Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat potřeby pro venkovní fitness a posilování

Venkovní fitness nebo také cvičení venku na čerstvém vzduchu získává stále větší oblibu u všech generací. Může to být lehké protahování, zpevňování těla nebo náročnější posilování, core trénink a další programy zaměřené na zvyšování kondice či snižování váhy.

Co zahrnuje venkovní fitness?

Výhodou venkovního fitness je možnost sestavení vlastní a nízkonákladové posilovny kdekoliv – na zahradě, v parku, na dovolené či služební cestě. Stačí pár kroků a Vaše tělo se díky cvičení venku rychle dostane do fyzické i psychické pohody.

Pro venkovní fitness je určena řada sportovních potřeb: závěsné posilovací popruhy, fitness lanaexpanderymedicinbaly, atletické pomůcky, balanční podložky a další. Představíme Vám jednotlivé kategorie a pomůžeme s výběrem.

Balanční pomůcky

Díky balančním pomůckám a podložkám efektivně procvičíte a posílíte celé tělo. Při cvičení vyrovnáváte zátěž vlastní hmotností, čímž rovnoměrně posílujete svaly včetně hluboce uložených. Balanční pomůcky pomáhají k rychlejšímu spalování tuků, zeštíhlení a zpevnění postavy. Můžete si vybrat balanční podložky, polštáře, rotany i speciální balanční pomůcky pro děti (například skákací míče, motorické hračky) nebo ke cvičení jógy (ball, válec, blok…). Některé balanční pomůcky obsahují také digitální počítadlo cviků, úchyty pro účinnější trénink nebo masážní body stimulující chodidla. Většina je natolik odolná, že je můžete bez obav používat v rámci venkovního fitness.

Fitness podložky

Fitness podložka umocní Vaše odhodlání cvičit a znásobí efekt pohybové aktivity. Podložky se vyrábějí v mnoha barvách, z různých materiálů a jsou určeny buď pro jakékoliv cvičení, nebo speciálně pro jógu či aerobic. Řada z nich se používá i jako karimatka pro stanování, takže máte produkt 2 v 1. Takové fitness podložky jsou voděodolné, skvěle tepelně izolují a uplatní se v každém ročním období.

Fitness trampolíny

Fitness trampolíny jsou vynikající a zábavné nářadí vhodné k procvičení celého těla i zlepšení koordinace. Uplatní se v bytě, na terase i zahradě. Skákání na čerstvém vzduchu dovoluje ještě větší intenzitu cvičení a také podporuje lymfatický systém. Nejvíce žádané jsou fitness trampolíny s počítačem a madlem, s průměrem 90 – 140 cm a nosností 100 – 110 kg.

Hrazdy a bradla

Volně stojící, dveřní a nástěnné hrazdy jsou žádané posilovací pomůcky, které se uplatní v bytě i venku, třeba na terase. Univerzální cvičební pomůckou pro silový a kondiční trénink i ve venkovním prostředí jsou víceúčelová bradla.

Jednoruční činky

Jednoruční činky představují základní výbavu každého začínajícího sportovce, muže i ženy. Činky se dnes vyrábějí atraktivní, barevné, z kvalitních materiálů, v různých hmotnostech a za výhodné ceny. Vybírejte mezi činkami nakládacími, univerzálními a na aerobik. Unikátními jednoručkami jsou neoprenové činky ve tvaru zvonu s dlouhým úchopem s jemnou pískovou náplní. Dlouhodobě nejoblíbenější je však nakládací činkový set a vinylové činky s hmotností 2 kg, 0,5 kg a 1 kg.

Kompresní oblečení

K venkovnímu fitness dnes neodmyslitelně patří také kompresní oblečení. Tím, že na správných místech podporuje krevní oběh, výrazně pomáhá po sportovním zatížení či zotavení po zranění, abyste se rychleji dostali zpět do kondice. Vybírejte kompresní kalhoty různých délek, trička, ponožky či návleky – dámské, pánské, dětské i unisex. Jistě Vás potěší i to, že kompresní prádlo má navíc zeštíhlující efekt.

Posilovací pomůcky

Posilovací pomůcky se vyrábějí v široké škále. Slouží nejen k posilování a protahování, ale také k balančnímu cvičení, aerobiku a gymnastice. Jsou žádané pro jednoduché použití, nízkou cenu a vysokou efektivitu cvičení v domácích i venkovních podmínkách. Posilovat s nimi lze jednotlivé partie i celé tělo. Uživatelé si nejvíce oblíbili expandery (zejména gumové), zátěže na tělo, balanční pomůcky, medicinbaly, posilovací kolečka a závěsné systémy. Posilovač MultiTrainer s váhou pouze 850 g funguje na principu posilování vlastní hmotností a skládá se z popruhů, které snadno uchytíte třeba na strom.

Sporttestery

Sporttester je výborná pomůcka k měření tepové frekvence, která pomáhá ke zdravému zhubnutí. Největší efekt přináší ve spojení s hrudním pásem, kdy sleduje Váš srdeční tep, spálené kalorie a podle toho usměrňuje další fitness aktivity.

Workout

Workout je revolucí v oblasti fitness. Za účelem zvýšení fyzické kondice spojuje gymnastiku, rychlost a silový trénink. Ke cvičení nepotřebujete stroje jako v posilovnách – vystačíte pouze s vlastní hmotností. Workout tréninky Vás dostanou na špičkovou fyzickou úroveň. Vybírejte workout klece, posilovače, míče, kotouče, lana, zátěžové vesty a náramky i workout doplňky. A které workout pomůcky dnes frčí nejvíce? Jednoznačně expandery a závěsné posilovací systémy.

Závěsné systémy

Závěsné systémy pro posilování vlastním tělem jsou populární potřeby pro venkovní fitness a posilování vlastní vahou. Díky speciálním cvikům, které umožňuje multitrainer posilovací systém, zocelíte vkrátku celé tělo a dostanete se i do psychické kondice. Skladnou pomůcku vážící necelý kilogram (s nosností až 150 kg) si můžete vzít opravdu kamkoliv a v příhodné chvíli ji zavěstit třeba na strom. Vracejí se i osvědčené gymnastické kruhy s nosností 200 kg, hojně využívané u CrossFit tréninků.


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter