Úvod > Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?

Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?

Při výběru magnetických šperků české značky inSPORTline je důležité sledovat několik základních parametrů. Mezi nejdůležitější patří typ, materiál, počet a síla magnetů. Každý šperk ať už náramek nebo řetízek má svá specifika. Široká nabídka umožňuje všem věkovým kategoriím najít ten správný typ.

Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?


Magnetické náramky české značky inSPORTline
jsou spojením originálního designu, estetiky a magnetické síly. Speciální technologie výroby, vkusné, detailní a precizní zpracování jen potvrzuje jedinečnost těchto doplňků. Unikátní spojení čtyř technologií – působení neodymového magnetu, infračerveného záření, záporných iontů a germania dává magnetickým šperkům neocenitelný rozsah zejména svými léčebnými schopnostmi. Neodymové magnety jsou v rozmezí 1200 – 2200 gaussů, které vytváří magnetické pole a příznivě působí na lidský organismus. Do magnetických šperků inSPORTline jsou neodymové magnety vsazovány a pečlivě fixovány speciálním lepidlem s ochrannou, glazovanou vrstvou (transparentní, červená, černá) proto jsou odolné, stálé a nevypadávají. Jsou omyvatelné, při styku s vodou nekorodují, nezbarvují pokožku a vhodné pro každodenní nošení. Magnetické šperky inSPORTline působí jemně a nemají žádné vedlejší negativní účinky.
 

  Náramek nebo náhrdelník?

Magnetický náramek inSPORTline působí v oblasti zápěstí, ovlivňuje především krevní oběh, zlepšuje látkovou výměnu, posiluje imunitu. Má analgetické účinky, vhodný k tlumení bolesti kloubů a svalů, zmírňují otoky a urychlují hojení. Působí protizánětlivě. Účinný je u degenerativních a zánětlivých onemocnění pohybového aparátu, svalových a šlachových úponů (tenisový loket, achillovka), má antirevmatické účinky. V oblasti zápěstí, je mnoho biologicky aktivních bodů propojených s vnitřními orgány. Zvyšuje výkonnost a tělesnou kondici. Doporučujeme kombinovat s náhrdelníkem.

Magnetický náhrdelník inSPORTline je vzhledem k umístění velmi účinný při chronických bolestech krční páteře a ramen, způsobených nesprávným namáháním, úrazem nebo stresem. Má silné analgetické účinky v oblasti páteře (bolest svalů, zubů, migréna). Snižuje náchylnost k nachlazení a respiračním infekcím, alergii nebo astma. Tlumí menstruační bolesti. Působí na centrální nervovou soustavu (CNS) a spolu s periferními nervy pozitivně stimuluje mozek a míchu. Uvolňuje napětí, zklidňuje psychické disbalance, reguluje mozkové vlny alfa a beta, odstraňuje z organismu statickou elektřinu a posiluje psychosomatickou rovnováhu. Doporučujeme kombinovat s náramkem.

 

  Jaký náramek/ náhrdelník si vybrat?

Magnetický náramek/ náhrdelník značky inSPORTline se silikonovým páskem a menším počtem magnetů 
Silikon a chirurgická ocel patří mezi 100% zdravotně nezávadné materiály. Jsou hypoalergenní a vhodné k celodennímu nošení. Nereagují s potem, při kontaktu s vodou nepodléhají korozi a jsou odolné i vůči chemikáliím. Silikon má nízkou hmotnost, je velmi pevný a odolný. Má stálý tvar, neměnný v širokém rozmezí teplot, nepraská, neláme se a nepovoluje. Designové možnosti silikonu činí této produkt velmi žádaný a je vhodný pro muže i ženy různé věkové kategorie. Neodymové magnety se v kombinaci se silikonem používají v menším počtu a působí na přirozené energetické pole člověka. Lidský organismus musí být v celkové rovnováze a harmonii a být v souladu všech energií. Posiluje imunitu těla, urychluje hojení a ovlivňuje krevní oběh. Pro zlepšení fyzické a psychické kondice, odbourání stresu a celkové zvýšení kvality života je tento typ náramku/ náhrdelníku vhodnou alternativou. Doporučujeme kombinovat.

