Na hlavní obsah

Produkty v porovnávači

Devron - Evropský výrobce jízdních kol

V současné době se můžeme na trhu setkat s řadou celosvětově uznávaných značek jízdních kol. To ovšem neznamená, že bychom měly ty méně známé opomenout. Jednou z takových je rumunská značka Devron, která se postupem času dostává do podvědomí. Devron sází na výborný poměr ceny a kvality, což přispívá k jejímu rychlému vzestupu mezi evropskými výrobci. Pojďme si o této značce povědět více!

Devron - Evropský výrobce jízdních kol

Vývoj značky

V roce 1999 byla založena rumunská společnost DHS Bike Parts, která vytvořila vlastní značku DHS a začala tak vyrábět jízdní kola všech typů. V následujících letech se společnost zabývala především vývojem, nežli samotnou výrobou. Zásadní průlom nastal v roce 2008, ve kterém byla dokončena zbrusu nová hala o rozloze 31 000 metrů čtverečních. Počet zaměstnanců se značně zvýšil a začala nová etapa výroby.

Společnost se chtěla na trhu prosadit i se značkou s vyššími ambicemi a tak přichází o 5 let později další zvrat. V roce 2013 vzniká nová značka Devron, která je jakýmsi „vyspělejším bratrem“ značky DHS. Její charakteristikou jsou především komponenty vyšší třídy, propracované detaily a atraktivní designy rámů.

V současné době se výroba stále rozšiřuje, stejně jako výrobní haly, které dosahují maximální výrobní kapacity až 600 000 jízdních kol za rok. Export do více jak 20 zemí světa patří mezi další chloubu evropského výrobce jízdních kol. 

Elektrokola Devron

DHS Bike Parts vyrábí v současné době více než 100 modelů jízdních kol, z čehož více jak polovinu tvoří kola značky Devron. Svou výrobu však soustřeďují i na elektrokola, která zažívají v poslední době obrovský boom. Evropský výrobce nabízí nejrozšířenější typ – městská elektrokola, ale také trekingová elektrokola. Od roku 2016 zařadili mezi své modely i zcela nová horská elektrokola, která jsou určena pro ty nejnáročnější uživatele.

Předností elektrokol Devron je motor, který dodává přední výrobce elektrokomotrů Bafang. Motory se tak mohou nacházet vpředu, vzadu, ale také na středu kola. Další z důležitých komponentů je vysokokapacitní baterie nebo přehledný informační panel. Vyšší řada elektrokol Devron nabízí velký LCD displej, který mimo aktuální rychlost zobrazuje i ujetou vzdálenost, stav baterie nebo zvolený program. 

 

  Související témata:


Související články

Akce a slevy na email
Akční newsletter