Úvod > Aktuality a akce > Měřil jsem 165 cm a vážil pouhých 53kg prostě kost a kůže.

Měřil jsem 165 cm a vážil pouhých 53kg prostě kost a kůže.

Ahoj jmenuji se Pavel a je mi 17 let . Dříve , ještě než jsem začal cvičit jsem vůbec neměl
tušení o nějakém cvičení nebo nějaké posilovně atp.


Měřil jsem 165 cm a vážil pouhých 53kg prostě kost a kůže.

Byl jsem zkrátka kluk, který ještě nevěděl co chtěl a nedělal nic dobrého pro své zdraví a tělesnou kondici.

Nastal přelomový věk 15 let a já si uvědomil, že bych se sebou mohl začít něco dělat. Byl jsem pohublý …měřil jsem 165 cm a vážil pouhých 53kg prostě kost a kůže .

Nejdříve jsem ani nevěděl co a jak funguje, až když jsem se o to začal více zajímat a za pár měsíců se cvičení a komplexní rozvoj fyzičky začal stávat mým koníčkem. Cvičení mi přineslo i velmi pozitivní vliv na
psychiku ..člověk se při tom přece jen „vyřádí“.

Zhruba tak po půl roce jsem se začal kompletně zajímat o rozvoj fyzičky..tudíž správný jídelníček, správné cvičení , provádění cviků , relaxace atp . Velmi mě mrzelo, že jsem neměl žádného „sparing“ partnera, který by semnou vydržel tempo a nebo zkrátka jít si ve volném času zacvičit. Nejvíce se vymlouvali na
to, že nemají čas, je to věc názorů ale já si myslím že 3x v týdnu 45 minut času stráveného v posilovně nikoho nezabije .

Měl jsem zasebou cca půl roku cvičení a mě tělo pocítilo zesílení a zlepšení celkové kondice, ale pořád to nebylo ono a tak jsem si říkal, že by to chtělo nějaké zlepšení a tvrdší impulz při cvičení , proto jsem neváhal a pořídil Veslovací trenažer insportline SEG 6601, který mi dodal kvalitní rozvoj svalových skupin v horní části těla a také dolních končetin a zad . Tento stroj je výborný v tom, že dokáže najednou procvičit hodně svalových partií.

Při koupi trenažeru jsem začal dbát na stravu a po půl roce se dostavily první výsledky . Začal jsem nabírat kvalitní svalovou hmotu a z mých 53kg bylo rázem 56. Vím že to není velký skok , ale na začátečníka docela dobrý výkon.

V 16 letech jsem od cvičení asi tak na 2 měsíce vypustil kvůli přetažení vazu v levém rameni, a tak jsem začal alespoň běhat a dělat nějaké lehčí aktivity. Asi tak před půl rokem jsem začal dělat bojové umění , které mě nakoplo k dosažení dobré tělesné kondice . Začal jsem se do „toho“ zase dostávat a pomalu
jsem cítil pocit, kdy víte, že se cítite fakt dobře ..nic vás nebolí a můžete se bez omezení pohybovat a zatěžovat svaly.

Nyní vážím 62kg a musím říct že za tu dobu cvičení je 9kg přibrané kvalitní svalové hmoty dobrý výkon .

Od začátku jsem měl cíl, abych byl aspoň trochu víc fit, a ten se splnil . Můj zdravotní stav se díky cvičení hodně zlepšil, a sebevědomí mi to určitě taky dodalo .

Hodlám ve cvičení a tělesném zdokonalování pokračovat a chtěl bych všem říct, ať neváhají a zkusí se odhodlat se sebou něco začít dělat . Né vždy platí pořekadlo „sportem k invaliditě“ neboť když se cvičí dobře a kvalitně, tak se z vás nikdy invalida nestane.


Český košík roku 2015 Ověřeno zákazníky Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 5 let Apek - certifikovaný obchod

Sledujte nás

Akce a slevy na email