Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Proč jsou gymnastické kruhy skvělým tréninkovým doplňkem a jak je vybrat!

Proč jsou gymnastické kruhy skvělým tréninkovým doplňkem a jak je vybrat!
Proč jsou gymnastické kruhy skvělým tréninkovým doplňkem a jak je vybrat!

Pokud hledáte novou výbavu do domácí posilovny, gymnastické kruhy jsou vždy dobrou volbou. Ani se vlastně nemusíte gymnastice věnovat. Kruhy jsou relativně levné, snadno se instalují a používat se je naučí opravdu každý!

PROČ TRÉNOVAT S GYMNASTICKÝMI KRUHY?
Workout pro celé tělo!

Hlavní výhody samozřejmě souvisí s rozsahem cviků samotných. I když se na první pohled jedná o jednoduchou pomůcku, do tréninku dáte prakticky všechno.

✅ Posílení horní i dolní poloviny těla 

Jakýkoliv pohyb na kruzích vyžaduje námahu a soustředění. I když v podstatě jen „stojíte“ na místě, vaše svaly pracují, aby vás udržely v rovnováze.

Cvičení na kruzích tak zasahuje do celého pohybového aparátu – v horní polovině těla posilujete záda, bicepsy, předloktí, tricepsy a ramena, můžete ale kruhy posunout níž a opírat se o ně při dřepech, klicích a podobných cvičeních. Na dolní končetiny a hýždě tedy taky dojde.

✅ Rovnováha a stabilizace svalů

Většina cviků na kruzích vyžaduje spolupráci několika svalových skupin zároveň. Díky tomu se aktivuje více stabilizačních svalů, které postupem času vypracujete tak, abyste dosáhli dokonalé rovnováhy.

✅ Dostupnost a flexibilita

Gymnastické kruhy snadno sbalíte do tašky či batohu, takže se s nimi skvěle cestuje. V kombinaci s cenovou dostupností a jednoduchou instalací se tak jedná o ideální pomůcku pro každou příležitost. Další výhodou je, že je můžete připevnit, kam se vám zachce – na hrazdy, stromy, trámy nebo venkovní konstrukce.

JAKÝ ZVOLIT MATERIÁL?
Výběr ze 3 možností!

⭕️ Dřevo je samozřejmě v této kategorii nejoblíbenější a to nejen proto, že dobře vypadá. Jde také o dobrý grip a schopnost pohlcovat vlhkost. Na druhou stranu ale není dobré nechávat dřevěné kruhy venku napospas počasí, obzvlášť pokud jsou nelakované.

⭕️ Kovové kruhy jsou těžší, robustnější a vydrží silný nápor i nástrahy počasí. Jejich textura je příjemná na ruce. Pro optimální grip doporučujeme pořídit si magnesiový prášek, jak to lze vidět u profesionálních sportovců.

NÁŠ TIP:
Kovové gymnastické kruhy inSPORTline Ringo pro pořádný workout na hřišti i v tělocvičně!

⭕️ Plastové modely jsou nejlevnější a nejlehčí. Doporučujeme je pro občasné a méně intenzivní cvičení.

 

POPRUHY A JAK NA NĚ
Abyste se mohli bezpečně zavěsit!

Jakmile máte jasno o rukojetích, zbývá už jen zjistit, jaké popruhy vám vyhovují. Jak už bylo řečeno, kruhy lze připevnit v podstatě kdekoliv, záleží s jakými popruhy se vám lépe pracuje.

 Šířka - Na šířce popruhů až tak nezáleží, setkáte se se širšími i užšími, všechny vás ale spolehlivě unesou. Úzké popruhy jsou 25 mm široké, zatímco ty širší měří 38 mm. Záleží, se kterými se vám pracuje lépe, popřípadě lze zohlednit, že užší popruhy jsou zákonitě lehčí.

 Délka - Délku vybírejte podle toho, kam budete kruhy věšet a jak hluboko je budete chtít spouštět.

 Přezka - Co se týče upevnění, obecně platí, že čím robustnější přezka je, tím déle vydrží. Zajímavou alternativou jsou pak uzamykací karabiny s očky.

 Číslování - Pokud se nechcete příliš zabývat nastavením stejné délky u obou kruhů, může vám pomoci očíslování popruhů. Na trénink tak budete připraveni během pár sekund.

Související kategorie

Související produkty

Akce a slevy na email
Akční newsletter