Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Co je to maderoterapie a jak vám může pomoct?

Objevte tajemství a blahodárné účinky této holistické masážní techniky a zjistěte, jak ji nejlépe aplikovat právě na vaše problémy.

Co je to maderoterapie a jak vám může pomoct?
Co je to maderoterapie a jak vám může pomoct?

CO TO MADEROTERAPIE VLASTNĚ JE?
Stručně a jednoduše!

Jedná se o moderní masážní techniku, která využívá dřevěné anatomicky tvarované nástroje k odbourávání celulitidy, podpoře lymfatického systému a tvarování postavy. Opakovanými masážními pohyby dojde k odplavení tuku, toxinů a přebytečných tekutin a zároveň se vám prokrví svaly a pokožka.

Tento původně orientální způsob masáže se praktikuje již celá staletí, teprve v devadesátých letech toho minulého se o něj ale začali zajímat v jihoamerické Kolumbii, kde se také zrodil jeho moderní název. Slovo "madero" totiž znamená ve španělštině dřevo a maderoterapii lze tedy doslova přeložit jako terapii dřevem.

S ČÍM VÁM MADEROTERAPIE POMŮŽE
7 zásadních výhod!

Teď když víte, čím se způsob masáže liší od těch ostatních, se můžete zaměřit na to, co vám maderoterapie přinese. Je třeba poznamenat, že v žádném případě nejde jen o estetickou záležitost. Masáž prospívá tělu i pokožce a její pozitivní účinky se promítnou i na vašem psychickém rozpoložení.
 

✅ Redukce celulitidy
☛ Správná technika vede k odbourání tuku a tím také k zlepšení vzhledu pokožky, částečně i díky stimulaci tvorby kolagenu a elastinu.

✅ Stimulace krevního oběhu 
Masáž vám prokrví ztuhlé tkáně a zajistí tak přísun kyslíku a odplavení škodlivých látek.

✅ Podpora lymfatického oběhu
☛ Stimulací lymfatické drenáže se z těla uvolňují přebytečné tekutiny a s nimi i tuk a škodlivé látky.

 Tvarování těla 
☛ Opakovanými pohyby v problematických partiích je možné dosáhnout rozložení tuku, který je pak s ostatními toxiny odplaven.

✅ Zlepšení vnějšího vzhledu pokožky
☛ Masáž přispívá k viditelně zdravějšímu a hladšímu povrchu pokožky.


✅ Přírodní a neinvazivní metoda
☛ Vše, co k proceduře potřebujete jsou dřevěné pomůcky a přírodní oleje. Navíc nijak do těla nezasahujete, jen podporujete procesy, které jsou mu přirozené.

✅ Pozitivní vliv na duševní stav a odbourávání stresu
☛ Správné fungování krevního i lymfatického oběhu spolu s uvolněním svalů přispívá k celkovému uvolnění organismu, lepšímu spánku a také lepší náladě. Pozitivní výsledky navíc dodávají člověku pocit sebejistoty.

NÁSTROJE
Zvláštní tvary, maximální účinnost!

Víme už, že při maderoterapii se používají výhradně dřevěné nástroje. Podívejme se, jak vypadají a na které partie je použít.

Pomůcky, které se při masáži používají, jsou vyrobeny tak, aby se přizpůsobily konturám těla. Dřevo je jako přírodní materiál hojně využíváno při tradičních praktikách a mnoho kultur mu přisuzuje blahodárné účinky. Pevnost materiálu je pro tento druh masáže důležitá, stejně tak jako aplikovatelnost přímo na kůži.
 

▶️ Masážní stěrky - Základní pomůcky při maderoterapii. Přispívají k odvodu tuku a eliminaci toxinů a pomáhají při tvarování a vyhlazování pokožky.  Menší stěrky (nebo špachtle) se používají k tvarovaní citlivějších oblastí na těle, zatímco ty větší se zaměřují na ty největší skupiny svalů. Jejich prapodivný tvar odpovídá křivkám těla a umožňuje tak použití téměř po celém těle.

▶️ Masážní válečky - Aktivují lymfatický systém, podporují cirkulaci krve a přispívají tak k odstranění tukových buněk. Existují různé typy válečků - liší se délkou, ohnutím, počtem výstupků nebo tvarem otočných prvků. Masér či masérka volí typ válečku podle stavu klientovy pokožky a vrstvy tuku. Záleží také na osobních preferencích.

▶️ Masážní baňky - Využívají se pro lokalizované ošetření celulitidy a pro tvarování pasu, hýždí, stehen a břicha. Vytvářejí podtlak a doslova nasávají povrchový tuk. Vyhlazují tak povrch pokožky a redukují viditelné příznaky celulitidy. Dokáží také stimulovat akupunkturní body.

▶️ Doplňkové masážní nástroje - Lidské tělo je různorodé a promasírování všech problematických míst vyžaduje celý arsenál specializovaných pomůcek. Naštěstí má mnoho z nich hned několik způsobů využití.

Pro lokalizovanou redukci celulitidy můžete například využít masážní hříbek nebo ovál, vyhlazení obličeje pak obstará malá masážní stěrka. Jako doplněk masáže lze zahrnout i příjemnou masáž nohou, ke které slouží buď podložky s válečky nebo čtyřbodový dřevěný křížek. Oblíbené jsou také všestranné masážní rollery do ruky.KDO BY MĚL ZKUSIT MADEROTERAPII?
Je to pro vás to pravé?

⭐️ Chcete se zbavit celulitidy, navíc zcela přírodním a neinvazivním způsobem? Není nad čím přemýšlet! Jediné, co potřebujete, jsou dřevěné nástroje a přírodní olej.

⭐️ Pokud máte narušený lymfatický oběh, je maderoterapie ideálním způsobem, jak jej dát do pořádku. Lymfodrenáž je nedílnou součástí této techniky a také důležitý prvek při dobourávání škodlivých látek v těle.

⭐️ Hledáte alternativní způsob tvarování a tónování těla? Určitě si přijdete na své a navíc uvolníte svaly a zlepšíte krevní cirkulaci.

⭐️ Cesta v pevné a vyhlazené pokožce je vám také otevřená. I když estetický aspekt madero masáže není jejím hlavním cílem, její efekt nelze přehlédnout!

Akce a slevy na email
Akční newsletter