Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?

Každý šperk, ať už náramek nebo řetízek, má svá specifika. Při výběru magnetických šperků české značky inSPORTline je tedy dobrá řídit se dle několika zásadních vlastností šperků. Díky široké nabídce si na své přijdou příslušníci všech věkových kategorií. .

Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?
Jak vybrat magnetický náramek či náhrdelník?

Magnetické náramky inSPORTline spojují originální design, estetiku a magnetické síly. Unikátní kombinace čtyř technologií – působení neodymového magnetu, infračerveného záření, záporných iontů a germania obohacuje magnetické šperky o přírodní síly, které pozitivně působí na celé tělo.

NÁRAMEK NEBO NÁHRDELNÍK

Magnetické náramky inSPORTline:
působí v oblasti zápěstí, kde je mnoho biologicky aktivních bodů propojených s vnitřními orgány
podporují funkci krevního oběhu
 zlepšují látkovou výměnu a posilují imunitu
 jsou vhodné k tlumení bolesti kloubů a svalů
 působí protizánětlivě, zmírňují otoky a urychlují hojení
✅ antirevmatické účinky
zvyšují výkonnost a tělesnou kondici

Magnetické náhrdelníky inSPORTline:
účinné při chronických bolestech krku a ramen způsobených nesprávným namáháním, úrazem nebo stresem
 pomáhají potlačit bolest v oblasti páteře (bolest svalů, zubů, migréna)
 snižují náchylnost k nachlazení a respiračním infekcím, alergii nebo astma
tlumí menstruační bolesti
působí na centrální nervovou soustavu a spolu s periferními nervy pozitivně stimulují mozek a míchu
uvolňují napětí a zklidňují psychickou nevyrovnanost
odstraňují statickou elektřinu z organismu a posilují psychosomatickou rovnováhu

 ÚČINKY

▶️ Neodymové magnety posilují imunitu, napomáhají urychlovat hojící procesy, odbourávat otoky a mírnit bolestivé stavy. Podporují krevní oběh a okysličování krve a tím usnadňují průnik většího množství výživných látek do buněk a efektivnější odvádění toxinů z těla. Mají protizánětlivé účinky a přispívají k fyzické i psychické pohodě.

▶️ Infračervené záření má antibakteriální účinky, posiluje imunitní systém a podporuje metabolismus. Povzbuzuje aktivitu vodních elementů lidského organismu, díky které je tělo prohříváno. Organické nečistoty a těžké kovy se tak lépe a rychleji vyplavují. Mírní bolesti svalů a posiluje dýchací i kardiovaskulární systém.

▶️ Záporné ionty podporují krevní oběh a zlepšují látkovou výměnu. Aktivují krevní buňky, podporují somatickou buněčnou aktivitu a posilují imunitu lidského organismu. Mají velký význam v boji s alergiemi a migrénami. Snižují náchylnost k nachlazení a chřipkovým onemocněním. Pomáhají tělu odstraňovat únavu a lépe regenerovat.

▶️ Germanium obohacuje organismus kyslíkem, který chrání před volnými radikály. Odstraňuje z těla toxiny a má silné analgetické a antirevmatické účinky. Normalizuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a pomáhá zabraňovat kornatění cév. Reguluje endokrinní systém a má značný význam také v prevenci osteoporózy.

▶️ Turmalín pozitivně vyrovnává energie a odstraňuje napětí. Posiluje a regeneruje orgány, čistí lymfatický systém, zvyšuje imunitu a příznivě působí na srdce a páteř.

 MATERIÁL

⚛️ Biokeramika
Tvrdý a vysoce lesklý materiál odolný proti poškrábání. Je lehký, ale křehký a nereaguje s potem, ani nebarví pokožku. Je hypoalergenní a vhodný pro citlivou pokožku.

⚛️ Wolfram (Tungsten)
Stříbřitě šedý kov, populární pro přesný brus a vysoký lesk. Při sportu nereaguje s potem a nepodléhá oxidaci. Je taktéž hypoalergenní a vhodný pro citlivou pokožku. Úprava designových prvků probíhá na speciálních brusných strojích a je zárukou originálních a atypických modelů.

⚛️ Titan
Šperky z titanu jsou o odstín tmavší než šperky z chirurgické oceli nebo wolframu. Jedná se o tvrdý kov odolný vůči mechanickému poškození, vysokým teplotám i chemikáliím. Nemění tvar, neohýbá se, ani neláme. Při sportu nereaguje s potem a nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy.

