Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat dětské brusle?

Jak vybrat dětské brusle?
Jak vybrat dětské brusle?

Bruslení je u nás tradičně oblíbený sport, kterému se věnují celé rodiny, a je správné, že k tomu co nejdříve vedou i své nejmladší členy.

Kdykoliv vybíráte dětské brusle inline, na led či univerzální 2v1 – vždy se prioritně zaměřte na kvalitu. Volte pevnou botu s polstrováním a nastavitelnou délkou, aby dítěti brusle dobře padly a sportování ho bavilo. Pokud váháte s výběrem správné velikosti bruslí, změřte dítěti chodidlo a odborníci ze zákaznické podpory vám vyberou optimální model. Na trhu je mnoho variant bruslí pro kluky i holky a určitě své dítě potěšíte, když ho necháte zvolit vzor a barvu.

K bruslím i jiným sportovním potřebám nezapomeňte přikoupit chrániče a helmu, ze zákona povinnou do 18 let věku.

Dětské inline brusle

Řada rodičů se ptá, kdy začít s inline bruslením. Podle trenérů přichází pravý čas mezi 6 – 10 lety. Pokud je však vaše dítě zdatné a koupíte mu dobré inline brusle, může je ovládnout už ve 3 letech.

Dětské inline brusle (pro začátečníky) patří do fitness kategorie a jsou pomalejší a mají menší kolečka (do 70 mm). U koleček se rozlišuje i tvrdost. Platí, že měkčí kolečka jsou pomalejší a lépe drží v zatáčkách. Výhodou dětských inline bruslí je nastavitelná velikost v rozmezí 3 – 4 čísel (posuvnou špičkou, případně patou).

Větší děti využijí i slalomové (freeskate, urban, freestyle) inline brusle, které se výborně ovládají, mají krátký rám, tuhou botu a tvrdší kolečka (76 – 80 mm). Vyznavači triků ocení agresiv inline brusle – velmi odolné, určené ke skákání a další akrobacii ve skate parku, s malými stabilními kolečky (50 – 60 mm).

Podle intenzity a způsobu ježdění na inline bruslích zvažte:

  • použité materiály pro výrobu boty (plast, textil)
  • rám (hliník, kov, plast)
  • typ ložisek a velikost koleček

Vynikající volba je nákup bruslí 2v1 – kombinace inline a ledních speciálně pro děti. 

Dětské brusle na led

Krasobruslení či hokej jsou masově oblíbené olympijské sporty, které mají na každé ledové ploše spoustu následovníků. Děti však musíme odmalička dobře vést a hlavně vybavit.

Pro nejmenší vybírejte kačenky – dětské zimní brusle opatřené dvěma řadami nožů. Po nich už nastupují tradiční brusle na led, spíše lehčí. Většina dětských zimních bruslí má nastavitelnou velikost (jsou roztahovací), a mohou se díky tomu používat 3 – 4 roky. Bota brusle má být o něco větší než noha dítěte.

V praxi se osvědčily nastavitelné šněrovací zimní brusle, protože oproti páskovým lépe fixují nohu. Na rekreační bruslení jsou dostačující, ale nadšencům nebo malým hokejistům vyberte dětské hokejové brusle na led s vyztuženou špičkou.

Každé brusle nechte před prvním použitím nabrousit a boty opakovaně zkoušejte, aby dítěti dobře seděly a netlačily ho. Vynikající volba je nákup bruslí 2v1 – kombinace ledních a inline.

Univerzální dětské brusle – 2v1

V současnosti jsou pro rekreační a kondiční jízdy žádané univerzální brusle, praktické pro děti i dospělé. V zimní verzi mají na podvozku ocelový nůž a v letní zase kolečka. K tomu jsou vybaveny systémem nastavení velikosti, který se snadno ovládá pomocí tlačítka.

Dítěti tedy pořídíte jen jedny celoroční brusle na několik let, přičemž sezónně pouze vyměňujete nůž za kolečka a naopak. Je vyzkoušeno, že to snadno zvládnou i méně zruční uživatelé.

Při výběru bruslí 2v1 zohledněte především celkovou kvalitu a u dospělého uživatele také nosnost, která může být 70, 80 i 100 kg.

5 hlavních výhod bruslí 2v1:

✅ univerzálnost – jednoduché použití v létě i v zimě, malé nároky na skladování
✅ nastavitelná velikost – praktická pro rychle rostoucí dětskou nohu
✅ finanční úspora – oproti nákupu inline a ledních bruslí samostatně
✅ snadné nazouvání a zapínání – dokáže to i malé dítě
✅ zesílený rám pro inline bruslení – pro větší bezpečnost

Brusle 2v1 patří mezi sportovní potřeby, které se opravdu vyplatí. S vaším dítětem rostou, slouží mu od jara do zimy, přinášejí spoustu radosti a k tomu zlepšují jeho kondici i dovednosti. Jsou také ideálním dárkem pro dítě – kdykoliv během roku.

Tak hurá na asfalt či led s báječnými novými bruslemi!


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter