Úvod > 7 důvodů, proč budete chtít elektrokoloběžku

7 důvodů, proč budete chtít elektrokoloběžku

Do práce, do školy, na schůzku či nákup i na kratší výlet ven nebo okružní jízdu po městských památkách. Po elektrokolech nabírá na síle další fenomén - elektrokoloběžka. Šikovné a praktické vozítko poslouží jako pomocník na pravidelných denních trasách i jako moderní způsob, jak strávit volný čas.

Rychlý přesun

Elektrokoloběžka je mimořádně vhodným společníkem do města, snadno a rychle se s její pomocí dostanete v podstatě kamkoliv. Bez stání v dopravních zácpách a nekonečného hledání parkovacího místa. Hodí se k cestám do práce i do školy, na nákup i za zábavou. Poslouží zejména v případech, kdy potřebujete často a rychle překonat kratší vzdálenosti nebo se rychle dostat do centra.

Zábava na čerstvém vzduchu

Ani mimo město se však elektrokoloběžka neztratí. Modely s dojezdem i více než 50 kilometrů a nafukovacími koly zvládnou i vyjížďky do přírody. Jízda na elektrokoloběžce poskytuje úplně novou perspektivu a zážitky. Pořizují si ji děti i rodiče. Stala se hitem  posledních sezón pro trávení volného času celé rodiny. Ani rychlost není problém, k dostání jsou i typy, jež dosáhnou až 45 km/h.

Lehkost a skladnost

Elektrickou koloběžku lze rychle a jednoduše složit. Můžete si ji bez velkých nároků na prostor přibalit na dovolenou do auta či karavanu, ve městě není problém vzít s sebou složenu elektrokoloběžku do autobusu nebo tramvaje. Výhodou je i nízká hmotnost, některé modely se blíží deseti kilogramům.
 


Neotřelý styl, moderní technologie

Elektrokoloběžka je symbolem moderního způsobu života. Může se stát stylovým doplňkem, vyrábí se v mnoha moderních designech. Některé jsou vybavené technologií bluetooth a lze je propojit s chytrým telefonem. Přes mobilní aplikaci si díky tomu můžete plánovat trasy nebo sledovat ujeté kilometry. Zabudovaný tempomat zase umožní nastavení konstantní rychlosti.

Jednoduché ovládání

Jízdu na elektrokoloběžce zvládne každý. Stačí ji zapnout, odrazit se a jet. Je vybavená elektromotorem, akumulátorem a regulátorem rychlosti. Počet rychlostí se v závislosti na modelu liší, princip však zůstává stejný. Díky přehlednému displeji, snadnému ovládání a efektivnímu brzdnému systému ji má jezdec zcela pod kontrolou.


Snadný výběr

U elektrokoloběžek není tolik typů jako u elektrokol a orientace mezi jednotlivými modely není složitá. Při výběru je potřeba si ujasnit, k jakému účelu si elektrokoloběžku pořizujete a co od ní čekáte. Stačí si pak vybrat model s odpovídajícím výkonem motoru, dojezdem a kapacitou baterie, případně typem koleček či maximální rychlostí. Důležitým faktorem je i nosnost. Zpříjemnit jízdu si poté můžete dokoupením příslušenství jako je sedlo, cestovní taška, batoh nebo stylová helma a chrániče.

Přátelská k přírodě

Provoz elektrokoloběžky je ekologický, pomáhá šetřit životní prostředí. Je dopravním prostředkem bez výfukových plynů, ale i bez hluku, její provoz je velmi tichý. Některé modely také šetří energii, disponují systémem rekuperace - funkcí, kdy přebytečná energie z brzd putuje zpátky do motoru či akumulátoru a lze ji znovu využít.