Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat příslušenství k trampolínám?

Trampolína je skvělá cvičební a relaxační pomůcka, která všestranně prospívá fyzické kondici a rozvíjí hrubou motoriku. Skákání na trampolíně si zamilovaly všechny generace – od dětí až po seniory. Trampolíny jsou žádané i jako zábavný a zdraví prospěšný dárek.

Jak vybrat příslušenství k trampolínám?
Jak vybrat příslušenství k trampolínám?

Při výběru trampolíny je rozhodující velikost. Dnešní trh nabízí trampolíny o průměru 90 – 460 cm. Klíčové je trampolínu dobře sestavit, umístit na vhodné pevné místo a počítat s tím, že z bezpečnostních důvodů musí být okolo ní volný prostor alespoň 1 metr.

K trampolínám náleží příslušenství pro váš klid a pohodlí:

Síť – základní bezpečnostní prvek trampolíny nad 140 cm

Aby Vám trampolína dobře sloužila a pomáhala zdravému růstu vašich dětí, je nutné už při nákupu dbát na její maximální bezpečnost. Standardem, zejména u trampolín nad 140 cm, je pořízení ochranné sítě včetně rámových trubek.

Vstupní otvor této sítě zajišťuje zip a pojistka pro úplné uzavření akčního prostoru. Zabezpečení trampolíny sítí tedy zabraňuje vypadnutí skákajícího a dokáže zamezit odřeninám i vážným úrazům, protože síť vrací cvičence zpět na pružnou doskokovou plochu, mimo ocelový okraj.

U ochranné sítě venkovní trampolíny je třeba hlídat i opotřebení (ztrátu pružnosti) vlivem nepříznivého počasí a včas ji vyměnit, případně zajistit jednotlivé náhradní díly. 

Další praktické doplňky k trampolínám

Důležité příslušenství jsou rovněž univerzální schůdky pro bezpečný vstup na odrazovou plochu trampolíny nebo spodní síť, která zabraňuje dětem a domácím mazlíčkům hře v prostoru pod trampolínou. Tato síť obsahuje i kapsy na odložení klíčů, telefonu, obuvi a všeho, co vám brání při skákání.

Životnost exteriérové trampolíny prodlouží praktické krycí plachty určené k její ochraně před sluncem, deštěm či cizími předměty. Spodní sítě a krycí plachty se vyrábějí na trampolíny o rozměrech 244 – 457 cm.

Pro delší trvanlivost a bezpečí uživatelů je doporučeno zimní skladování trampolíny v suchém a čistém prostoru. Zároveň se vyplatí potřít její kovové díly a pružiny silikonovým olejem.

Dobrá volba: Trampolínový set

V praxi se ukázalo, že trampolína bez ochranné sítě není příliš bezpečná, a tak se na trhu objevily cenově zvýhodněné sady trampolín s ochrannou sítí.

Pořídit si trampolínový set vyjde v konečném důsledku levněji, protože většina uživatelů stejně následně síť dokupuje, ovšem už bez nároku na cenové zvýhodnění.

Vybíráme stan na trampolínu

Díky stále širší nabídce příslušenství se trampolína stává víceúčelovým zážitkem – ať už doma na zahradě, nebo jako atrakce pro hosty penzionů, hotelů či sportovních areálů.

Populární je například trampolínový stan místo horní sítě, který trampolínu v mžiku promění v zahradní či plážový přístřešek k dětským hrám a zastíněný relaxační prostor pro celou rodinu. Stan na trampolínu je vyroben z odolného polyesteru a ocelové konstrukce, se sítí proti hmyzu. Vybírá se podle kruhového rozměru trampolíny (180 – 457 cm). Montáž stanu je snadná, stejně jako montáž celých trampolín značky inSPORTline, které sestavíte bez použití nářadí.

Vyberte si příslušenství k vaší trampolíně


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter