Stáhněte si motivaci: Aplikace, které vás vytáhnou ke kondici

Cvičení doma už dávno není osamělou záležitostí, při které byly rytmické beaty oblíbeného playlistu jediným společníkem. Nejnovější technologie uvedly domácí trénink na světovou scénu, kde ho díky virtuální realitě, skupinovému úsilí a sdílené podpoře proměnily v zážitek nabitý energií a zábavou. Ať už běháte, šlapete, nebo posilujete, moderní tréninkové aplikace vám otevřou dveře k neomezeným možnostem a nekonečné motivaci. Co nabízejí a po kterých sáhnout?

Propojte se

Rádi držíte krok s trendy? Přímý let do světa pohlcující interaktivní tréninkové reality na vás čeká v případě, pokud vaše zařízení tvoří s vybranou aplikací sehraný pár. Jednoduchým propojením přes Bluetooth pak chytrý trenažér doslova ztělesní, co se dle vašeho výběru bude dít. Zatímco budete projíždět krajinou svých snů nebo pracovat na zvoleném workoutu, odpor trenažéru se plynule přizpůsobí virtuální realitě, a vy se tak budete moct plně ponořit do fitness dobrodružství daného dne. Následující aplikace byly pro tento úkol přímo stvořeny a naplno si je užijete s inSPORTline inCondi trenažéry, se kterými poběží i pojedou ruku v ruce.

FitShow: Do kondice bez investice

S touto bezplatnou aplikací specificky určenou pro trenažéry s nainstalovaným FitShow SmartBTM Bluetooth modulem (běhací pásy, rotopedy, cyklotrenažéry) se při tréninku můžete nechat unést ubíhající krajinou, zvolit si jeden z přednastavených workoutů nebo si sestavit svůj vlastní. Pokud máte jasnou představu o svém cíli, pomocí Target Mode si určíte žádoucí vzdálenost, čas tréninku nebo množství spálených kalorií. Samozřejmostí je ukládání historie výkonu. FitShow vám také nabídne inspiraci odborníků na zdravý životní styl.
U kompatibilních inCondi modelů najdete ikonku  .

Kinomap: Světová zábava ve vašem obýváku

Kinomap je interaktivní tréninková aplikace určená pro indoor cyklistiku, běhání a veslování. Představuje nejrozsáhlejší geolokační platformu zaměřenou na sdílení videí z nejlepších světových tréninkových tras. S širokou nabídkou virtuálních prostředí vás přenese do malebných vesnic i strmých pohoří. Ať už preferujete interaktivní cyklotrenažér, běžecký pás, eliptický trenažér, rotoped nebo veslovací trenažér, stačí jej propojit s aplikací, vybrat si trasu a vydat se na objevnou cestu. Nudě zamáváte sbohem.  

Kromě scénických videí nabízí Kinomap mnoho dalších prvků, které okoření váš trénink. Patří k nim lekce s trenérem, skupinový či strukturovaný trénink, možnost stáhnout si videa předem či přizpůsobit náročnost zvolené trasy a mnoho dalšího. 

Vzrušující aktuální bonus představuje možnost připojit se k letnímu pařížskému olympijskému zápolení. Kinomap vás  prostřednictvím spojených sportovních výzev přenese na stejné trasy, na jakých se utkají ti nejlepší z nejlepších. 

Část obsahu si  můžete vyzkoušet bezplatně, většina prvků je však přístupná pouze s členstvím. Pořídit si jej lze na měsíc (12 USD), rok (90 USD) či si Kinomap předplatit doživotně (420 USD).

U kompatibilních inCondi modelů najdete ikonku.

