Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat stůl na stolní tenis

Jak vybrat stůl na stolní tenis
Jak vybrat stůl na stolní tenis

Stůl na stolní tenis je populární sportovní nářadí už pro celé generace aktivních i rekreačních hráčů. Toužíte-li po zábavě pro celou rodinu, jste na správném místě!

Pingpongový stůl si můžete pořídit domů, na zahradu, do sportovního klubu či rekreačního zařízení. Jedinou podmínkou je dostatek prostoru – nejen pro stůl, ale i pohyb hráčů okolo stolu při hře, aby se předešlo zbytečným škodám nebo dokonce zraněním (ideálně 10 × 15 m, výška místnosti 3,5 m).

Základní otázka zní: Kam mohu pingpongový stůl umístit?

Před koupí stolu promyslete, kam ho můžete postavit, aby se vám dobře hrálo. Rozlišujeme:

Konkrétní stůl posuzujte podle použitého materiálu a poměru cena/kvalita.

V e-shopu nakoupíte veškeré vybavení pro stolní tenis:

 • interiérové stoly na stolní tenis – výhradně pro vnitřní prostory bez zvýšené vlhkosti, vyžadují alespoň 3 metry místa okolo pro běhání hráčů
 • exteriérové stoly na stolní tenis – široce využitelné, odolné proti dešti, slunci a změnám teplot, s antireflexní vrstvou a UV filtrem
 • pálky na stolní tenis a další příslušenství míčky, síťky, čisticí prostředky…

Vybrat skládací nebo masivní stůl na stolní tenis?

Stoly pro běžné použití lze snadno složit, což vám umožní mimo sezónu ušetřit hodně místa. Stoly určené pro extrémní zatížení (například ve sportovních klubech, kempech, školách) mají obvykle robustní konstrukci ze svařených profilů a složit nejdou.

Další parametry pingpongových stolů

 • transportní kolečka (pojezd) – podstatné u stolů, se kterými se často manipuluje
 • materiál hrací desky – u vnitřních stolů je typickým materiálem dřevotříska, respektive tzv. polotvrdá dřevovláknitá deska (najdete obvykle pod zkratkou MDF), venkovní stoly na stolní tenis jsou zhotoveny z vrstvených hliníkových plátů s ochranou proti dešti a slunečnímu svitu (nejnovější materiál je SDMC: hliník – pryskyřičný kompozit – hliník)
 • tloušťka hrací desky – pro pravidelné používání, dobrý odskok i lepší výdrž jsou vhodné stoly s alespoň 15 mm silnou deskou; tenčí desky nabízejí pomalejší odskok a jsou tak vhodnější pro začátečníky
 • sklopení poloviny desky – umožňuje trénovat stolní tenis jednotlivcům
 • síťka s rychloupínacími klipy – pro rychlé a snadné nasazení na stůl
 • držáky pálek a míčků na stolní tenis – aby byly při hře neustále k dispozici

Pingpongové stoly pro oficiální hru splňují pravidla ITTF:

 • rozměry stolu na stolní tenis – 274 cm × 152,5 cm, výška stolu 76 cm nad podlahou
 • hrací plocha – z jakéhokoliv materiálu, ale míček se při spuštění z výšky 30 cm musí odrazit do výšky kolem 23 cm
 • barva stolu – tmavá, jednotná po celé ploše a nesmí být lesklá
 • tloušťka bílých čar – 2 cm
 • rozdělení plochy – na 2 poloviny síťkou ve výšce 15,25 cm po celé délce síťky
 • pro čtyřhru – každá polovina stolu se dělí na další poloviny čárou širokou 3 mm

Jak vybrat pálku na stolní tenis?

Pálka neboli raketa na stolní tenis zásadně ovlivňuje kvalitu hry. Dnes se stále více uplatňují kompozitní pingpongové pálky s rozmanitými potahy, ale 85 % jejich tloušťky musí stále tvořit dřevo. Velikost, tvar a hmotnost pálky nejsou přesně dány, i když většinou je to ovál s průměrem okolo 20 cm.

Základní vlastnosti pálky

 kontrola - Míra kontroly, kterou nad míčkem máte, závisí na celkovém designu pálky. Obvykle platí, že více kontroly nad míčkem jde ruku v ruce s nižší rychlostí a točivostí. Začátečníci proto začínají s pálkami s vyšší hodnotou kontroly a postupně se propracovávají k vyššímu spinu a rychlosti.
✅ rychlost - Rychlost, kterou míček trefíte, závisí převážně na gumovém potahu pálky. Silnější potah vám dodá vyšší rychlost a naopak.
✅ točivost - Míra rotace, kterou je pálka schopná míčku dodat, nazývaná také "spin". Míček díky tomu po odrazu nebo kontaktu s pálkou soupeře mění směr. Pálky vyrobené výhradně ze dřeva se vyznačují vyšší točivostí, protože je jejich povrch pružnější než například karbon. Čím pružnější materiál, tím vyšší spin.


 Pro turnaje ve stolním tenisu vybírejte lehké pálky z pružného dřeva, s potahem umožňujícím provádět rotaci míčku a schválené mezinárodní federací stolního tenisu ITTF.

 Outdoorové pingpongové pálky jsou díky technologii vstřikování plastů maximálně odolné vůči povětrnostním vlivům. Kromě nejvyšší možné kontroly míče zaručují i dostatečnou točivost, takže zahrajete topspin i chopované balóny s mírnou rotací.

Zohledněte provedení pingpongové pálky dle vašeho herního stylu:

 • konstrukce – 5 vrstev dýhy
 • Feeling systém – nižší hmotnost díky vertikálnímu frézování rukojeti
 • Ergo Grip – zaoblená, ergonomická rukojeť, která se ihned přizpůsobí ruce
 • Carbowood – karbonová vlákna pro přesnější úder
 • ACS – využití přizpůsobitelné ultralehké gumy pro nejvyšší rotace, rychlost a sílu

 

Využijte recenze uživatelů stolů na stolní tenis

V e-shopu nakoupíte kvalitní stoly a ostatní vybavení na stolní tenis pro domácí, rekreační i profesionální využití. Ucelená nabídka je přehledně rozčleněná a jednotlivé výrobky doplněné o recenze uživatelů, které vám také pomohou vybrat ideální pingpongový stůl, pálku a další potřeby. Využijte zkušeností lidí, např. s odolností konkrétní ho stolu vůči povětrnostním vlivům, s jeho stabilitou, použitelností i pro děti apod.

Pořiďte si stoly na stolní tenis a další vybavení:

Akce a slevy na email
Akční newsletter