Úvod > Jak vybrat elektrickou dvoukolku?

Jak vybrat elektrickou dvoukolku?

Hledáte způsob, jak se co nejpohodlněji přepravit z jednoho místa na druhé? Chcete nechat své nohy odpočinout, ale zároveň si dopřát čerstvého vzduchu? Elektrické dvoukolky mohou být pro vás to pravé! Pohodlně vás dopraví tam, kam potřebujete – a to rychle a bez stresu. Inovativní systém ovládání a ekologický pohon dělají z elektrických dvoukolek moderní a stylové osobní dopravní prostředky, které z trhu jen tak nezmizí. V tomto rádci se dozvíte, jak vybrat elektrickou dvoukolku tak, aby odpovídala vašim požadavkům.

Všechna elektrická balanční vozítka fungují na principu gyroskopického systému, který společně s integrovaným softwarem a čidly v kolech vyrovnává plošinu dvoukolky podle měnící se polohy uživatele. Čidla v kolech zaznamenají, jak moc se uživatel naklání. Tato informace je zpracována gyroskopy a následně předána řídící desce. Z řídící desky je pak předán signál motorům kol tak, aby plošina dvoukolky vyvážila změnu polohy uživatele. Výsledkem je moderně vzhlížející dopravní prostředek. Elektrické dvoukolky se používají nejen k rekreačním účelům, ale také jako transport ve firemních areálech apod. Vyzkoušejte si jízdu na nich i vy!

Výhody jízdy na elektrické dvoukolce

  • Jednoduché ovládání – Princip jízdy na elektrické dvoukolce pochopí za pár minut každý. Ovládání je velice intuitivní a řídící tyč vám poskytuje dostatečnou podporu. Jediné, co musíte udělat je nastoupit a řídit – systém se o vyrovnání polohy postará sám.

  • Perfektní pro turistiku – Pohodová jízda historickými částmi města nebo po širší turistické stezce jsou ty nejlepší způsoby, jak dvoukolku používat. Je-li venku pěkné počasí, můžete ihned naskočit na přístroj a vyrazit na průzkum.

  • Vyhněte se hustému provozu – S dvoukolkami se vejdete jak na chodník, tak na silnici. Jestliže potřebujete projet například středem města, nemusíte tak stát v dopravních zácpách a ztrácet čas. Jen si zjistěte, jestli tam, kde jezdíte, neplatí omezení pohybu elektrických vozítek. Některá větší města pohyb elektrických dvoukolech a podobných dopravních prostředků regulují.

  • Vhodné do terénu – Na rozdíl od elektroboardů je většina elektrických dvoukolek vhodná i do mírného terénu. Existují dokonce i off-road varianty s robustnější konstrukcí a širšími pneumatikami. S dvoukolkou ta můžete vyrazit i do přírody.

  • Vydejte se s přáteli na výlet – Na elektrických dvoukolkách se snadno cestuje ve skupinkách. Jestli máte známé, kteří elektrickou dvoukolku také vlastní, můžete spolu vyrazit na piknik nebo výlet po okolí. Dobře se pobavíte, a navíc na sebe upoutáte pozornost okolí.

  • Ekologický provoz – Jízda na elektrických dvoukolkách není jen zábavná, je také ekologická! Až se budete na vašem přístroji projíždět krásnou přírodou, můžete si říct, že jste se nákupem elektrického vozítka zasadili o její ochranu.

Co zvážit při výběru dvoukolky?

Elektrická dvoukolka je poměrně závažná investice. Proto je třeba dobře si promyslet, jaké by měl mít váš budoucí přístroj funkce a vlastnosti. Dvoukolky jsou si vzhledem většinou velice podobné, tak jak vybrat tu správnou? Zamyslete se, k jakému účelu budete dvoukolku používat nejvíce. Jak rychle byste si přáli na dvoukolce jezdit? Budete s ní chtít vyjet do terénu? Jaký by měla mít výkon a kapacitu baterie? Níže jsem pro vás vypsali základní faktory, které je před koupí třeba zvážit:

Robustnost

Nejpatrnější rozdíl, na který u jednotlivých modelů elektrických dvoukolek narazíte, je v robustnosti jejich konstrukce. Robustnější dvoukolky mají obvykle vyšší výkon a nosnost, možnost využití přístroje v terénu (existují i tzv. off-road modely) a jsou dražší. Tyto modely ale bývají těžší a tím pádem se s nimi hůře manipuluje. Jsou tedy vhodnější pro uživatele, kteří ví, že svou dvoukolku budou používat z větší části v terénu. Lehčí modely jsou vhodné pro rekreační jízdu po městě.