Magnetický náramek/ náhrdelník značky inSPORTline z chirurgické oceli 316L, titanu nebo wolframu s větším počtem magnetů
Vyrábí se z chirurgické oceli 316L, titanu nebo wolframu. Tyto materiály nezpůsobují žádné negativní reakce organismu a jsou vhodné pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Vyznačují se extrémní odolností a precizním zpracováním. Vzhledově působí velmi elegantně, bývají zdobené a mají vysoký lesk. Neodymové magnety jsou umístěny na spodní straně ocelových článků. Používají se ve větším počtu a jsou rozmístěny po celém obvodu šperku. Velikost neodymových magnetů je malá, ale mají velkou sílu. Magnetické pole o síle až 2200 gaussů tak působí ze všech stran a proniká do větší hloubky. Účinnost je tak maximalizována a doporučuje se každodenní nošení. Na pravém zápěstí působí magnetický náramek značky inSPORTline na klouby, šlachy, revma, artrózu, cukrovku. Na levém zápěstí aktivuje oběhovou soustavu, snižuje riziko kardiovaskulárních vad, brání vzniku trombózy a křečových žil. V oblasti krku a páteře neodymové magnety působí na centrální nervovou soustavu (CNS) a spolu s periferními nervy pozitivně stimulují mozek a míchu. Uvolňují napětí, zklidňují psychické disbalance, regulují mozkové vlny alfa a beta, odstraňují z organismu statickou elektřinu a posilují psychosomatickou rovnováhu organismu. Doporučujeme kombinovat.

 

  Léčivé složky

Neodymové magnety - posilují imunitu těla, napomáhají urychlovat hojící procesy, odbourávat otoky a mírnit bolestivé stavy. Podporují krevní oběh a okysličování krve, tím usnadňují průnik většího množství výživných látek do buněk a odvádění odpadních látek z těla. Mají protizánětlivé účinky a způsobují fyzickou i psychickou pohodu.

Infračervené záření - má antibakteriální účinky, posiluje imunitní systém a podporuje metabolismus. Povzbuzuje aktivitu vodních elementů lidského organismu, díky které je tělo prohříváno, organické nečistoty a těžké kovy se tak lépe a rychleji vyplavují. Mírní bolesti svalů, stimuluje vegetativní nervový systém a posiluje dýchací i kardiovaskulární systém.

Záporné ionty - podporují krevní oběh a zlepšují látkovou výměnu. Aktivují krevní buňky, podporují somatickou buněčnou aktivitu a posilují imunitu lidského organismu. Mají velký význam v boji s alergiemi, migrénami nebo v případě astmatických záchvatů. Snižují náchylnost k nachlazení a chřipkovým onemocněním. Pomáhají tělu odstraňovat únavu a lépe regenerovat.

Germanium - posiluje imunitní systém organismu a obohacuje ho kyslíkem (regenerace buňek), který chrání před volnými radikály. Odstraňuje z těla jedovaté látky, má silné analgetické a antirevmatické účinky. Normalizuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a zabraňuje kornatění cév. Reguluje endokrinní systém a má značný význam také v prevenci osteoporózy.

Turmalín - silikát, složitý borokřemičitan hliníku, železa, hořčíku, vápníku a minerálních prvků. Pozitivně vyrovnává energie a odstraňuje napětí. Posiluje a regeneruje orgány, čistí lymfatický systém, zvyšuje imunitu, léčí dětská onemocnění, příznivě působí na srdce a páteř.

 

  Materiál

Biokeramika - výjimečná svou tvrdostí, odolností proti poškrábání a vysokým leskem. Vyrábí ze slitiny hliníku, karbidu křemíku, yttria a zirkonu. Je lehká ale křehká. Nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku, hypoalergenní a vhodná pro osoby se zvýšenou citlivostí.

