Úvod > 5 výhod, které vám nabízí masážní křeslo

5 výhod, které vám nabízí masážní křeslo

Sedíte dennodenně u počítače nebo neustále píšete na klávesnici? Jestliže ano, poloha, ve které dlouhodobě sedáváte a držíte krk, hlavu a tělo, se může nemile podepsat na stavu vašich zádových a krčních svalů. Tyto běžně zaujímané polohy a opakované pohyby mají mnohdy bolestivé následky, obzvláště pokud pravidelně necvičíte. Masážní křesla působí zejména v oblasti horní části těla, která dělá lidem se sedavým zaměstnáním největší potíže. Používání domácího masážního křesla s sebou přináší spoustu výhod a ty nejdůležitější jsme shrnuli do následujícího přehledu:

Dostupnost

Ne každý má snadný přístup k masážním salónům a podobným zařízením. Kromě toho, zaplatit si každodenní masáž si může dovolit jen málokdo. Masážní křeslo je proto ideální alternativou, díky které budete mít úlevu od rozbolavělých svalů vždy jen pár kroků od sebe. A i když se jedná o poměrně velkou jednorázovou investici, dlouhodobě vám masážní křeslo peníze zaručeně ušetří. Všichni členové vaší domácnosti si tak budou moci dopřát uvolňující masáž prakticky kdykoli.

Správná poloha těla

Masážní křeslo vám pomáhá uvolňovat svaly a ulevovat od svalové bolesti. Následkem uvolnění svalů je zlepšení celkové mobility těla. Je běžné, že se lidé vypořádávají se svalovou bolestí tak, že začnou více zatěžovat jiné svaly. To má ovšem často za následek nadměrné zatížení okolních svalů a vazů a nepřirozené držení těla. Masáž vám pomůže zbavit se bolesti a uvolnit všechny svaly tak, abyste opět mohli zaujmout přirozený postoj. Křeslo v průběhu masáže dostane páteř do přirozené polohy a uleví tak od tlaku vyvíjenému na nervy. Nakloníte-li opěrku zad do horizontální polohy, naskytne se vám navíc opory pro celá záda, čímž se sníží tlak vyvíjený na páteř.

Úleva od stresu

Masáž přináší také celkovou pohodu a uvolnění od stresu. Stres neovlivňuje jen duševní rozpoložení člověka, ale má také dopad na jeho fyzické zdraví. Může se projevovat mnoha způsoby, například nespavostí, nechutí k jídlu nebo vysokým krevním tlakem. Uvolněním od stresu se snižuje hladina kortizolu v krvi, což napomáhá k vyrovnání krevního tlaku.

Stimulace krevního oběhu

Masáže stimulují krevní oběh ve svalech, čímž urychlují zotavení po sportovním výkonu, nebo náročnější fyzické aktivitě. Krev distribuuje kyslík a živiny do buněk a orgánů v těle a zároveň se stará o odvod škodlivých látek. Napjaté a ztuhlé svaly mohou bránit optimálnímu proudění krve. Jakmile se tedy svaly masáží uvolní, krevní oběh začne opět pracovat optimálně.

Tvorba endorfinů

Masáže přispívají také k tvorbě endorfinů. Endorfiny jsou neurotransmitery, které napomáhají k potlačení bolesti a stresu. Vyvolávají pocit pohody a stimulují reakce imunitního systému. Studie prokázaly, že se endorfiny aktivují také během masáží.
 

Další informace: