Úvod > Aktuality a akce > Už zase zkouším chodit…..

Už zase zkouším chodit…..

V únoru 2012 bylo babče Terezii 85 let a znovu po dlouhých osmi letech začíná chodit!


Už zase zkouším chodit…..

Paprsky srpnového sluníčka léta 2004 pomalu ztrácely na síle a do oken čekárny ordinace obvodního lékaře už jen nesměle nahlížely na čekající pacienty. Jednou z čekajících byla pani Terezie, věkem 77 let, ale vitalitou a optimismem kolem čtyřicítky. Konečně na ní došla řada a ona opatrně vstoupila do ordinace.

Pan doktor ji neviděl již nejméně patnáct let, byl si však vědom, že její jméno je v kartotéce zapsáno. Jeho bodré, „jak je babi“ přineslo odpověď: „pane doktore, potřebuji do nemocnice“. Nic nepomohlo přesvědčování, že je to zbytečné, že to je jen drobnost. Bábina Terezie si udělala pohodlí v čekárně a panu doktoru sdělila, že neodejde, dokud ji nenechá do nemocnice odvézt. Nikdy k doktorovi nechodila, nebyla nemocná, vše léčila sama. Tím více se doktor zdráhal bábinu Terezii do nemocnice poslat. Její vytrvalost zlomila odpor doktora, objednal sanitu a do nemocnice ji poslal.

Tam jí čekala vyšetření, prohlídky, rentgen a spousta dalších úkonů, kterými odborníci zjišťovali, co jí vlastně chybí. Dali hlavy dohromady a když začínal den další, ležela už bábina Terezie ve Vinohradské nemocnici na operačním stole, kolem ní specialisté na operace páteře a operace nabírala na obrátkách. Konec v ranních hodinách, operace úspěšná a blok páteře odstraněn. Dva týdny na JIPu ve Vinohradské nemocnici, týden v Thomayerově nemocnici a pak konečně domů.

Na revers ji převzal syn, který se o ni poctivě staral. Právě vrcholila okurková sezona, zavařovalo
se. Babča Terezie snažíc se o samostatnost při procházení kolem přepravek s okurkami chtěla udělat krůček vzad, ale plná přepravka okurek ji v tom zabránila. Pád, bolest a na třikrát zlomená pánev. Doktora zavolala až za tři dny, když už byla bolest opravdu veliká. To byl zlom v pohyblivosti stále čiperné babči Terezie. Přestala chodit, mohla se pohybovat jen s pomocí vozíku, na který ji musel někdo pomoci.

Tak uplynulo sedm dlouhých let na lůžku a na invalidním vozíku. Opět končilo léto a při pokusu o
pár kroků - křupnutí, bolest. Druhý den doktor podle snímku stanovuje diagnózu „zlomenina  bércové kosti“. Sádra důkladná, těžší než babča Terezie a šest týdnů bez pohybu.

Když se už léčba zlomeniny přehoupla přes čtyři týdny, zvolila babča Terezie jiné místo pobytu
v očekávání větších možností. Cesta 130 km rychle utekla, ale nehlídané Quick testy ukazovaly
hodnotu 6,5. Rychlá sanita, majáky, špitál. Za pár dnů to bylo lepší a tak honem do místa nového
pobytu a ležet. Následovala výměna sádry (těžší než babča) za sádru plastickou (cca 0,5 kg). Stálý
lékařský dozor.

Přehouply se svátky vánoční a babča Terezie svou vitalitou ohromuje okolí a hledá možnost, jak
ostatním ukázat, že „když se chce, všechno jde“. A nejen všechno, ale i její nohy. Zkouší opět malými krůčky přemístit svoje tělo, ale nejde to. Ptá se, hledá, vyzvídá. 

U společnosti inSPORTline (SEVEN SPORT s.r.o.) objevuje s pomocí svého patrona gumový
posilovač na aerobic a Stepper twist, simulující pohyb nohou při chůzi.
Chybí však správný doplněk pro cvičení – stolička.. Babča Tereza opatřuje barovou stoličku a již trénuje pohyb nohou tak, jak se pohybují při chůzi.

Je to však pro ni málo. Objednává tedy opět u společnosti inSPORTline (SEVEN SPORT s.r.o.) běžecký pás „inSPORTline Sheen“. Je však rychlý. Minimální rychlost nastavenou na 0,8 km/hod nemůže po osmi letech bez pohybu nohou zvládnout. Pracovníci společnosti inSPORTline (SEVEN SPORT s.r.o.) jsou příjemní a snaží se poradit, ale snížit rychlost se nepodařilo. Hledala možnost snížení rychlosti pomocí potenciometrů nebo vložením dvojřemeničky k lepšímu převodu rychlosti motoru na pohon běžeckého pasu, ale nepodařilo se.

Babča Terezie o to více trénuje na Stepper twistu a posiluje nohy.

S optimismem, přesvědčením a pomůckami od inSPORTonline to dokázala.

V únoru 2012 bylo babče Terezii 85 let a znovu po dlouhých osmi letech začíná chodit! Opatrně
našlapuje, opět je čiperná a chválí nejen péči a úsilí těch nejbližších, ale hlavně dobré cvičební
pomůcky od společnosti SEVEN SPORT s.r.o. – inSPORTonline.


Český košík roku 2015 Ověřeno zákazníky Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 5 let Apek - certifikovaný obchod

Sledujte nás

Akce a slevy na email