Masáž na to: Dopřejte svým svalům pravidelnou dávku vitality

Budování síly, vytrvalosti a tělesné kondice patří k pilířům zdravého životního stylu. Každý fyzicky aktivní člověk ví, že na cestě k silnému a odolnému tělu musí překonávat své limity. Fyzická zátěž představuje klíčový prvek každého tréninku. Stejně důležitou roli hraje ale také následná regenerace a relaxace. Jejich význam nesmíme podcenit. Správná regenerace ovlivňuje náš fyzický i psychický stav a pro udržení optimálního výkonu a prevenci přetížení nebo zranění je absolutně nezbytná.

Svaly rostou po tréninku

Při zatížení procházejí svaly mechanickým stresem vedoucím ke vzniku svalových mikrotrhlin. V následné fázi regenerace se pak svaly přizpůsobují a dochází k hypertrofii - růstu svalové hmoty. Fyzická zátěž představuje pro organismus výzvu, na kterou reaguje snahou dostat všechny tělesné funkce zpět do rovnováhy. Musí se vyrovnat s oxidačním stresem, zakyselením svalů a pozátěžovým zánětem. To představuje pro tělo energeticky velmi náročný proces. Budování svalové hmoty a fyzické kondice se tak zdaleka neomezuje jen na dobu tréninku. Právě naopak. K růstu svalů i odolnosti dochází především v klidové fázi. 

Síla klidu

V dnešní hektické době není snadné najít čas na péči, kterou si nejen zasloužíme, ale především potřebujeme. Jak často je reálné zajít si na masáž? Jednou měsíčně? Jednou týdně? Pravdou je, že ať už intenzivně trénujete, pracujete fyzicky nebo sedíte u počítače, vašim svalům by prospěla masáž každý den.
Po náročné fyzické aktivitě vyžadují svaly regeneraci a zotavení po zátěži. Organismus potřebuje dobít energii. Po dni stráveném v kanceláři tělo zase volá po uvolnění nahromaděného napětí, potřebuje rozproudit lymfatický systém a zrelaxovat mysl.
Představte si, že na vás doma po náročném dni čeká hloubková masáž celého těla, akupresura chodidel, prohřátí bolavých svalů a kloubů nebo relaxační masáž šíje. Zní to jako snová realita? Opak je pravdou. Díky moderním technologiím si může kvalitní péči o své tělo dopřát každý a třeba každý den. Stačí si vybrat tu správnou variantu podle vašich potřeb, možností a očekávání.

Masáž není luxus, ale investice do zdraví 

Pouze zregenerovaný organismu může dosáhnout optimálního výkonu. Úleva od bolesti a napětí představuje jen jeden z mnoha benefitů. Pravidelné masírování zlepšuje průtok krve a lymfy. Dochází k rychlejší detoxikaci organismu, posílení imunity, lepšímu okysličení a distribuci živin do tkání. Masáž působí jako prevence proti ztuhnutí a krácení svalů, a podílí se tak na udržení a podpoře flexibility. Napomáhá předcházet zranění a přetížení.

Osobní masér k dispozici

Špičkou mezi domácími masážními přístroji jsou masážní křesla. Nejvyšší třídy těchto domácích masérů nabízejí širokou škálu masážních programů. Dopřát si s nimi můžete například hloubkovou 3D masáž, relaxační masáž vzduchovými polštáři nebo terapeutickou masáž s infračerveným vyhříváním, revitalizující organismus od buněčného základu, a mnoho dalších jedinečných funkcí. Kombinace hnětení, poklepávání, svírání a pleskání vás dokonale zrelaxuje, zbaví napětí i stresu. Specializovaný program japonské akupresurní shiatsu masáže pomůže odblokovat energetické dráhy a rozproudit váš potenciál. Aromaterapie, světelná terapie či terapie pomocí magnetů ještě dále prohloubí váš relaxační zážitek. V masážním křesle zapomenete na všední starosti.

Ačkoliv lidské ruce lze jen stěží nahradit, masážní křeslo přibližuje účinky profesionální masáže na maximum. Komplexně zrelaxuje a zregeneruje vaše tělo i mysl. Ocení ji profesionální sportovci, fyzicky aktivní jedinci i každý, kdo touží svému tělu dopřát maximum péče.

Zamiřte na svaly

Masážní křesla nabízejí jedinečný zážitek, který je však prostorově i finančně náročnější. Pokud se ohlížíte po dostupnější a kompaktnější možnosti, jak uvolnit vaše svaly, masážní pistole by pro vás mohla být ta správná volba. Masážní pistole je bezdrátový masážní přístroj s vyměnitelnými nástavci, díky kterým si můžete přizpůsobit druh masáže a regulovat její intenzitu. S tímto šikovným pomocníkem si zvládnete namasírovat v podstatě celé tělo. Ať už potřebujete uvolnit ztuhlá ramena nebo namožený sval, stačí vybrat správný nástavec, zacílit a nechat pistoli pracovat. Masážní pistole je velmi kompaktní řešení, které zabere jen velmi málo místa. Vzít si ji můžete s sebou do kanceláře nebo na cesty a dopřát si plnohodnotnou masáž kdykoliv a kdekoliv potřebujete.

Extra péče pro chodidla

Specifické místo mezi masážními přístroji zaujímají masážní přístroje pro nohy a chodidla. Nohy nás nosí našimi dny i životy a zaslouží si mnohem více péče a pozornosti než jim mnohdy věnujeme. Na chodidlech se také nachází velké množství akupresurních bodů, které spojují konkrétní orgány s oběhovými systémy napříč organismem. Jejich masáží proto pomůžete aktivovat energetické dráhy celého těla, podpořit cirkulaci, posílit životní sílu a podpořit tak své celkové zdraví. 

Pusťte napětí z hlavy

Zvláštní pozornost si zaslouží i naše ramena, krk a šíje. Často jsou vystavené nadměrné zátěži ať už při tréninku, řízení nebo práci s počítačem. Usazuje se do nich také napětí a stres, který během dne akumulujeme. Často si ani neuvědomujeme, jak moc naše tělo reflektuje naše psychické rozpoložení. Masírování těchto oblastí proto pomůže uvolnit nejen ztuhlé svaly, ale také nahromaděné napětí, podpořit kvalitní spánek a ulevit od bolestí hlavy. K uvolnění svalových skupin krku, ramen a šíje vám poslouží speciálně určené masážní přístroje, polštáře nebo masážní límce. Unikátní metodu nabízí vibrační cupping přístroj, fungující na bázi tradiční metody baňkování. Přisátím a elektrickými pulzy uvolní svaly do hloubky, a přitom se vám vejde do dlaně. Ideální je pro lokální hloubkou masáž doma i na cestách.

Denní dávka masáže pro zdraví 

Regenerace a relaxace po náročném tréninku i dni jsou pro naše tělo i mysl velmi důležité. Jen uvolněné svaly mohou správně fungovat a vytvořit bázi pro správné držení těla. Umožňují lepší flexibilitu kloubů, zajišťují plný rozsah pohybu, a péčí o ně tak přispíváme k prevenci úrazů a zranění. Pomocí masáže dosáhnete lepší cirkulace krevního oběhu a celkového okysličení. Váš organismus nabijete energií. Rozprouděná lymfa zase efektivněji odbourá nežádoucí toxiny. Díky široké a velmi dostupné nabídce masážních přístrojů nestojí každodenní péči o vaše svaly již nic v cestě. Udělejte si z pravidelné domácí masáže váš osobní wellness rituál. Vaše tělo vám poděkuje.

Je článek užitečný?

0x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články

Související kategorie