Úvod > Srovnání funkcí Ambit hodinek

Srovnání funkcí Ambit hodinek

Srovnání funkcí Ambit hodinek

 Ambit3 a Ambit2 - srovnání funkcí

Rodina Ambit se od svého uvedení na trh značně rozrostla a počet jednotlivých variant již překračuje několik desítek. Proto specialisté z H.S.H. připravili tohoto jednoduchého průvodce po jednotlivých modelech.

Ambit

Je první generace těchto inovovaných GPS hodinek. V současnosti se již nevyrábí a koupit je můžete jedině jako bazarový produkt.


Ambit2

Je druhá generace těchto hodinek, která je v současnosti nejvýkonnější řadou v nabídce. Člení se tři podtypy:

 • Ambit2 jsou multi-sportovní hodinky s plným rozsahem funkcí včetně sportovních i outdoorových. Disponují barometrem a tudíž i barometrickým výškoměrem, který je přesnější než GPS výškoměr. Verze Ambit2 má plnohodnotný akumulátor, který vydrží na plný výkon GPS až 16 hodin.
 • Ambit2 S je multisportovní verze Ambitů, která nedisponuje barometrem a používá méně přesný GPS výškoměr. Tato verze má poloviční akumulátor, který na plný výkon GPS vydrží 8hodin.
 • Ambit2 R je nejjednodušší odnož Ambit2 řady. Vychází z modelu Ambit2 S, ale je určena pro běžce a nemá tedy podporu pro ostatní sporty.

Ambit3

Tato řada Ambitů je určena pro příznivce chytrých telefonů iPhone a iPod. Disponuje stejnými funkcemi jako Ambit2, ale pro komunikaci používá jiný protokol. Zatímco Ambit2/Ambit2 S/Ambit2 R používá protokol ANT+, Ambit3 využívá protokol Bluetooth 4.0.

Ambit3 PEAK funkčně odpovídají plné verzi Ambit2. Verze Ambit3 Sport odpovídá verzi Ambit2 S, tj disponuje polovičním akumulátorem a nemá outdoorové funkce ani barometrický výškoměr.
 

 Jaké mají jednotlivé technologie efekt pro uživatele:

 • ANT + technologie je již delší dobu ve sportovní elektronice standardem. Pro uživatele Suunto produktů přináší zpětnou kompatibilitu s příslušenstvím Suunto. Přístroje Ambit tak mohou použít hrudní pásy Suunto od celé řady modelů (t3c, t3d, t4c, t4d, t6c, t6d, m4, m5, Quest...). Stejně tak je možné využít čidla pro běhání (foot pod), cykločidlo (bike pod) nebo čidla kadence (cadence pod). Díky tomu mohou uživatelé přejít na novou platformu Ambit2 bez ztráty investice do již zakoupeného příslušenství.
 • Další výhodou je velmi nízká spotřeba technologie ANT+, díky které někteří uživatelé nemusí měnit baterii v hrudním pásu třeba i několik let.
 • Bluetooth 4.0 technologie přináší kompatibilitu s novějšími telefony Iphone. Konkrétně jsou podporovány:
     - iPad 3rd generation and later
     - iPad Mini/iPad Air
     - iPhone 4s/iPhone 5/iPhone 5c/iPhone 5s
     - iPod touch 5th generation
 • Použití bluetooth technologie však přináší nutnost dokoupení veškerého příslušenství v tomto novém standardu. Suunto zatím nemělo v nabídce žádné Bluetooth příslušenství.
 • Technologie Bluetooth také přináší větší nároky na spotřebu baterií, v hrudním pásu bude třeba měnit baterii častěji, než u ANT verze.