Úvod > Proč cvičit na vibromasážních strojích?

Proč cvičit na vibromasážních strojích?

Cvičení na těchto strojích je až třikrát účinnější než na většině strojů v posilovnách.

Jak pomáhá cvičení na vibromasážních strojích?

Změny k lepšímu na své postavě poznáte, i když cvičíte třeba jen třikrát týdně v krátkých intervalech. Pravidelné cvičení posiluje svaly a zvyšuje celkovou pružnost a tělesnou hybnost, zlepšuje krevní oběh a umožňuje posílit a zlepšit metabolismus i lymfatický systém, což napomáhá při redukci váhy.

Cviky na vibrogymu:

Existuje několik skupin cviků, které lze na Vibračních posilovacích strojích provádět. Například pro posilování bicepsů, tricepsů, ramen, paží a bočních svalů postačí běžné, avšak pomalé kliky. Klasické „sklapovačky“ jsou ideální pro stehna, hýždě a břišní svaly. Pro lýtka, hýždě, břicho a relaxaci stačí pouze vzpřímený postoj s mírně pokrčenými koleny.

Změnou cvičební polohy lze v jeden okamžik aktivovat různé skupiny svalů do protahovacího nebo posilovacího stavu a zaměřit se tak na konkrétní tělesné partie. Cvičení na vibrační posilovacích strojích je nenáročné, umožňuje komukoliv bez ohledu na věk či kondici rychle a efektivně trénovat a to bez škodlivé námahy kloubů.

Při cvičení na vibračních posilovacích strojích jsou minimálně namáhány šlachy a klouby.

Cvičení na nich slouží i jako prevence osteoporózy.

Cvičit na těchto strojích po operacích, s umělými klouby, cukrovkou, epilepsií, kýlou a v těhotenství lze pouze na doporučení ošetřujícího lékaře.

Podívejte se na doporučené vibromasážní stroje.

Související články: