečnými domácími mazlíčky! Nemusíte se s ní bát, že se někdo vleze pod trampolínu, zrovna když na ní někdo bude skákat.

Nejlepší koupit celý set! To je jednoznačná rada pro všechny, kteří přemýšlejí nad koupí trampolíny. Trampolínové sady jsou bezpečné, praktické a taky cenově výhodné. V jednom balení s trampolínou dostanete ochrannou síť, kryt pružin a v naprosté většině případů i schůdky, takže o pohodovou a bezpečnou zábavu bude postaráno!


  Jak je to s certifikací?

Ať už si vyberete trampolínu jakoukoliv, rozhodně se ujistěte, že je certifikovaná dle platných evropských norem. Budete mít jistotu, že výrobek odpovídá mezinárodním bezpečnostním standardům a všichni na skákací ploše budou řádně chráněni. Většina zahradních trampolín a malých trampolínek pro děti je certifikována pro domácí použití dle normy EN-71. Pro fitness trampolíny a profi gymnastické trampolíny je pak určena norma EN-13219.


  Kde sehnat náhradní díly?

No přece u nás! Jako výrobce máme skladem náhradní díly ke všem trampolínám inSPORTline a jsme připraveni vám pomoct s jejich správným výběrem. Díly nabízíme jak pro aktuální modely, tak pro výrobky, které byly nedávno vyřazeny z nabídky.

Pokud hledáte příslušenství k trampolínám jiných značek, je možné, že námi nabízené produkty s nimi budou kompatibilní. Je ale třeba dobře si prostudovat vlastnosti trampolíny, kterou doma máte a vybírat podle parametrů v popise daného produktu. Aby se nesnížila celková kvalita produktu, je nutné náhradní díly vybírat co nejpřesněji.

 

MÁTE VYBRÁNO? TAK HURÁ DO SKÁKÁNÍ!


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter