Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Proč si pořídit e-koloběžku a jak ji vybrat!

Proč si pořídit e-koloběžku a jak ji vybrat!
Proč si pořídit e-koloběžku a jak ji vybrat!

Sháníte elektrickou koloběžku a nevíte, jak vybrat tu správnou? Určitě nejste sami. Pojďte si přečíst něco o základních vlastnostech elektrokoloběžek a jak z nich vybrat právě tu, která vám bude nejvíc sedět!


Elektrická koloběžka je super kompaktní dopravní prostředek na kratší vzdálenosti, zejména pak v městských oblastech. Velmi jednoduše se ovládá a díky skládací konstrukci ji lze přenést prakticky kdekoliv. Elektrokoloběžky jsou zatím na trhu novinkou, ale určitě mají budoucnost jako skladný a ekologický dopravní prostředek ve větších městech, kde se s nimi elegantně vyhnete husté dopravě. Dobře se s nimi také jezdí na kratší projížďky, rychlý nákup nebo třeba do hospody.


7 DŮVODŮ PROČ SI POŘÍDIT ELEKTROKOLOBĚŽKU
Budete se divit!

  Šikovný dopravní prostředek

elektrickou koloběžkou se dostanete všude, proto představuje hlavně ve větších městech obrovskou výhodu. Díky jednoduchému ovládání a kompaktním rozměrům vám poslouží obzvláště tehdy, potřebujete-li často rychle překonat kratší vzdálenost.

  Nový druh zábavy na čerstvém vzduchu

Jízda na elektrokoloběžce je nejen praktickou volbou pro pohyb po městě, ale také skvělým způsobem, jak trávit volný čas. Pořídit ji můžete sobě i svým dětem a celá rodina si tak zaručeně užije spoustu zábavy, doma i na dovolené.

  Lehkost a skladnost

Většina elektrických koloběžek je stavěna tak, aby je bylo možno rychle a jednoduše složit. V případě, že už nebudete chtít na koloběžce jet nebo se vám vybije baterie, ji můžete během chvilky složit a pokračovat pěšky.

  Neotřelý styl a moderní technologie

Elektrokoloběžka je symbolem moderního způsobu života. Vyrábí se v mnoha moderních designech a tak se kromě dopravního prostředku může stát i stylovým doplňkem. Některé jsou dokonce vybavené technologií Bluetooth a lze je propojit s chytrým telefonem, abyste si přes mobilní aplikaci mohli plánovat trasy nebo sledovat ujeté kilometry. Zabudovaný tempomat zase umožní nastavení konstantní rychlosti.

  Jednoduché ovládání

Jízdu na elektrokoloběžce zvládne každý. Stačí ji zapnout, odrazit se a vyrazit. Díky přehlednému displejisnadnému ovládání rychlosti a efektivnímu brzdnému systému budete mít přístroj zcela pod kontrolou.

 

  Snadný výběr

U elektrokoloběžek není tolik typů jako u elektrokol a orientace mezi jednotlivými modely není složitá. Při výběru je potřeba si ujasnit, k jakému účelu si koloběžku pořizujete a co od ní očekáváte. Pak už stačí jen vybrat model s odpovídajícím výkonem motoru, dojezdem a kapacitou baterie, popřípadě typem koleček nebo maximální rychlostí. Důležitým faktorem je i nosnost. Jízdu si dále můžete zpříjemnit dokoupením doplňkového příslušenství jako je sedlo, cestovní taška, batoh nebo stylová helma a chrániče.

  Přátelská k přírodě

Jak již z názvu vypovídá, elektrokoloběžky jsou poháněny bateriemi. Baterii lze během několika hodin jednoduše dobít a poté znovu vyrazit s koloběžkou na projížďku. Její provoz je tak ekologický a napomáhá šetřit životní prostředí.

 

TYPY E-KOLOBĚŽEK
Kam se chystáte?

⚙️ Městské e-koloběžky - Modely, které se dají snadno složit a moc neváží. Nejlépe tak totiž odolají nástrahám života ve městě. Potřebujete-li se rychle a efektivně dostat do práce, do školy či na nákup v rušném provozu, městská elektrokoloběžka vám bude směle razit cestu!

⚙️ Skládací e-koloběžky - Hbité, skladné a šikovné! Elektrokoloběžky se skládacím rámem se snadno propletou hustým provozem a rychle vás dopraví do cíle. Díky skládacímu rámu se dají snadno uložit do auta, takže není problém vzít je s sebou i na dovolenou.

⚙️ E-koloběžky s velkými koly - Skvělá volba pro delší vyjížďky a dobrodružné výlety! Můžete se s nimi vydat po silnici, cyklostezkách i lehčím terénu. Tyto modely kombinují pevný rám a velká nafukovací kola volnočasových koloběžek pro dospělé s elektrickým pohonem. Díky integrovaným bateriím navíc skoro ani nepoznáte, že se něčím odlišují.


NA CO SE PŘI VÝBĚRU ZAMĚŘIT
Jak budete koloběžku využívat? 

Jestliže jste se rozhodli pro koupi elektrické koloběžky, je vhodné si nejdřív ujasnit, co od svého nového přístroje vlastně očekáváte. Kromě designu záleží i na dalších faktorech, jakými jsou například nosnost, dojezd, výkon nebo maximální rychlost. Následující body by vám měly pomoci se podle těchto faktorů zorientovat a zvolit tak koloběžku, která bude právě pro vás ideální.

⚡️ POUŽITÍ

Nejdříve ze všeho se zaměřte na to, jakým způsobem a jak často hodláte elektrokoloběžku používat. Pokud potřebujete spolehlivý výrobek, který vás pravidelně dopraví do práce nebo do školy, je vhodné zvolit propracovanější model s vyšší kapacitou baterie a větším výkonem motoru. Jestliže ale kupujete koloběžku jen pro zábavu a občasné výlety, můžete vybírat z nižší cenové kategorie.

⚡️  RÁM A NOSNOST

Všechny elektrické koloběžky unesou dospělého člověka, některé jsou však odolnější než ostatní. U nás si můžete zvolit mezi koloběžkami s nosností od 100 až do 150 kg.

Většina elektrických koloběžek má skládací konstrukci a díky tomu jsou lehce přenosné. I tak je ale dobré si zjistit, jak snadno lze koloběžku složit a jak je těžká. Při výběru tedy zohledněte, jak často budete koloběžku přenášet z místa na místo, případně kolik budete mít na její složení či rozložení času.

⚡️ DOJEZD

Dalším důležitým faktorem při výběru elektrokoloběžky je její dojezd na jedno nabití. Jednotlivé modely se v dojezdu často liší, proto si porovnejte parametry jednotlivých koloběžek a vyberte si model s takovým dojezdem, který nejlépe splňuje vaše očekávání. Největší dojezd naleznete samozřejmě u nejdražších modelů s nejkvalitnějšími bateriemi.

⚡️ BATERIE

Kapacita baterie jde ruku v ruce s dojezdem. Ten se většinou pohybuje někde mezi 40 minutami a několika hodinami. Výdrž baterie záleží ovšem také na terénu, způsobu jízdy i hmotnosti jezdce. Míru vybití baterie můžete za jízdy sledovat na displeji koloběžky. Obecně platí, že čím větší má baterie kapacitu (čím více má Ah), tím delší má koloběžka dojezd.

⚡️ ŘÍZENÍ

U většiny elektrických koloběžek zrychlujete a zpomalujete pomocí páčky na řídítkách. Počet rychlostí se může lišit model od modelu, ale princip zůstává stejný. Prodáváme také modely vybavené tempomatem k nastavení rychlosti, kterou má koloběžka v průběhu jízdy udržovat. Existují také elektrokoloběžky se speciálním gyroskopickým systémem, díky kterému lze elektrokoloběžku ovládat potlačením řídítek směrem vpřed nebo přitažením směrem k jezdci. Výhoda tohoto systému tkví v tom, že zpomalíte plynule a vyhnete se náhlému a prudkému brzdění.

⚡️ BRZDNÝ SYSTÉM

Brzdný systém elektrokoloběžky může mít několik řešení. Nejčastěji narazíte na kotoučové brzdy na obou kolech pro bezpečné a okamžité zastavení. Brzdy elektrické nabízejí navíc plynulejší a komfortnější zastavení. Dále se používá klasická zadní brzda (bubnová nebo kotoučová), která se ovládá páčkou na řídítkách.

⚡️ KOLEČKA

U elektrických koloběžek se obvykle setkáte se dvěma druhy kolnafukovacími nebo bezdušovými. U některých modelů mohou být kolečka kombinovaná tak, že přední je nafukovací a zadní bezdušové.

Bezdušová kolečka jsou vyrobena z pevného materiálu, takže nehrozí, že byste je na cestě propíchli. Jakmile se opotřebují, je třeba je vyměnit.

Nafukovací kolečka mají tu výhodu, že se přizpůsobí terénu, po kterém jedete a lépe tak absorbují nárazy způsobené nerovným povrchem. Některé modely mohou mít za účelem zmírnění nárazů na předním kole tlumič.

U koleček máte dále na výběr z několika velikostí. Obecně platí, že větší kolečka jsou stabilnější a lépe překonávají nerovný terén.

⚡️ MOTOR

Motor elektrokoloběžky je propojen s baterií, která jej pohání. Čím výkonnější motor je, tím lépe se na elektrokoloběžce jezdí. Výkon motoru se pohybuje mezi 250 a 500 W, někdy ale může být i vyšší. Motory s vyšším výkonem jsou vhodné pro těžší uživatele nebo pro jízdu do kopce. Motory elektrokoloběžek v naší nabídce jsou buď řetězové nebo nábojové.

Všechny výše uvedené informace by vám měly výběr nové elektrokoloběžky usnadnit a zároveň poskytnout ucelenou představu o tom, jak by měl vypadat váš vysněný model. Je také vhodné zamyslet se nad osvětlením a reflexními prvky. Jestliže víte, že na koloběžce budete jezdit za šera nebo špatné viditelnosti, určitě se ujistěte, že vás bude dobře vidět.

K vybraným modelům nabízíme i speciální příslušenství, se kterým si můžete jízdu na elektrické koloběžce ještě více zpříjemnit. Na koloběžku je totiž možné namontovat sedlo nebo si na řídítka připevnit cestovní tašku, do které vložíte nezbytné zásoby na cestu. Vždy si ale zkontrolujte, s jakými modely koloběžek je dané příslušenství kompatibilní.
 

UPOZORNĚNÍ:

Za jízdy na elektrokoloběžce byste vždy měli mít helmu a nejlépe také chrániče.

Kupující (spotřebitel) je při používání výrobku plně odpovědný za dodržování právních předpisů pro provoz výrobku na pozemních komunikacích a za dodržování pravidel silničního provozu, zejména pak zákona č. 56/2001 Sb. (o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích) a zákona č. 361/2000 Sb. (o silničním provozu).

Akce a slevy na email
Akční newsletter