⚛️ Chirurgická ocel 316L
Unikátní slitina
pro výrobu šperků světlé až tmavě šedé barvy. Ocel lze barvit technologií PVD na libovolný barevný odstín, dále se pro barvení na zlaté odstíny používá technologie IPG se zlacením červeného nebo žlutého zlata. Výhodou chirurgické oceli  je, že může mít lesklý, broušený nebo matný vzhled. Nereaguje s potem, nezbarvuje pokožku a nepodléhá korozi ani oxidaci. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy.

⚛️ Silikon
Silikon je vděčný materiál, kkterý odolává náporům každodenního používání, aniž by utrpěl jeho vzhled nebo tvar. Je to velmi stabilní polymer, který nepodléhá UV záření nebo klimatickým podmínkám. Je stálý, neměnný v širokém rozmezí teplot, nepraská, neláme se a nepovoluje. Při sportu nereaguje s potem, ani nezbarvuje pokožku. Je hypoalergenní a vhodný pro osoby se zvýšenou citlivostí.

⚛️ Rhodiování
Galvanické pokovení povrchu šperků vrstvou rhodia. Jedná se o velmi tvrdý kov, který má výbornou odolnost proti poškození. Síla vrstvy je obvykle 1 μm. Galvanování je speciální mechanické opracování (leštění, otryskávání, broušení) a jedině touto technologií lze docílit zrcadlově lesklých, až dekorativně matných povrchů s různými stupni lesklosti.

ZDOBENÉ ŠPERKY

Obsahují kameny buď ze zirkonu nebo křišťálu. Jsou pečlivě připevněny speciálním lepidlem s ochrannou, glazovanou vrstvou a proto jsou odolné a nevypadávají. Jsou omyvatelné a vhodné pro každodenní použití.

Gem Stone on Microsoft Windows 11 November 2021 Update Zirkon Je jedním z nejzářivějších drahých kamenů. Vysoký rozklad světla způsobuje velmi intenzivní lesk a třpyt. Zirkon má širokou škálu barev (čirý, oranžový, červený, žlutý, zelený, hnědý) a svými léčivými účinky napomáhá zejména kostem, svalům a játrům. Je vhodný při ischiasu, křečích, nespavosti, depresi, závrati a nepravidelné menstruaci.

Barevné zdobení - Šperky jsou zbarveny technologií PVD nebo zlacení ionizací IPG.

  • PVD – touto technologií je možné zbarvení na libovolný barevný odstín.
  • IPG – speciální technologie barvení na zlaté odstíny (červené nebo žluté zlato). Zlacení IPG ionizací je nejkvalitnější způsob zlacení.

NA CO NEZAPOMENOUT PŘI VÝBĚRU

Jakou velikost zvolit?
Náramky i náhrdelníky je možné zkrátit. Pokud si nemůžete produkt vyzkoušet, změřte si obvod ruky a objednejte delší variantu. Po zkrácení doporučujeme, aby byl náramek volnější. Nejen při sportu může nastat situace, kdy mohou vzniknout otoky.

Jak velké a jakou sílu magnetů si vybrat?
Není vždy pravda, že šperk, který má silnější magnety, je pro vás lepší. Malé magnety jsou účinnější na jednotlivé akupunkturní body nebo na menší oblasti jako jsou klouby na prstech apod. Rozměrově větší magnet s hodnotou 1000 gaussů je mnohem silnější než menší magnet se stejnou hodnotou (hodnota jednotlivých magnetů se nesčítá). Hodnota gaussů vyjadřuje množství siločar magnetické síly procházejících jedním čtverečním centimetrem. Působením statického magnetického pole na organismus dochází k elektromagnetickým a biochemickým změnám v buňkách a tím k příznivému ovlivnění svalového, kosterního, hormonálního, kardiovaskulárního, imunního, zažívacího a nervového systému.

Jak o náramek pečovat?
Na žádné z uvedených materiálů není třeba používat čistící pasty nebo chemikálie – na případné hrubé nečistoty vystačí koupelnový kartáček, mýdlo a voda. Pro jemné doleštění je nejlepší jemná tkanina (leštící šperkařské ubrousky).

Akce a slevy na email
Akční newsletter