Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Jak vybrat masážní křeslo s funkcemi na míru pro vás?

Jak vybrat masážní křeslo s funkcemi na míru pro vás?
Jak vybrat masážní křeslo s funkcemi na míru pro vás?

V dnešní hektické době si každý čas od času potřebuje oddechnout a uvolnit jak tělo, tak mysl. A masáž je tím nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout! Málokdo si ale může profesionálního maséra dovolit tak často, jak by bylo třeba – a právě tady přicházejí na řadu masážní křesla inSPORTline.

Samotná masáž má samozřejmě spoustu dalších výhod – odbourává stres, snižuje krevní tlak a stimuluje vaši oběhovou soustavu. To vše pozitivně ovlivňuje vaše fyzické zdraví i duševní rozpoložení. Protože je ale koupě masážního křesla poměrně závažná investice, je třeba vybírat pečlivě podle vašich tělesných nároků i finančních možností.

Zjednodušeně se dá říci, že výběr masážního křesla závisí na dvou základních faktorech - vašemu vkusu a požadavcích. Jakmile máte jasno, co chcete, rychle si najdete cestu k tomu správnému modelu!

DESIGN A UMÍSTĚNÍ
Jděte na to prakticky

Určitě vám záleží na tom, jak křeslo vypadá a jestli se bude hodit k interiéru u vás doma. Díky velikosti a váze většiny křesel by bylo velmi nepraktické je někam přesouvat, takže určitě doporučujeme vybrat model, který odpovídá vašemu stylu bydlení. Všechna naše křesla jsou potažena luxusní syntetickou kůží a k dostání jsou v několika barevných designech.

Pokud chcete ušetřit co nejvíce místa, je dobré zvolit model s funkcí „Zero Space“. Tato křesla se při přechodu do horizontální polohy „svážejí“ směrem vpřed a stačí je tak umístit pouhých 5 cm od zdi. Křeslo se při změně polohy jednoduše vysune dopředu a vy ušetříte prostor, který byste v opačném případě museli za křeslem ponechat.
 

PŘIZPŮSOBENÍ A ROZMĚRY
Masáž na míru 

Kromě prostoru v místnosti pak samozřejmě záleží i na proporcích vaší osoby. Průměrný uživatel by neměl mít s přizpůsobením křesla problémy, vyšší jedinci však mohou mít problém s délkou opěrky nohou a lidem rozložitější postavy pak nemusí vyhovovat poloha opěry ramen. V takových případech je dobré poohlédnout se po modelech, které si můžete podle potřeby upravit - až už to je nastavitelná délka pro opěrku nohou nebo polohování vzduchových polštářků.

FUNKCE A VLASTNOSTI
Objevte to ideální nastavení právě pro vás

Hlavní rozdíly mezi jednotlivými modely ale najdete v jejich funkčním vybavení. Žádné křeslo nenabízí všechny dostupné funkce, proto se seznamte s charakteristikou dostupných programů a zamyslete se nad tím, které z nich vám budou přínosem. Podle funkcí a programů, které upřednostňujete, pak najdete cestu k tomu správnému modelu právě pro vás.

✳️ 3D masáž

Jako u profíka ● Jedná se o speciální druh masáže, který najdete ve výbavě křesel vyšší třídy. Hlavice s masážními válečky se nepohybují klasicky do dvou směrů, ale vystupují také ven do hloubky svalů a zase zpátky. Díky tomu je masáž mnohem realističtější a intenzivnější. Perfektně tak rozhýbete i ty nejztuhlejší svaly!

 

✳️ Vzduchová masáž

Nechte se hýčkat polštářky ● Při vzduchové masáži vás nemasírují klasické masážní válečky, ale polštářky plněné vzduchem. Rozdíl je v tom, že masáž pomocí těchto airbagů je jemnější a nepůsobí tak hluboko ve svalech. Polštářky proto najdete v oblasti ramen, paží, nohou nebo například boků. Čím více airbagů přístroj má, tím kvalitnější masáže se vám dostane!
 

✳️ Vyhřívání

V teple a v pohodě ● Masáž s vyhříváním pomáhá svaly uvolňovat a podporuje jejich regeneraci. Probíhá na základě dlouhovlnného infračerveného záření zprostředkovaného karbonovými vlákny. Masáž kombinovaná s vyhříváním vám tak pomůže parádně promasírovat ztuhlé a bolavé svaly. Oblast vyhřívání je dána typem masážního křesla. Vyhřívání zad je u našich křesel poměrně běžnou funkcí, některé přístroje vám ale umožní vyhřívat i chodidla, což je skvělé hlavně pro ty, co mají problémy s prokrvením nohou.

 

✳️ Zero Gravity

Dejte si nohy nahoru ● U některých masážních křesel najdete funkci „Zero Gravity“ neboli „stav beztíže“. Bohužel to neznamená, že se v křesle najednou začnete vznášet – Zero Gravity vám ale umožní překlopit křeslo do tzv. polohy „beztíže“, kde budou vaše nohy umístěny na vyšší úrovni než srdce. To podpoří jejich krevní oběh během masáže a sníží případné otoky.
 

✳️ Programová výbava

Vybírejte mezi druhy masáže ● U každého masážního křesla najdete přednastavené masážní programy, které se liší účelem využití. Křesla vyšší třídy samozřejmě nabízejí těchto programů víc, mnohdy se specifickým zaměřením. Je také dobré zjistit si, jestli máte možnost uložit si do křesla nastavení vlastní – vytvoříte si tak masáž na míru, která na vás bude vždy čekat jen za jedním stisknutím tlačítka.

▶️ Možnost manuálního nastavení - Jestliže vám automaticky nastavené programy nebudou vyhovovat, můžete si samozřejmě masáž uzpůsobit dle svých představ. Paměť masážních křesel dokáže uchovat omezený počet uživatelských programů, takže budete mít možnost si své oblíbené nastavení uložit. Při ručním nastavení můžete vybírat mezi různým druhy masáže. Každý z nich simuluje jinou masérskou techniku, takže se liší v účincích a celkovém pocitu:

DRUH MASÁŽE POPIS
Hnětení Mechanismus hnětení vás zbaví bolesti svalů a nastolí po celé ploše vašich zad pocit uvolnění. Hnětení stimuluje krevní oběh ve svalech a napomáhá k lepšímu prokrvení. Během masáže dochází ke střídání tlaku, který masážní hlavice s válečky na tělo vyvíjejí. Jedná se o základní mechanismus masáže k odstranění svalového napětí.
Pleskání Pleskání je intenzivní rytmický pohyb, při kterém jsou masážní hlavice a válečky vzdáleny více od sebe. Rychlost masáže lze upravit dle potřeby. Při tomto druhu masáže dochází k uvolnění a prokrvení svalů. Je proto vhodný pro uvolnění ztuhlých svalů a odbourání únavy.
Poklepávání Při poklepávání jsou masážní hlavice či válečky naprogramovány tak, aby v krátkých intervalech rytmicky zatlačily na svalstvo a poté se vrátily zpět. Tato jemná masáž je vhodná pro povzbuzení unavených svalů.
Poklepávání a hnětení současně Při této intenzivní technice se masážní válečky pohybují jak krouživými pohyby, které jsou typické pro hnětení, tak rytmickými údery používanými při poklepávání. Tato kombinovaná masáž je vhodná pro odbourávání bolesti hluboko ve svalech.
Svírání Svírání je masážní mechanismus, při kterém se válečky v masážní hlavici pohybují proti sobě a napodobují tak pohyb rukou maséra, když prsty svírá svaly. Tato technika je zaměřena hlavně na masírování oblasti ramen.
Shiatsu masáž Shiatsu je druh masáže pocházející z Japonska. Tato masáž je založena na vyvíjení tlaku na akupunkturní body s cílem obnovit energetickou rovnováhu těla. V praxi je tlak na akupunkturní body vyvíjen prsty maséra či masérky. V masážním křesle tlačí na specifické body na vašem těle masážní válečky. Cílem shiatsu masáže je odblokovat energetické dráhy a uvolnit organismus.

✳️ Doplňkové funkce

Najděte si tu správnou vychytávku ● Pokud si chcete masáž doma absolutně vychutnat, můžete zkusit křeslo, které nabízí ještě další formu relaxace nebo obohacení. Příkladem je aromaterapie, světelná terapie nebo třeba terapie pomocí magnetů. Zajímavou vychytávkou je pak ionizátor. Ten vytváří záporné ionty, které ze vzduchu stahují škodlivé látky a pročišťují ho, takže během masáže budete příjemně osvěženi závanem čistého vzduchu.
 

✔️ S masážními křesly se nemusíte objednávat do profesionálních salónů a platit tak za každou masáž zvlášť. Jen se pohodlně usadíte, nastavíte svou oblíbenou masáž a můžete relaxovat - třeba i v doprovodu uklidňující hudby. Získáte tak možnost uvolnit bolavé svaly po dni stráveném v práci nebo náročném tréninku. Koupě to navíc není jen pro vás - křeslo přece může využít celá domácnost!

Související kategorie

Akce a slevy na email
Akční newsletter