Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat brusle na led?

Jak vybrat brusle na led?
Jak vybrat brusle na led?

Tentokrát se Vám v našem rádci pokusíme pomoci při výběru zimních bruslí. Ať už si jdete s kamarády zahrát hokej na zimní stadion, zabruslit si na veřejné kluziště nebo se jen vyřádit na zamrzlý rybník, vždy dbejte na správný výběr bruslí.

Dělení bruslí - brusle na led můžeme dělit podle několika kritérií. Například na hokejové brusle a krasobrusle, nebo na dětské brusle a brusle pro dospělé.

Dětské brusle
První skupinou jsou brusle dětské. Tyto brusle mají výhodu v tom, že jsou velikostně nastavitelné. Při výběru dbejte na to, aby velikost botičky při jakémkoliv nastavení nikdy nebyla větší o více jak 3 čísla skutečné velikosti chodidla dítěte. Neboť říkat si, že dítěti koupíme brusle o 6 nebo 7 čísel větší, alespoň mu dlouho vydrží, je holý nesmysl.

Brusle pro dospělé
Druhou skupinou jsou brusle pro dospělé. Zde je sortiment dosti široký a každý si jistě vybere typ bruslí, jaký mu bude vyhovovat. Při zkoušení bruslí dbejte na to, aby vás netlačily prsty ve špičce a zároveň nedřela pata. Brusle si nazujte, zavažte a na místě simulujte pohyb jako při bruslení. V ideálním případě brusle aspoň 5 minut  tzv. zahřejte na nohou pevně sešněrujte.  Noha v brusli musí být pevná, ale ne sevřená jako ve svěráku. Pokud vám brusle sedne, máte vyhráno.Krasobrusle
Krasobruslařské brusle jsou z jednoho kusu oceli, stejně vysoké, vpředu opatřené zoubky. Krasobruslařská bota je vyrobena z kůže, pata a kotníky jsou vyztuženy, dnes se vyrábí i umělohmotné brusle na led (podobné inline bruslím). Boty by měly co nejvíce přiléhat k noze a ideálním tvarováním vnitřku minimalizovat volná místa v ní. Od poloviny boty nahoru je šněrovací systém. Jazyk boty je vyztužen a zabraňuje zařezávání tkaniček do nártu nohy. Drobné dírky v jazyku umožňují cirkulaci vzduchu.Hokejové brusle
Hokejové brusle mají z oceli jen nůž, který je zasazen do kovové nebo umělohmotné konstrukce. Tyto brusle jsou užší než krasobruslařské, z důvodu dosažení větší rychlosti, podélně jsou zbroušené do kolébky, vpředu do špičky a v zadu zdvižené, zakulacené nebo opatřené chráničem. Hokejová bota je nižší než krasobruslařská, má širší, tvrdou špičku a pevnou zvýšenou patní část.

Při zkoušení bruslí na led vždy použijte ponožky, které budete nosit i při bruslení. Před prvním použitím je nutné si nechat brusle nabrousit.

Související kategorie

Akce a slevy na email
Akční newsletter