Úvod > Aktuality a akce > Zázraky se dějí, ale musíte jim trochu pomoct.

Zázraky se dějí, ale musíte jim trochu pomoct.

Jmenuji se Marika, jsem z Prahy, je mi 37 let, mám jednoho syna a mým zaměstnáním a zároveň velkou láskou je navrhování a výroba oděvů.


Zázraky se dějí, ale musíte jim trochu pomoct.

Již od dětství jsem s různými časovými odstupy bojovala s váhou, ale většinou se mi dařilo mít jí pod kontrolou. Nejhorší situace, co se týče mojí hmotnosti, nastala po porodu. Brzký návrat do pracovního procesu a absence jakéhokoliv pohybu vedla v mém případě k hrůzné váze 103,6 kg. To se psal leden 2011. V tuto dobu jsem již rok byla šťastnou majitelkou elipticalu inSPORTline Atlanta, který jsem si koupila s vidinou krásného těla.

Ale kdo by to řekl? Když se na něm necvičí, tak se s tělem nic nestane… od nákupu uběhl zhruba rok, co jsem ho nechala ležet ladem, abych se na začátku ledna 2011 jednoho dne probudila a řekla si rázně DOST, tohle přece nejsem já.

A tak začal návrat ke svému starému Já. Úprava stravy a každodenní cvičení na elipticalu. Z počátečních 20 minut, kdy jsem ze stroje sestupovala úplně vyřízená, jsem se dopracovala až na 90 minut cvičení.

Časem jsem ho začala mít fakt ráda. Kila začala mizet a to byla ta nejlepší motivace. Na jaře roku 2011 jsem poprvé vyběhla ven do přírody, ale stále to bylo sportování jen kvůli tomu, abych ze sebe setřásla přebytečné kilogramy. Tak jsem si tak běhala a kilogramy mizely.

Na podzim roku 2011, když už jsem běh nadobro zařadila do svého života, jsem se jen tak mezi řečí s přáteli domluvila na účasti na Pražském půlmaratonu 2012. Na konci roku už jsem z účasti na půlmaratonu začínala být lehce nervózní, že by asi chtělo dát mému pobíhání nějaký řád a pustit se pořádně do trénování.

V tu dobu jsem se setkala se svým skvělým budoucím trenérem a úspěšným sportovcem Marcelem Brožem a v lednu 2012, když jsem se vrátila z oslavy Silvestra ve Vysokých Tatrách, už jsem od něj měla v mailu první týden mého tréninkového plánu. A tak to začalo.

To jsem ještě netušila, že mě čeká běh ve sněhové vánici, v -15°C, v dešti, sněhu, po ledu…. ale všechno jsem odběhala a za každého počasí a zjistila, že špatné počasí není překážkou pro proběhnutí, že to může být jen šikovná výmluva pro toho, kdo hledá důvody, proč to dnes nejde.

Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o běhu, o kterých jsem do té doby neměla tušení. A i když to někdy bolelo, tak jsem běh začínala milovat čím dál víc. Půlmaraton jsem zaběhla v čase 1:50:30.

Mým snem je absolvovat celý maraton a věřím, že i tento sen se mi podaří splnit. Díky elipticalu jsem začala mít ráda pohyb, je to skvělý pomocník pro hubnutí a jako přednost bych zdůraznila i to, že jsem na něm mohla cvičit v klidu domova v dobách, kdy jsem měla kolem 100kg a neměla jsem odvahu vyběhnout ven, nebo jít do fitka.

Za 17 měsíců mého snažení je dole 37 kg. Na elipticalu teď cvičím jen občas, ale vděčím mu za zhubnutí hodně kil a zalíbení si v něm nyní našli i ostatní členové rodiny.

Jsem ze svého nového vzhledu nadšená a jedno vím jistě, budu i v budoucnu dělat vše proto, abych se na ten druhý břeh, který se jmenuje OBEZITA, nikdy nevrátila.  

Všechno, co v životě člověka nastane má svůj smysl a posune nás to někam dál. To, že jsem se v jistém období dopracovala k váze přes 100 kg, považuji za životní výzvu k tomu, abych ve svém životě konečně něco změnila, a nyní jsem za to vděčná.

Tahle skutečnost mne posunula ke sportu, který jsem začala milovat a tahle láska by pravděpodobně nikdy nevznikla, kdybych si neprošla obézním obdobím, protože do té doby mi sport téměř nic neříkal.

Kolem obchodů se sportovními potřebami jsem dříve procházela s myšlenkou, kdo může ty krámy nakupovat… Nyní nedokážu projít kolem obchodu se sportovními potřebami, aniž bych tam vkročila.

Všem, kteří se snaží zhubnout, bych si dovolila dát radu. Všechno jde, ale musíte se pro to doopravdy rozhodnout a Vašimi nejlepšími přáteli musí být odhodlání, disciplína, sebekázeň a hlavně vytrvalost. Když jsem to dokázala já, dokážete to i Vy.

Hodně štěstí v hubnutí i Vám. 
Český košík roku 2015 Ověřeno zákazníky Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 5 let Apek - certifikovaný obchod

Sledujte nás

Akce a slevy na email