Úvod > Jak vybrat elektroboard?

Jak vybrat elektroboard?

Hledáte nový a neotřelý způsob, jak trávit volný čas, pobavit se a zároveň trochu procvičit svaly? Představujeme vám elektroboard. Elektroboard je moderní dopravní prostředek s intuitivním ovládáním, které se během několika minut zvládne naučit i začátečník. Stačí nastoupit, naklonit se dopředu a vyrazit – nic složitějšího na tom není. Elektroboardy jsou navíc vhodné téměř pro všechny věkové kategorie, takže si jízdu na nich může oblíbit celá vaše rodina. V tomto rádci se dozvíte, jak vybrat přístroj, který bude plně odpovídat vašim představám.

Stejně jako jiná balanční vozítka, i elektroboard funguje na principu gyroskopického systému s integrovaným softwarem k vyrovnání polohy uživatele za jízdy. V kolech elektroboardu jsou zabudována čidla, která zaznamenávají, jak moc se uživatel naklání. Tato informace je zpracována gyroskopy a předána řídící desce. Čím více se uživatel naklání dopředu, tím rychleji řídící deska otáčí motory kol, aby plošina elektroboardu „dohnala“ těžiště uživatele. Tento chytrý a jednoduchý mechanismus vám umožňuje ovládat rychlost přístroje vlastní vahou.

Výhody jízdy na elektroboardu

  • Ideální do městského prostředí – Elektroboardy jsou vhodné zejména k jízdě na rovných a pevných površích bez překážek, což znamená, že je využijete zejména ve městě (nebo na cyklostezkách). Zajeďte si na nákup, nebo do parku, popřípadě můžete jen tak blbnout na ulici.

  • Intuitivní ovládání – I když jízda na elektroboardu může na první pohled vypadat hrůzostrašně, není na ní nic složitého. Dokonce i úplný začátečník se rychle naučí přístroj ovládat. Elektroboard intuitivně reaguje na vaše pohyb, takže je třeba jen trocha cviku a pak na něm už budete uhánět jako o závod.

  • Zlepšení rovnováhy – Při jízdě na elektroboardu se neustále mění vaše těžiště, proto je třeba být neustále ve střehu a vyrovnávat polohu. Tím zapojíte hluboké svaly, které je obvykle velice těžké procvičit, čímž zlepšíte svou celkovou koordinaci a rovnováhu.

  • Přenosný – Když se vám elektroboard vybije, nebo už ho nebudete chtít používat, můžete ho vzít do ruky, nebo ho jednoduše sbalit do tašky nebo do batohu.

  • Je dobíjecí – Jakmile se elektroboard vybije, stačí připojit nabíječku a už za dvě hodinky můžete znovu vyrazit.

  • Ekologický provoz – Jízda na elektrických vozítkách není jen zábavná, je také ekologická! Až se budete na vašem přístroji projíždět krásnou přírodou, můžete si říct, že jste se nákupem elektrického vozítka zasadili o její ochranu.

  • Bezpečnostní prvky – Všechny naše elektroboardy jsou vybaveny LED světly pro vyšší viditelnost a robustními blatníky, které vás budou chránit před odlétajícími kamínky nebo stříkající vodou.

  • Nízké nároky na údržbu – O elektroboard není třeba se příliš starat. Jediné, co je třeba dělat pravidelně, je kontrola baterie.

Jak elektroboard vybrat?

Při výběru elektroboardu je třeba zohlednit několik faktorů. Nejdůležitější je brát v úvahu kdo bude na elektroboardu jezdit a za jakým účelem. Pak je také třeba zamyslet se nad dojezdem přístroje, jeho maximální rychlostí, velikostí kol a dalšími vlastnostmi.

Kdo bude na elektroboardu jezdit?

Elektroboardy jsou schopny vyvinout poměrně vysokou rychlost, takže jestli vybíráte elektroboard pro menší dítě, určitě zvolte model s nižší maximální rychlostí. My nabízíme několik dětských modelů B2. Ty mají také kratší nášlapnou plochu a užší kola. Pro teenagery a dospělé je pak samozřejmě lepší vybrat jeden z výkonnějších elektroboardů, které mohou dosáhnout rychlosti až 12 km/h. Pak je samozřejmě také třeba sledovat nosnost jednotlivých modelů. Nosnost většiny našich elektroboardů přesahuje 100 kg.