Wolfram (Tungsten) – velmi tvrdý kov (7,5), ze kterého lze originální šperky vyrobit. Je bílý až stříbřitě šedý. Má vysokou odolnost proti poškození a dlouhou životnost. Jeho fyzikální stálost a hustota z něj dělají ojedinělý kov, který odolává fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a chemikáliím. Pro přesný brus a vysoký lesk jsou šperky populární, a velmi oblíbené. Nemění tvar, neohýbá se ani neláme, při sportu nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku. Nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Nemění tvar, neohýbá se ani neláme, při sportu nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku. Velmi specifický je také způsob jeho úpravy do designových prvků. Šperky se musí brousit na speciálních strojích, které jsou přesné na setiny milimetru, čímž vznikají originální a velice atypické modely. Nevýhodou je, že do wolframových šperků nelze kvůli tvrdosti rýt. Nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy.

Titan -šperky z tohoto kovu jsou o odstín tmavší než šperky z chirurgické oceli nebo wolframu.  Titan je specifický kov, který má vysokou tvrdost (6) a odolnost vůči mechanickému poškození, fyzikálním vlivům, vysokým teplotám a chemikáliím. Tím je zaručena dlouhá životnost šperků z titanu. Nemění tvar, neohýbá se, ani neláme. Při sportu nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku, nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy.

Chirurgická ocel 316L - unikátní slitina pro výrobu šperků. Barva je světle až tmavě šedá a rozdíl v barvách je daný úpravou, tedy byla - li byla broušena nebo leštěna. Ocel lze barvit technologií PVD na libovolný barevný odstín, dále se pro barvení na zlaté odstíny používá technologie IPG se zlacením červeného nebo žlutého zlata. Zlacení IPG ionizací je nejkvalitnější způsob zlacení, který zachovává zlacenou vrstvu. Výhodou chirurgické oceli 316L  je různorodost opracování povrchu. Může mít lesklý, broušený nebo matný vzhled. Chirurgická ocel 316L  nemění barvu, má svou vlastní UV ochranu, která zabraňuje barevným změnám způsobené vlivem světla. Tento materiál je neměnný, neohýbá se, neláme. Při sportu nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku, nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy.

Silikon - velmi pevný, odolný a má nízkou hmotnost. Silikon je vděčný materiál, který se dá upravovat do mnohých podob, takže kvalita je natolik vysoká, že odolává náporům každodenního používání, aniž by utrpěl jeho vzhled nebo tvar. Je to velmi stabilní polymer, který nepodléhá UV záření nebo klimatickým podmínkám. Je stálý, neměnný v širokém rozmezí teplot, nepraská, neláme se a nepovoluje. Při sportu nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí.

Rhodiování je galvanické pokovení povrchu šperků vrstvou rhodia. Rhodium je velmi tvrdý kov, který má výbornou odolnost proti působení chemických a mechanických poškození. Síla vrstvy je obvykle 1 μm., je volitelná a závislá na čase galvanování. Galvanování je speciální mechanické opracování (leštění, otryskávání, broušení) a jedině touto technologií lze docílit zrcadlově lesklých, až dekorativně matných povrchů s různými stupni lesklosti či strukturami.

 

  Zdobené šperky

Obsahují kameny buď ze zirkonu, nebo křišťálu. Jsou pečlivě fixovány speciálním lepidlem s ochrannou, glazovanou vrstvou a proto jsou odolné, stálé a nevypadávají. Jsou omyvatelné a vhodné pro každodenní použití.

