Nejnovější fitness trendy boří limity domácího cvičení

Vypnout hlavu a vypotit starosti z těla patří k nejlepším způsobům, jak se zbavit stresu a udržet dobrou kondici. Počasí je ale vrtkavé a prát se s větrem o závod? Po tom nikdo asi netouží. A ani nemusí! Moderní doba si žádá chytrá řešení a to stoprocentně platí i pro domácí fitness vybavení. Oblíbenou a chytrou alternativu venkovního cvičení přinášejí domácí trenažéry. Že si na nich efektivně dáte do těla se stalo samozřejmostí. Protože se z času i prostoru stala drahá komodita, nejnovější trendy vyžadují mnohem více než jen možnost si zašlapat. Udržet krok musí s těmi nejvyššími nároky. Co všechno umějí a bez čeho se neobejdou současné fitness hity?

Prostor bez tíže

Jestli se modernímu člověku něčeho nedostává stejně jako času, tak je to místo. Kolikrát hraje roli každý centimetr a poskládat v místnosti všechno dohromady může být pěkný hlavolam. U nejmodernějšího vybavení se proto úspora místa stala jedním ze základních požadavků, které ovlivňují náš výběr. Skladnost, kompaktnost a snadná manipulace patří k nejdůležitějším standardům. Ať už běháte na páse, veslujete, nebo jezdíte na cyklistickém trenažéru, moderní modely vám umožní trenažér sklopit, a díky praktickým kolečkům ho převést na místo, kde nebude překážet. Pokud rádi zaberete do pedálů rotopedu, ale na klasický model nenajdete místo, zamilujete si skládácí rotoped inSPORTline XBike, který za pár vteřin složíte třeba pod gauč. Absolutními šampiony v úspoře prostoru se pak stávají minirotopedy. Chytrými funkcemi sice nedisponují, ale i tak se na nich pěkně zapotíte. 
Důraz na prostorové provedení reflektují ale i přístroje, jejichž konstrukce složení neumožňuje, jako například klasické rotopedy či cyklotrenažéry. Jejich ergonomický design využívá minimum prostoru při zachování maximálního pohodlí a funkcí. I v jejich případě pomohou kolečka se snadnou manipulací. Vy si tak svůj trénink můžete užít třeba v centru obývacího pokoje a potom odsunout trenažér do kouta.  

Pššššt…!

Že ticho léčí je stará pravda, která v dnešním světě všudypřítomného hluku a ruchu nabývá na nové aktuálnosti. Tichý trenažér vás asi nevyléčí, ale rozhodně ho oceníte. Ať už chcete být ohleduplní k členům rodiny, sousedům nebo máte prostě rádi tichý chod a ničím nerušený tréninkový zážitek, s nejnovějšími modely se můžete spolehnout na jejich akustickou diskrétnost. Pokud to rádi rozběhnete na běžícím páse, důležitým prvkem pro vás bude tzv. silent block - systém k tlumení vibrací a hluku generovaného pohybem nebo otáčením běžícího pásu. Najdete ho v parametrech například pod termínem Air Cushion, který dopad zároveň tlumí i zaručuje jeho pružnost. Zaběhat si tak budete moct v podstatě kdykoliv. Ať už jste noční sova, ranní ptáče nebo rádi trénujete uprostřed rodinného večera, můžete na své kondičce zapracovat bez obav, že někoho budete rušit. 

Pro hladkou jízdu

Pokud si rádi pořádně šlápnete do pedálů cyklotrenažéru nebo zaberete pádlem, důležitou roli pro vaši nehlučnou jízdu bude hrát brzdný a zátěžový systém. Velké popularitě se právě díky tichosti těší modely fungující na bází magnetů umístěných v blízkosti zátěžového kola. Jejich přibližováním a oddalováním od setrvačníku se mění odpor, a tedy zátěž při cvičení. Tento systém v sobě spojuje hned několik výhod. Díky absenci fyzického kontaktu, který by vytvářel tření, je chod trenažéru velmi tichý a dochází k jeho minimálnímu opotřebení. Oceníte s ním také vysokou plynulost pohybu. Magnetický systém rovněž umožňuje precizní kontrolu nad úrovní zátěže. S tímto druhem trenažérů tak získáte přístup k bohaté nabídce tréninkových programů. Umožní vám také sestavit si svůj osobní program, a trénink tak vyladit ke své maximální spokojenosti. Samozřejmostí u nejnovějších modelů je také elektronické ovládání. Vaší hladké jízdě jednoduše nebude stát nic v cestě. 

Na vzhledu záleží

Každá věc v našem domově přispívá k jeho celkové atmosféře. Trenažéry často najdou své místo v centrální místnosti, a proto se na jejich design klade velký důraz. Elegantní a nenápadný vzhled, který harmonicky zapadne do moderních interiérů, představuje důležitý prvek. Přístroje, které drží krok s dobou, proto nejčastěji najdete v decentní černé či vizuálně odlehčené bílé variantě. Jednoduché provedení bez rušivých barevných akcentů zaručují diskrétnost a kompatibilitu s většinou domovů.

Trénink za odměnu

Určitě znáte rčení Nejdřív práce, potom zábava. Nevydáváme ze sebe ale to nejlepší, když práce ve skutečnosti je zábava? Pro trénink to platí stoprocentně a moderní  trenažéry to vědí. Chytré modely, které snadno propojíte s jakoukoliv kompatibilní aplikací, navždy předefinují pojem tréninková rutina. Stane se z něj tréninková zábava. Váš zážitek promění od základu. Neomezené možnosti virtuální reality se totiž čím dál více prolínají s naším fyzickým světem a v prostředí tréninku doslova otevřely bránu do celého světa. Projet nebo proběhnout se s nimi můžete po nejkrásnějších místech planety. Během okamžiku vás přenesou do horských výšek, k exotickému pobřeží nebo přes mapu na vaši oblíbenou trasu. Z vašeho tréninku se stane dobrodružství. A nemusíte u toho zůstat sami! Ve strhujícím závodě v 3D prostředí můžete porovnat síly s lidmi ze všech kontinentů nebo uspořádat závod s vašimi přáteli. Vše z pohodlí domova. A díky možnosti průběžně zaznamenávat vaše výkony i biometrická data budete mít své tréninkové cíle zcela pod kontrolou. 

Ať už běháte, jezdíte nebo veslujete, s nejmodernějšími modely inSPORTline inCondi trenažérů se z vašeho tréninku stane synonymum zábavy. Nejenže vás prostřednictvím aplikací jako Kinomap nebo Zwift přenesou kamkoliv si budete přát, ale svým tichým provozem, kompaktním provedením a elegantní designem splní i ty nejvyšší nároky na nejmodernější fitness vybavení. Stanou se neodmyslitelnými společníky na cestě k vašim tréninkovým cílům, ať už jsou jakékoliv. 

Je článek užitečný?

0x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články

Související kategorie