Láká vás zahrada plná zábavy? Pořiďte si trampolínu!

Slunečné a teplé dny přímo volají po aktivitách strávených venku. Pohyb spojený se zábavou představuje jedinečnou kombinaci, jak si čas na čerstvém vzduchu užít. Skákání na trampolíně si užijí děti stejně jako dospělí. Přebytečná energie malých i velkých skokanů se promění v zábavu bez tíže a o legraci nebude nouze.

Skákání na trampolíně patří k pohybu, který láká k vyzkoušení. Možnost si s lehkostí polétat vzduchem působí jako přirozený zdroj dobré nálady a úsměv na tváří okamžitě vykouzlí všem účastníkům. Kromě skvělé rodinné či skupinové aktivity vás skákání také udrží fit. Posílí jádrové svaly těla, rozvine koordinaci a stabilitu a podpoří zdraví kostí nejen u dětí ve vývoji. Stačí najít vhodné místo, vybrat správnou trampolínu a skoky k výšinám mohou začít!

Zábava v každé velikosti

Aby trampolína co nejlépe vyhovovala vašim potřebám, bude si třeba nejdříve ujasnit, kolik místa na ni budete mít a kdo na ní bude skákat. Od těchto dvou prvků se odvinou základní parametry výběru - velikost trampolíny a její nosnost.
Plocha volného prostoru, kterým disponujete, určí průměr trampolíny. Důležité je také vzít v úvahu, že z bezpečnostních důvodů by měl kolem konstrukce zůstat minimálně metr volného prostoru z každé strany. Pokud tak například zvolíte jednu z nejmenších venkovních trampolín o průměru 180 cm, budete potřebovat volné místo minimálně o průměru 4 metry. Skvělá volba pro předzahrádku nebo menší dvorek. Pokud na ní bude hopsat pouze vaše ratolest, menší model vám bohatě vystačí. Avšak čím větší trampolína, tím lepší odraz, zábava i nosnost. Budou-li na ní skákat také dospělí nebo celá banda dětí, větší skákací plocha zaručí více legrace, kreativity a společných zážitků. Volit můžete podle svých preferencí z modelů několika velikostí. Ten největší vykouzlí zábavu s průměrem až 430 centimetrů a nosností až 150 kg. Tady už se vydovádí celá smečka malých nezbedů! 

Vsaďte na bezpečnost a odolnost 

Velmi důležitým aspektem trampolín je jejich bezpečnost. Ochranná síť, kryt na pružiny a pevná konstrukce patří k prvkům, které si při výběru rozhodně zaslouží zvláštní pozornost.

Síť a pružiny

Bezpečné skákání bez starostí se venku rozhodně neobejde bez ochranné sítě. Zaručí, že žádný ze skokanů z trampolíny nevypadne ani se nezraní. Její upevnění a umístění hraje roli. Nejlepší ochranu nabízejí modely s okružím na vrchu podpůrných tyčí, k němuž lze síť připevnit. Tento způsob zajištění proti pádu nabízejí například trampolíny inSPORTline Flea PRO. A nejen to! Do jejich skákací arény se po protiskluzových schůdkách dostanou díky zvětšenému vstupnímu prostoru pohodlně velcí i malí skákající. Pro vyšší bezpečí jej lze navíc zajistit zipem i přezkami. Upevnění sítě těchto modelů disponuje dalším velmi důležitým bezpečnostním prvkem. Bezprostředně lemuje skákací plochu, a zcela tak vylučuje možnost, že by se někdo v zápalu hopsání dostal “do pružin”. Pro maximální ochranu jsou navíc pružiny potažené odolným krytem po celém svém povrchu. 

Pevná konstrukce

Vysoká robustnost a odolnost patří k důležitým kvalitám venkovních trampolín. Ustát musí nejen řádění rozdováděných skokanů, ale i všechny vrtochy počasí. Pevná konstrukce, na kterou se můžete spolehnout, proto představuje absolutní základ. Tělo modelů z vylepšené řady inSPORTline Flea PRO je vyrobeno z extra odolné oceli a stojí na čtyřech silných, stabilních dvounohých opěrách. Opěrné tyče pokrývá pro případ jakéhokoliv nárazu kvalitní pěnový materiál. Pro extra odolnost proti vlivům slunce, větru i deště je konstrukce ošetřena proti korozi. Pečlivého provedení s důrazem na kvalitu se dostalo samozřejmě také samotné skákací ploše, srdci každé trampolíny. Díky kvalitnímu materiálu s UV ochranou vydrží nápory rozmarů počasí i zábavy těžkého kalibru.

Hop, hop!

Skákání v sobě skrývá mnoho pozitiv pro organismus po fyzické i psychické stránce. Uvolněné hopsání na odpruženém povrchu rozproudí energii v celém těle, posílí svaly jádra, kardiovaskulární systém i zdraví kostí. Nenamáhá klouby a díky měkkému dopadu vám umožní vyvádět kousky, které byste si jinak jen stěží mohli dovolit. Skákání je radost a endorfiny, které vyplaví, rozzáří nejednu tvář. 

Tipy pro extra zábavu

Bez nadsázky lze říct, že děti patří k nejnadšenějším skokanům. Za dlouhých letních měsíců se trampolína promění v neocenitelný zdroj zábavy, který malé neposedy nejen protáhne, ale také příjemně unaví. Obzvláště pokud jim hopsání zpestříte soutežním zápolením. Vyhlásit můžete například soutěž o nejlepšího skokana na jedné noze. Kdo vydrží nejdéle, vyhrál. Další hra možná zláká za parných dní i dospělé. Děti si ji rozhodně zamilují. Skákací plochu pokryjte nafukovacími balónky naplněnými vodou. Zvednout se však nesmí! Děti je musí “rozhopsat”, chytnout ve vzduchu a pak trefit jednoho ze svých trampolínových kumpánů. Zdroj nečekaného množství legrace najdete také v rozstřikovači. Stačí jej položit pod trampolínu a dát vodním hrátkám a příjemnému letnímu osvěžení volný průběh.    

Sety bez starostí

Ať už si pořizujete první trampolínu, nebo se ohlížíte po modernější náhradě, ideální volbou, která vám ušetří spoustu času a starostí, bude koupě celého trampolínového setu. Sety zahrnují skákací plochu, konstrukci, ochrannou síť, kryt na pružiny i schůdky. Pokud ale potřebujete pouze osvěžit či vyměnit nějaký z komponentů, nemusíte věšet hlavu. Náhradní díly u nás seženete i samostatně. 

Vychytané doplňky: Plachty, mazlíčci a pohoda ve stínu

Vybrat si také můžete z dalších praktických doplňků. Delší životnost a spolehlivou ochranu před nečistotami a vlivy počasí spolehlivě poskytne krycí plachta na skákací plochu. Pokud máte doma i všetečné domácí mazlíčky nebo malé zvědavce a průzkumníky, oceníte ochrannou síť pod trampolínu, která zaručí, že se pod ní při skákání nikdo náhodně nevloudí. Skvělou vychytávku v podobě stanu na trampolínu ocení obzvláště děti, které pod ním najdou dobrodružný úkryt i za nepříznivého počasí. Za horkých dní zase poskytne příjemné útočiště před ostrými slunečními paprsky a případným přehřátím. Vyberte si mezi trampolínami svého favorita a legrace může začít. Pro vás, děti, rodinu i přátelé. 

Je článek užitečný?

0x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články