Pozor: Minimální hmotnost uživatele elektroboardu je 20 kg.

Kam s elektroboardem vyrazíte?

Elektroboardy mohou mít různé využití. Můžete je používat k cestování po městě, výletům do parku či na cyklostezku, nebo k pohybu po rozlehlých firemních areálech. V této souvislosti je třeba zohlednit velikost pneumatik. Většina našich elektroboardů má kola o velikosti 10ʺ, tedy tu největší. Jestliže hodláte s elektroboardem vyjíždět do mírnějšího terénu, jsou pro vás tato kola nejvhodnější. Pokud ale víte, že svůj elektroboard budete používat pouze na rovném povrchu, můžete zvolit přístroj s menšími kolečky. Výhodou takových elektroboardů je, že s nimi lze lépe dělat triky.

Jak daleko se vydáte?

Elektroboard je poháněn dobíjecí baterií a jeho dojezd tedy závisí zejména na její kapacitě. Zároveň je však třeba zohlednit dva další faktory – hmotnost uživatele a terén, po kterém se vydáte. Čím menší je váha uživatele, tím méně zatěžuje baterii a přístroj je tedy schopen urazit delší vzdálenost. Ještě větší vzdálenost pak urazíte, pojedete-li po rovném a pevném povrchu bez překážek. Vydáte-li se do kopce nebo přes mírný terén, dojezd elektroboardu bude kratší. Většina elektroboardů má průměrný dojezd kolem 20 km, ale některé přístroje mohou zvládnout vzdálenost až 40 km. (Dětské elektroboardy mají průměrný dojezd kolem 15 km, ale mohou ujet až 20 km.) Průměrný i maximální dojezd jednotlivých modelů najdete v popisu produktů.

Na jakou rychlost si troufáte?

I když se to na první pohled možná nezdá, jízda na elektroboardu může být velmi rychlá. Maximální rychlost těch nejvýkonnějších elektroboardů činí 12 km/h. Dětské elektroboardy mají z bezpečnostních důvodů maximální rychlost nižší. Na dodržování maximální rychlosti je třeba dávat si pozor. Budete-li se ji snažit překročit, elektroboard se zastaví nebo bude překročení limitu signalizovat nějakým jiným způsobem. Buďte proto opatrní, abyste nespadli.

Máte možnost využít doplňkového příslušenství?

Jízda na elektroboardu je sama o sobě nevšedním a vzrušujícím zážitkem. Stanete-li se ale zapáleným nadšencem a budete hledat ještě něco „extra“, máme pro vás sedátko k elektroboardu Funcart! To se připevní k elektroboardu a rázem z něj udělá improvizovanou tříkolku! Sedátko je vybaveno ovládacími pákami a dá se přizpůsobit prakticky každému elektroboardu s velikostí kol od 6,5ʺ do 10ʺ. Jízda na takto vylepšeném elektroboardu je opravdový zážitek – rozhodně se při ní pobavíte!
 

Teď už výběr vašeho vlastního elektroboardu závisí jen na osobním vkusu. Jestliže hledáte nekonvenční dopravní prostředek, kterým na sebe zaručeně upoutáte pozornost, pak je pro vás tento přístroj určitě tou správnou volbou. Vypadá stylově, nadčasově a užijete si na něm spoustu zábavy. Navíc si vylepšíte kondici a procvičíte těžko dostupné svaly. Můžete přístroj pořídit každému členu rodiny a vyrazit třeba na skupinový výlet. Takovému lákadlu, jakým je elektroboard, nebudou moci odolat ani ti nejnáladovější teenageři. Jen si k elektroboardům nezapomeňte pořídit také helmy a chrániče. Bezpečnost nikdy není radno podceňovat!
 

A na kterém elektroboardu budete jezdit vy?