Švihadlo – proskákejte se k lepší postavě

Chcete spálit co nejvíc kalorií v co nejkratším čase? Nebo byste potřebovali shodit nějaké to kilo? Jednou z nejlepších fyzických aktivit na hubnutí je běh. Pokud ale patříte k těm, kteří mají vůči běhání jakýsi přirozený odpor, nebo ho dokonce nenávidí, a i navzdory tomu, že vás to nenaplňuje, se snažíte zaběhnout nějaké kilometry během týdne, pak pro vás existují i jiné sporty, které vám pomohou zhubnout, a dokonce i posílit vaše svalstvo.

Ideální sportovní aktivitou je skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo je to nejlepší kardio. V dnešní době je to navíc poměrně oblíbená fyzická aktivita. S obrovskou výhodou, že skákat můžete v podstatě kdekoliv – doma i venku. Během skákání se zaktivuje celé tělo, tedy horní i dolní část těla, a dochází k posilnění, zpevnění i hubnutí. Skákáním se můžete zbavit nechtěné celulitidy a také nepříjemné bolesti křížů. Dále cvičením pomocí švihadla formujete stehna, zadek i břišní svalstvo. Pokud jsou pro vás právě tyto partie problematické, vězte, že švihadlo je tou správnou volbou.

Skákat se dá více způsoby 

  • snožmo,
  • na jedné noze,
  • dopředu nebo dozadu.

Tip do života: Pokud patříte mezi začátečníky, některé cviky pro vás ze začátku budou náročnější, proto je jednodušší začít se skákáním snožmo.Pár pravidel, jak správně skákat

Abyste zabránili nechtěnému úrazu nebo poranění, je důležité dodržet pár pravidel:
  • skákejte raději rychleji, ale nízko, přičemž je nutné, aby záda byla stále rovná,
  • břicho stáhněte dovnitř a dívejte se před sebe,
  • lokty zbytečně neprohýbejte,
  • nezapomeňte dýchat zhluboka,
  • odrážejte se z přední části chodidla,
  • ze začátku zvolte pozvolné tempo a postupně zvyšujte počet výskoků i jejich intenzitu.

Tip do života: Zvolte si počáteční cíl, klidně si dejte 60 skoků / 1 min.Moderní švihadlo si určitě zamilujete

Množství dnešních švihadel má zabudované počítadlo, které vám počítá počet skoků, a dokonce i to, kolik kalorií jste spálili a jak dlouho skáčete. Případně můžete sáhnout i po zátěžovém švihadle, pokud máte pocit, že je pro vás skákání přes klasické švihadlo příliš jednoduché. Do jeho lana je vložena zátěž, díky čemuž jsou skoky rychlejší a dynamičtější.
Poradíme vám: Vybírejte si takové švihadlo, které má pohodlné rukojeti, aby vám zabezpečily pohodlný a pevný úchop.
 

Věděli jste, že…?
Skákáním můžete posílit i předloktí a zápěstí.

Bandáže na ochranu vašich kloubů

Ty ocení hlavně ti z vás, kteří mají problémy s klouby a netroufají si skákat přes švihadlo. Nestyďte se, neváhejte a sáhněte po bandážích. Bandáž na kolena je vyrobena z pružného, kvalitního materiálu, který se přizpůsobí tvaru vašeho kolene. Zabezpečuje stabilitu a zpevnění, díky čemuž dochází ke zvýšení průtoku krve v dané oblasti. Pokud jste se zranili během sportování, výběr vhodné bandáže vám zmírní bolest a umožní vykonávat v podstatě jakýkoliv pohyb!

Je článek užitečný?

4x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články