Zirkon - Je jedním z nejzářivějších drahých kamenů. Oblíbený zejména pro svou tvrdost (6,5 – 7,5), která představuje velkou odolnost a stálost vůči mechanickým poškozením. Vysoký rozklad světla způsobuje velmi intenzivní lesk a třpyt. Od všech podobných drahých kamenů lze broušený zirkon rozeznat pomocí zvětšovacího skla. Má silný dvojlom světla, při pohledu skrze největší plošku se hrany ploch na protilehlé straně jeví dvojitě. Zirkon má širokou škálu barev (čirý, oranžový, červený, žlutý, zelený, hnědý) a svými léčivými účinky napomáhá zejména kostem, svalům a játrům. Je vhodný při ischiasu, křečích, nespavosti, depresi, závrati a nepravidelné menstruaci.

Křišťál - Vysoká kvalita křišťálu se odráží v jeho mimořádných optických vlastnostech. Proslulý svou tvrdostí (6,5–7,5) a výrazně silným leskem činí tento minerál hojně využívaným kamenem. Dokonalá technologie broušení a leštění s perfektními optickými vlastnostmi zaručuje vysokou brilanci, jiskru a rozklad světla do duhového spektra každého kusu křišťálu. Křišťál je jedením z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších minerálů. Tato čirá odrůda křemene symbolizuje čistotu, snímá negativní energii, vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny. Odstraňuje blokády, duševní disharmonie a povzbuzuje psychiku. Příznivě působí na funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plic, zažívacího ústrojí. Pomáhá u nevolností, závratích, bolestech hlavy a migréně.

Barevné zdobení - Šperky jsou zbarveny technologií PVD nebo zlacení ionizací technologií IPG.

  • PVD – touto technologií je možné zbarvení na libovolný barevný odstín.
  • IPG – speciální technologie barvení na zlaté odstíny (červené nebo žluté zlato). Zlacení IPG ionizací je nejkvalitnější způsob zlacení, který zachovává zlacenou vrstvu.

  Na co nezapomenout při výběru

Jakou velikost zvolit?
Náramky i náhrdelníky je možné zkrátit. Pokud si nemůžete produkt vyzkoušet, změřte si obvod ruky a objednejte delší variantu. Po zkrácení doporučujeme, aby byl náramek volnější. Nejen při sportu může nastat situace, kdy mohou vzniknout otoky nebo zranění.

Jak velké a jakou sílu magnetů si vybrat?
Nelze dát jednoznačný návod, avšak obecně lze říci, že akutní onemocnění lze zlepšit nošením magnetu po dobu i desítek hodin bez přerušení (podporuje hojení). Chronické kloubní potíže spíše přerušovaným nošením a po dobu řady měsíců a let. Nemusí vždy znamenat, že šperk, který má silnější magnety, je pro vás lepší. Malé jednotlivé magnety jsou lépe využitelné na jednotlivé akupunkturní  body,  nebo na malé oblasti jako jsou klouby na prstech apod. Nošení náramku stabilizuje nervovou činnost a krevní oběh a okysličování krve. V důsledku toho je usnadněn průnik většího množství výživných látek do buněk a odvádění odpadních látek z těla a proto je lidský organismus schopen lépe fungovat. Rozměrově větší magnet s hodnotou l000 gaussů je mnohem silnější než menší magnet se stejnou hodnotou (hodnota jednotlivých magnetů se nesčítá). Hodnota gaussů vyjadřuje množství siločar magnetické síly procházejících jedním čtverečním centimetrem. U permanentních magnetů jsou doporučené hodnoty vyšší, protože nízkofrekvenční pulzní magnetické pole má větší biologické efekty. Působením statického magnetického pole na organismus dochází k elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách a tím k příznivému ovlivnění svalového, kosterního, hormonálního, kardiovaskulárního, imunologického, zažívacího a nervového systému.

Jak o náramek pečovat?
Na všechny uvedené materiály není třeba používat žádné čistící pasty či chemikálie – na případné hrubé nečistoty je možné použít koupelnový kartáček, mýdlo a vodu. Na jemné doleštění je nejlepší jemná tkanina (leštící šperkařské ubrousky). 
 

  Navštivte naše kategorie magnetických náramků a náhrdelníků: