Trampolíny jsou pro každého bez ohledu na věk

Když se řekne „trampolína“, každý si hned představí konstrukci s ochrannou síťkou někde na zahradě rodinného domu. Ale ve skutečnosti je její využití v širokém spektru činností lidí rozličného věku – od malých dětí přes dospělé muže a ženy až po profesionální sportovce.

Zábava, relax a zdraví

Skákání na trampolíně je v každém případě zábava pro všechny. Možná ale nevíte, že je používání trampolíny i velmi prospěšné pro naše zdraví.

Výhody skákaní na trampolíně:

  • skákání na trampolíně celkově napomáhá posílit svalstvo na zádech,
  • zbaví nás nesprávných sedacích návyků, které jsme si osvojili nesprávným sezením u televize nebo za počítačem,
  • je to ideální a zábavná aktivita hlavně pro naše děti, které zmiňovaným problémem trpí nejvíce.
Aktivnějším uživatelům pomáhá při zpevňování svalstva, se spalováním přebytečných tuků a s kondicí. Trampolíny se původně používaly během tréninků amerických vojenských pilotů, kde samotný trénink sloužil na zlepšování orientace a na posílení celkového svalového systému. 

Trocha historie 

Věděli jste, že...? 

  • Trampolíny slaví již 80 let a vymyslel je americký skokan do vody George Nissen. A právě svou trampolínou, kterou si dal patentovat v roce 1936, postupně začal lidi učit, jak skákat. Pravidelně dělal exhibiční vystoupení. Dokonce se uskutečnila soutěž ve skocích na trampolíně. První v roce 1947 v Dallase, USA.
  • Trampolíny se staly olympijským sportem a poprvé se objevily na olympiádě v Sydney v roce 2000. První bezkonkurenční vítězi byli v mužské i ženské disciplíně ruští skokani.

Nabídka trampolín je široká – je z čeho vybírat

To, že jsou trampolíny vhodné pro úplně každého, se projevilo i v celkové široké nabídce různých modelů na trhu. Nejprodávanější jsou dětské trampolíny. Dále jsou zde mini cvičící trampolíny jako cvičební pomůcky až po velké trampolíny s ochrannou sítí do 5 metrů.
 

Věděli jste, že...?
Ani toto odvětví neobešel technologický pokrok, proto je tu i možnost zakoupení trampolíny s počítačem, který počítá množství spálených kalorií a samotný počet skoků. Tyto trampolíny jsou proto ideální na fitness cvičení.


Přejeme vám mnoho příjemných odskákaných chvilek.

Je článek užitečný?

3x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články