Úvod > Devron - Evropský výrobce jízdních kol

Devron - Evropský výrobce jízdních kol

V současné době se můžeme na trhu setkat s řadou celosvětově uznávaných značek jízdních kol, ale i s těmi méně známými. Jednou z takových je rumunská značka Devron, která se postupem času dostává do podvědomí. Devron vsází na výborný poměr cena/kvalita, díky čemuž zažívá rychlý vzestup. Pojďme si o této evropské značce povědět více.

Devron - Evropský výrobce jízdních kol
 

  Vývoj značky

V roce 1999 byla založena rumunská společnost DHS Bike Parts, která vytvořila vlastní značku DHS a začala tak vyrábět jízdní kola všech typů. V následujících letech se společnost zabývala především vývojem, nežli samotnou výrobou. Zásadní průlom nastal v roce 2008, v kterém byla dokončena zbrusu nová hala o rozloze 31 000 metrů čtverečních. Počet zaměstnanců se zvýšil na 350 a nová etapa výroby začala.

Společnost se chtěla na trhu prosadit i se značkou s vyššími ambicemi a tak přichází o 5 let později další zvrat. V roce 2013 přichází nová značka Devron, která je jakýmsi „vyspělejším bratrem“ značky DHS. Jejich charakteristikou jsou především komponenty vyšší třídy, propracované detaily a atraktivní dizajny rámů.

V současné době se výroba stále rozšiřuje, stejně jako výrobní haly, které dosahují maximální výrobní kapacity až 600 000 jízdních kol za rok. Export do více jak 20 zemí světa patří mezi další chloubu evropského výrobce jízdních kol. 
 

  Elektrokola Devron

DHS Bike parts vyrábí v současné době více než 100 modelů jízdních kol, z čehož více jak polovinu tvoří kola značky Devron. Svou výrobu však soustřeďují i na elektrokola, která zažívají v poslední době obrovský boom mezi jízdními koly. Evropský výrobce nabízí nejrozšířenější typ – městská elektrokola, ale také trekingová elektrokola. Od roku 2016 zařadili mezi své modely i zcela nová, horská elektrokola, která jsou určena pro ty nejnáročnější uživatele. 

Předností elektrokol Devron je motor, který dodává předním výrobce elektrokomotrů Bafang. Motory se tak mohou nacházet vpředu, vzadu, ale také na středu kola. Další z důležitých komponentů je vysokokapacitní baterie nebo přehledný informační panel. Vyšší řada elektrokol Devron nabízí velký LCD displej, který mimo aktuální rychlost zobrazuje i ujetou vzdálenost, stav baterie nebo zvolený program.   

  Související témata:

 

  Navštivte naše kategorie jízdních kol: