Užijte si léto na vodě! Paddleboard vás proveze hladinami zážitků

Co takhle hodit všechno za hlavu, odrazit se od břehu a vydat se na plavbu? Zní to jako idylka? S paddleboardem určitě ano! Možná už jste někoho zahlédli, jak si to brázdí na prkně po místních vodách a odstrkuje se u toho pádlem. A nevypadal zrelaxovaně? Tato jedinečná aktivita si zaslouženě získává čím dál více srdcí. Ať už jste vodní typ, nebo ne, paddleboarding si zamilujete!

Vzrušující dobrodružství, odpočinek, skvělý workout i zábava s přáteli, to vše a mnohem více na vás čeká na geniálně jednoduchém vynálezu zvaném paddleboard. Zábavnější než plavání, snadnější než surfování a jednodušší než windsurfing, tento plovák s pádlem vás jednoduše dostane. Stačí se na něj postavit, chopit se pádla a vyrazit na klidné hladiny jezer, svižnější toky řek či na rozvlněné moře. Bez potřeby velkých investic a dlouhého tréninku se stane vaší okamžitou vstupenkou ke zcela novým zážitkům. Díky jeho nejen hravé, ale i praktické nafukovací povaze s ním nebudete muset řešit ani komplikace s dopravou, jako je tomu u jiných typů prken. S váhou, kterou unese i dítě, si jej můžete hodit na záda a z fleku se vydat k nejbližší vodě. 

Prkno na míru

Mezi paddleboardy můžete vybírat z různých typů a velikostí. Delší a užší kousky jsou stvořené pro závod a poslouží zejména profi sportovcům. “Držáci” s větší a širší konstrukcí poskytnou jízdám solidní stabilitu. Vaše plavby po klidných vodách jezer, rybníků a přehrad se na nich ponesou ve znamení pohody. Se středně dlouhými a užšími modely hravě proplujete všechna vodní zákoutí i sjedete mírnější vodu. Snadno se ovládají, mají svižný ráz, a jsou proto ideální také na delší vyjížďky. Chcete si užít od každého trochu? Sáhněte po tzv. “allaround” parťákovi alias prknu pro všechno. Jeho střední délka vnese lehkost i do jízdy na klidné hladině. Střední šířka mu zase dodává dobrou ovladatelnost bez ztráty stability a s přehledem vás proveze i menšími vlnami svižnější toků. Zkrátka prkno na pohodu. 

Letní “allaround” hity

Pokud se chystáte s paddleboardingem začít nebo se poohlížíte po parádním letním kousku, na který se budete moct spolehnout bez nutnosti velkých výdajů, zamilujete si allaround modely inSPORTline. Čekají na vás ve dvou velikostech a svěžím letním provedení. Díky jejich stabilní konstrukci, vysoké nosnosti a cool designu si na nich budete připadat jako na plovoucím exotickém ostrově. Snadno se ovládají a stanou se nepostradatelnými společníky na všech vašich dobrodružných výpravách. 

Dvě velikosti

Dlouháni WaveTrip 11'6" z inSPORTline kolekce měří 3,5 metru a s úctyhodnou nosností 160 kg udrží i dva dospělé nebo dospěláka a pár menších dětí. Na své vodní párty proto rozhodně nemusíte být sami. Ani benjamínek WaveTrip 10'6" kolekce si však se svými většími bratry nezadá. Jeho o stopu kratší délka vás odmění snadnější manipulací a obratnějším manévrováním. Unese skvělých 140 kg, a stále tak s sebou můžete naložit vaši ratolest nebo třeba čtyřnohého miláčka. 

Vyladěné detaily

Praktické vychytávky našich paddleboardů se pak postarají o maximální pohodlí vaší jízdy. Svůj batoh nebo menší náklad snadno zajistíte díky elastickému úchytu z pevných bungee šňůr. Nemusíte se tak bát, že v zápalu pádlování po cestě něco ztratíte. Protiskluzová EVA podložka na horní straně prkna dodá vašemu postoji stabilitu, abyste se mohli pořádně opřít do pádla. Pokud vás ale přece jen nějaká vlna rozhází a ztratíte balanc, žadný strach! Bezpečnostní lanko (tzv. leash) zaručí, že vás a vaše prkno žádná překážka na cestě nerozdělí. Uchytit nebo odepnout jej podle potřeby můžete díky praktickému D-kroužku. 

Kompletní výbava

Všichni inSPORTline paddleboard šviháci přicházejí v kompletní výbavě, připraveni bez dalších prodlev vyrazit na vodu. Spolu s nimi v balení najdete také skládací hliníkové pádlo, vysokotlakou pumpu s tlakoměrem pro briskní nafoukání plováku, nezbytnou ploutev pro udržení směru, opravnou sadu a praktický batoh, do kterého vše pohodlně naložíte. InSPORTline paddleboardy se se svými 10 kg rozhodně nepronesou a snadno s vámi poputují na kole i pěšky. Díky malým rozměrům nezaberou moc místa ani v kufru auta.  

Pro extra pohodlí

Na paddleboardu je to jenom o vás a o vodě. Abyste si svou jízdu užili v klidu a bez starostí, doporučujeme výbavu rozšířit o několik nepostradatelných doplňků. Nepromokavé batohy a vaky zajistí, že vaše věci zůstanou v suchu a čisté. Menší voděodolná pouzdra a obaly zase ochrání váš telefon. Plovací vesty se postarají o bezpečí toho nejcennějšího nákladu - vás a vašich dětí. 

Nejen požitkáři uvítají možnost zvelebit si svůj paddleboard pohodlnou sedačkou. Snadno se upevňuje, přenáší i rychle schne. Stačí se opřít a nechat se unést letní pohodou.
Rádi se na chvilku natáhnete? Vodní aktivity příjemně unaví tělo i mysl a není nic příjemnějšího, než si po pádlování zaslouženě odpočinout. Třeba na jednom z právě objevených míst! S šikovnými houpacími sítěmi nebo hamakami vám ke složení hlavy budou stačit dva stromy. Díky své kompaktnosti a malé hmotnosti nezaberou téměř žádné místo, a stanou se tak vítanými společníky na všech vašich výletech do přírody.
V nabídce našeho příslušenství najdete rovněž vše potřebné pro doplnění vaší výbavy.
Pádla, pumpy nebo třeba sadu ploutví pro ještě lepší výkon a snadnou ovladatelnost vašeho prkna.  

Pevné tělo, uvolněná mysl

Paddleboarding v sobě kloubí hned několik vlastností, které z něj dělají jednoduše neodolatelnou letní aktivitu. Uklidňující houpání vodní hladiny působí jako přirozený relax. V jejím obklopení odplují všední starosti do dálky a na vašem obzoru po nich nezůstane ani stopa. Pádlování ve stoje však také přirozeně posílí svaly jádra, paží a horních partií nohou i rozproudí váš kardiovaskulární systém. Za hodinu intenzivního paddleboardingu spálíte více kalorií než při běhu nebo jízdě na kole, a na své kondici tak zapracujete tím nejlepším způsobem - nebudete o tom ani vědět! A díky šetrné a nenáročné povaze si tuto zábavu na prkně mohou užít téměř všichni. Od dětí po seniory. 

Kromě pádlování si navíc můžete na paddleboardu také pohodlně zarybařit, obzvláště po upevnění jednoho z praktických přenosných sedáků. Příznivci jógy zase mohou vnést do svých póz zcela novou perspektivu a obvyklou hodinu jógy obohatit nejen o klid vodní hladiny. Lehké balancování nezbytné pro stabilitu na paddleboardu dodá práci svalů další rozměr, a dále tak rozšíří řadu jejich benefitů.

Zkrátka chopte se pádla a nechte se unést proudem letních radovánek. Voda čeká! 


 

Je článek užitečný?

0x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články

Související kategorie