Úvod > Aktuality a akce > "Troška navíc na pomoc stačí" aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

"Troška navíc na pomoc stačí" aneb i malými činy jdou dělat velké skutky

Společnost inSPORTline se zapojila do projektu „Troška navíc na pomoc stačí“ obecně prospěšné společnosti Život dětem. Připojte se také!

Tento originální projekt na pomoc vážně nemocným dětem, jehož patronem a tváří je oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška, snad osloví každého z nás.

Zapojení naší společnosti i Vás, našich zákazníků pomůže vážně nemocným dětem v ČR v domácí péči svých rodičů, které trpí mukopolysacharidózou, svalovou atrofií a dystrofií, EB – „nemocí motýlích křídel“, dětskou mozkovou obrnou, cystickou fibrózou, autismem, onkologickým nebo kombinovaným onemocněním.

Pro rodiče je velmi těžké smířit se s faktem, že se jejich dítě nevyvíjí jako ostatní zdravé děti, navíc péče o vážně nemocné dítě je psychicky, fyzicky i finančně velmi náročná. Rodiče se s dětmi radují z každého malého pokroku, několikrát denně cvičí, dojíždějí na rehabilitace, léčebné pobyty… Toto vše je finančně velmi nákladné zvláště proto, že zdravotní pojišťovny hradí pouze léčbu a pomůcky nezbytně nutné, navíc často hradí pouze jejich část a rodiče mnohdy nejsou schopni léčbu nebo pomůcky uhradit z vlastních zdrojů. Jeden z rodičů musí o postižené dítě pečovat celodenně, což prakticky znamená život z jednoho platu. V mnoha případech se, bohužel, navíc jedná o maminky samoživitelky, které se o své nemocné dítě (děti) starají úplně samy a bez podpory by nebyly schopny dětem pořídit velmi potřebné a často nezbytné pomůcky.

Za získané peníze z projektu Troška navíc na pomoc stačí Život dětem nakoupí nejrůznější zdravotnické a kompenzační pomůcky a přístroje, zaplatí dětem speciální léčbu, zajistí ozdravný nebo rehabilitační pobyt a přispěje ke zlepšení kvality jejich života. Získané finanční prostředky se Život dětem snaží maximálně ochránit proti zneužití, proto neposkytuje finance, ale vše přímo nakupuje.

Přidejte se k nám a pomozte s námi! V jakékoli naší pobočce i v našem e-shopu můžete přispět na pomoc vážně nemocným dětem libovolnou částkou od 1 Kč, kterou přidáte k Vašemu nákupu.

Děkujeme, že s námi pomáháte!