Domácí posilovna, která nezatíží vaši peněženku

Dali jste si výzvu, že začnete cvičit, ale velká přeplněná fitness centra vás nikdy nelákala ani neoslovila, nebo máte zkrátka rádi soukromí? Pak je pro vás nejlepší možností, jak tento problém vyřešit, zařízení vlastní domácí posilovny. Možná jste si doteď mysleli, že tento sen je nereálný, a to hlavně z finančního hlediska, ale budete mile překvapeni. Domácí posilovnu si dokážete zařídit i za pár stovek korun, stačí jen vědět, jaké fitness pomůcky je třeba koupit.

Na úplném začátku, dokonce ještě předtím, než se rozhodnete, že budete své tréninky praktikovat v obývacím pokoji nebo někde v garáži, je třeba nastudovat si několik cviků, které budete pravidelně vykonávat. Předejdete tak nejen neefektivnímu cvičení, s kterým byste ztráceli čas, ale i možnému zranění, které se vám může velmi lehce stát.
 
Nebuďte zklamaní při představě, že domácí fitness centrum nikdy nebude vypadat jako velké fitness centrum, kde najdete všechny možné stroje, na které jen pomyslíte. Na efektivní a zajímavé cvičení vám totiž postačí pár doplňků a pomůcek, které si doslova zamilujete.

Činky

Ve světě fitness jsou považovány za pomůcku, která nebyla žádným způsobem překonána, a to hlavně kvůli svému účelu, velikosti, jednoduchosti a ceně. Žádný sportovec by neměl vynechat posilování rukou s činkami, a to ani ti, kteří s cvičením začínají.

Jednoruční činky (nebo také jednoručky) by měly být základem vaší sportovní výbavy, a to nejen v případě, že jste začátečník, ale i pokročilý. Samozřejmě jich existuje několik druhů, z kterých si můžete vybrat přesně ty, které vám dokonale sednou. Nejlepší volbou je zakoupit si sadu činek, které budete mít k dispozici podle různé váhy. Postupem času budete schopni zvedat větší hmotnost než na začátku, proto na tento fakt myslete už dopředu. Tato fitness pomůcka je vhodná nejen pro muže, ale i ženy, které chtějí mít pevné a krásně vypracované ruce. Obrovskou výhodou je nejen cenová dostupnost, ale hlavně skladovatelnost, protože činky můžete uložit do skříně, ale i jiného menšího prostoru. 

Doporučení: 

  • Pokud se rozhodnete, že si sadu činek zakoupíte, nezapomeňte i na rukavice, bez kterých by cvičení bylo pro vaše ruce namáhavé.
  • Pokud si nebudete umět vybrat z množství výrobků tohoto druhu, doporučujeme sáhnout po univerzálních činkách, které jsou vám k dispozici za pár stovek korun a splní přesně to, co od nich očekáváte. 
  • Pokud budete chtít rozšířit svou škálu cviků, poslouží vám k tomu i obouruční činka, která má množství výhod. Jejím nezbytným příslušenstvím jsou i závaží na činky, bez kterých byste obouruční tyč nemohli použít tolika způsoby. I v tomto případě se vám hodí sada vícera závaží podle hmotnosti, jelikož ne každý cvik budete cvičit se stejnou zátěží. Výborným doplňkem kotoučů je stojan, na který si je po tréninku pohodlně položíte. Nebudete tak doma mít nepořádek, ba naopak, vaše domácí privátní fitness centrum bude dokonale organizované.
 

Tip do života: Při výběru se řiďte nejen cenou, hmotností a barvou, ale i odolností vůči opotřebování. Některé činky totiž disponují speciální povrchovou úpravou, např. pogumováním, lakem apod.


Fitness pomůcek, které by neměly ve vaší domácí posilovně chybět, je opravdu mnoho, ale základem všeho jsou právě zmiňované činky. Díky nim dokážete své ruce procvičovat stejně, jako kdybyste pravidelně několikrát do týdne navštěvovali fitness centrum. Je jen na vás, které pomůcky si pořídíte a využijete je na zlepšování vaší postavy.

Je článek užitečný?

1x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Petr Kopřiva

Expert na funkční a kondiční trénink a několikanásobný Ironman v triatlonu s více jak 15 letou praxí v oblasti tréninku. Mezi jeho největší úspěchy patří 3 místo na ME v dlouhém triatlonu a účast na MS v Ironmanu na Havaji v roce 2018. Připravil již desítky svých svěřenců na svého prvního Ironmana, od úplných základů redukce tělesné hmotnosti, až po samý vrchol. Specializuje se také na kompenzační cvičení. V rámci funkčního tréninku se orientuje na posilování s vlastní vahou a cvičení s pomůckami. Věnuje se kondiční přípravě sportovních klubů, dětí a mládeže a dlouhodobě spolupracuje se společností inSPORTline na koncepci a samotném natáčení odborných videí o tréninku a jejich produktech.Související články