Zwift: Strhující zápolení

Tento absolutní favorit mezi cyklisty z celého světa vás během tréninku pohltí 3D virtuálním prostředí více jak desítky světů, v nichž ožijete prostřednictvím svého avatara. Závody v reálném čase se světovou komunitou cyklistů i s top sportovci, šampionáty, tisíce různých workoutů, možnost nastavení cílů či vlastního tréninkového plánu, to jsou jen některé z prvků, které tato oblíbená aplikace svým uživatelům nabízí. Ať už doma zabíráte do pedálů na rotopedu, cyklotrenažéru nebo cyklistickém trenažéru, Zwift vás nabere do celosvětového závodního proudu s miliony dalších uživatelů. 

Doprovodná bezplatná aplikace Zwift Companion vás pak propojí s ostatními Zwiftery, umožní sledovat vaše statistiky a jízdy a mít jednoduše trénink pod kontrolou. Jejím prostřednictvím také můžete propojit samotný Zwift s dalšími aplikacemi jako Strava, MapMyRide, Garmin, TechnoGym, TrainingPeaks a dalšími.

Zwift si udělal jméno sice převážně mezi cyklisty, jeho prostředí lze však propojit i s běžícími pásy. Po dvoutýdenní bezplatné zkušební době si lze vybrat z měsíčního (20 USD) nebo zvýhodněného ročního (200 USD) předplatného. 
U kompatibilních inCondi modelů najdete ikonku.

iConsole: Efektivní domácí trenér

iConsole+ Training je další bezplatná aplikace, kterou můžete prostřednictvím Bluetooth interaktivně propojit s vašim trenažérem a pustit se do plnění vašich fitness plánů. Aplikace je zaměřená na efektivní plnění tréninkových cílů. iConsole+ pomocí umělé inteligence optimalizuje tréninkové ukazatele svých uživatelů, a pomáhá jim tak dosáhnout jejich cílů nejjednodušší cestou, podle individuálních možností a bez nutnosti osobního trenéra. 
U kompatibilních inCondi modelů najdete ikonku.

Peloton: Živé lekce, živá motivace

Ve dvou se to lépe táhne a pokud je tím druhým zkušený kouč, který s vámi maká po celou dobu tréninku, o to lépe. Peleton sice nepřizpůsobí odpor vašeho trenažéru, ale za to nabízí tisíce živých i on-demand tréninkových hodin, ať už na své kondici pracujete jakkoliv - na běžícím pásu, rotopedu, veslovacím trenažéru nebo budujete svaly s činkami či bez. 

Propojit jej můžete prostřednictvím Bluetooth, a synchronizovat tak vaše statistiky a tréninková data. Společně s fitness nadšenci z celého světa s Peloton nebudete na cvičení už nikdy sami. Kromě koučovaných hodin na trenažérech navíc najdete na Peloton workouty doslova na všechno, a nádrž vašich fitness cílů tak můžete naplnit pořádnou dávkou motivace. Propojit jej lze také s AppleWatch a chytrými Android hodinkami. 

Peloton nabízí dvě varianty aplikace podle typu cvičení, ke kterému ji budete využívat. Pro tréninky na vašem trenažéru budete potřebovat vyšší verzi Peloton App+. Po 30denní bezplatné zkušební době vás vyjde měsíční předplatné na 24 USD nebo roční na 240 USD. Vyšší verze obsahuje vše, co verze základní, a kromě cvičebních plánů na trenažéru si můžete vybrat z tisíců videí a lekcí zaměřených na posílení těla, jógu, venkovní běhání nebo trénink v posilovně a mnoho dalšího.   

Z gauče do formy

Propojení tréninku s nejmodernějšími technologiemi a celosvětovou komunitou nadšenců radikálně proměnilo tvář domácího cvičení. Začínáte? Trénujete na maraton? Rádi závodíte? Posilujete? Pracujete na své kondici? Motivuje vás komunita? Ve světě aplikací čeká na každého ta pravá. Pokud byste rádi svůj trénink přenesli na vyšší úroveň, aplikace stvořené pro spárování s vaším trenažérem vám můžou otevřít dveře ke zcela novým zážitkům z cvičení. Stačí si najít tu vaši a společně se vydat za vašimi fitness cíli.
 

Je článek užitečný?

0x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články

Související kategorie