Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak správně vybrat krokoměr?

Plánujete si pořídit krokoměr a nevíte, jaký model vybrat? Přečtěte si tohoto rádce, ať víte, který pedometr je pro vás ten pravý.

Jak správně vybrat krokoměr?
Jak správně vybrat krokoměr?

Krokoměry (zvané také pedometry) jsou užitečným doplňkem pro turistiku, Nordic Walking, sportovní chůzi i běh. Reagují na houpavou lidskou chůzi a při každém došlápnutí přičtou na počítadle krok. Krokoměry umí měřit počet ušlých kroků, překonaných kilometrů či spálených kalorií. Poradíme vám, co byste měli při rozhodování sledovat. 

Vaše pohodlí

Základem je, aby se vám krokoměr dobře používal. Jeho displej by měl zobrazovat všechny informace, které potřebujete. Důležitým kritériem je také hmotnost krokoměru. Lehké krokoměry vás při pohybu nijak neomezují a nezatěžují. Pro správnou funkčnost musí být pochopitelně připevněny někde na těle. Možností připevnění je více, vybírejte tedy podle toho, co vám nejvíce vyhovuje.

Přichycení krokoměru

Jedním ze základních parametrů, na které se při výběru dívat, je také typ připevnění. Nejčastěji u krokoměrů naleznete možnost připevnění ke kalhotám nebo jinému oblečení. Možností je ovšem i přichycení na obuv nebo nošení krokoměru formou hodinek. V tom případě se pedometr stává i módním doplňkem. V každém případě musí být připevnění dostatečně pevné, aby se krokoměr během otřesů při rychlejší chůzi či běhu neuvolnil.

Náš tip

Odborníci na zdraví a pohyb doporučují pro pozitivní ovlivnění zdraví dospělých 10 000 kroků denně. Stanovte si postupné cíle a pokuste se dostat na tuto hodnotu. Chůze je ten nejjednodušší pohyb a lidské tělo je mu uzpůsobeno. Bojujte chůzí proti obezitě i nemocem srdce a cév. 10 000 kroků denně pro zlepšení zdraví, udržení si kondice a optimální váhy.

.

Funkce krokoměrů

Krokoměry se liší i ve svých funkcích. Základní modely za vás spočítají vaše kroky či ušlou vzdálenost, pokročilejší zobrazí i dobu trvání chůze, aktuální čas nebo spálené kalorie. Pokud si chcete svoje výsledky uchovávat a sledovat pokroky, některé modely vám to umožní. Mají až 30denní paměť a možnost propojení s počítačem, kde své výsledky prostřednictvím aplikací snadno zanalyzujete. Pro přesnější měření si zakupte krokoměr, u kterého lze nastavit délku kroku.

Některé náramkové krokoměry změří i vaši tepovou frekvenci. Můžete tak svůj výkon přizpůsobovat podle vašich představ. Pokud potřebujete extra motivaci, můžete si u některých krokoměrů nastavit i cíl pro daný den!

 

Využití krokoměru

Krokoměr vybírejte i podle toho, jak a kdy ho plánujete využívat. Na běžné chození po městě outdoorový krokoměr nepotřebujete. Vždy by ale měl být dostatečně odolný, aby vydržel případný pád. Pokud vás nezastaví ani počasí a na túry vyrážíte i za deště, vhodné pro vás budou voděodolné krokoměry. A jestliže se rádi procházíte za tmy, pořiďte si krokoměr s podsvíceným displejem, ať si údaje můžete bez problémů průběžně kontrolovat.

Související kategorie

Akce a slevy na email
Akční newsletter