Nastavitelná výška řídítek

Při jízdě na elektrické dvoukolce byste se měli cítit co nejpohodlněji. Proto byste si měli vybrat dvoukolku s výškou řídítek, která vám bude vyhovovat. Jestliže bude dvoukolku používat více uživatelů, je dobré si zjistit, zda vám vybraný model umožňuje výšku řídítek nastavit. Řídítka by měla pohybovat ve výšce někde nad vašimi lokty.

Dojezd

Elektrická dvoukolka je poháněna dobíjecí baterií a její dojezd závisí zejména na její kapacitě. Zároveň je však třeba zohlednit dva další faktory – hmotnost uživatele a terén, po kterém se vydáte. Čím méně uživatel váží, tím méně je baterie zatěžována, což znamená, že dojedete dále. To samé platí pro druh terénu. Jestliže baterie nemusí vynaložit dodatečnou energii na překonání nerovností na trase, po které jedete, budete moci s dvoukolkou ujet delší vzdálenosti. Většina dvoukolek, které nabízíme má průměrný dojezd kolem 25–30 km, některé mohou dosáhnout maximálního dojezdu 60 km.

Rychlost

Záleží také na tom, jak rychle chcete na své nové dvoukolce jezdit. Jelikož se na dvoukolce přidržujete řídítek, je možné na ní jezdit rychleji než na elektroboardu. Maximální rychlost dvoukolek v naší nabídce se pohybuje v rozmezí 12–20 km/h. Maximální rychlost daného modelu je třeba dodržovat – jestliže se budete nastavený limit snažit překročit, dvoukolka buď zpomalí nebo zcela zastaví.

Využití

Při výběru elektrické dvoukolky je třeba si pečlivě rozmyslet, kde a jak ji budete používat. Chcete-li s ní jezdit pouze po městě a přilehlých cestách, vystačíte si s lehčím a méně výkonným přístrojem. Pokud se ale chystáte vyjet s dvoukolkou do terénu, je lepší investovat do robustnější dvoukolky. Pamatujte – čím širší má dvoukolka pneumatiky, tím lépe se vám v terénu pojede. U nás si můžete vybrat dvoukolku s velikostí pneumatik od 10ʺ do 21ʺ.

Doba nabíjení

Všechny naše dvoukolky jsou vybaveny kvalitními bateriemi, které lze poměrně rychle nabít. Pokud ale neradi čekáte, hodina či dvě pro vás mohou činit zásadní rozdíl. Minimální doba nabíjení některých našich dvoukolek může činit jen 2 hodiny. Další dvoukolky pak mohou vyžadovat až 6 hodin v napájení. Pokud vám na rychlém nabíjení záleží, zohledněte tento parametr při výběru vaší nové dvoukolky.

Speciální funkce a příslušenství

Záleží na vás, co od svého přístroje požadujete. V závislosti na modelu může být dvoukolka vybavena dálkovým ovládáním, stojánkem, systémem ochrany proti krádeži, bezpečnostním systémem při couvání apod. Jestli si myslíte, že některé z těchto funkcí využijete, vyberte si podle toho i dvoukolku.


Elektrická dvoukolka vám bude chytrým společníkem při výletech po okolí nebo po městě. Jen si na projížďky nezapomeňte vzít také helmu a chrániče. Můžete vyrazit sami nebo ve skupinkách - dvoukolky zabírají přibližně stejný prostor jako chodec, takže si navzájem překážet nebudou. Ve městě vám toto moderní a ekologické vozítko pomůže dostat se tam, kam potřebujete, aniž byste museli čekat v dopravních zácpách. Jízda na dvoukolce je navíc jednoduchá a zábavná, takže si ji zamiluje snad každý!
 

A na které dvoukolce se budete projíždět vy?