Úvod > Aktuality a akce > Jak žít a dýchat se zúženou dýchací štěrbinou.

Jak žít a dýchat se zúženou dýchací štěrbinou.

Jmenuji se Marie a jsem už více než 10 let na invalidním důchodu. Ve svých 39 letech jsem onemocněla rakovinou štítné žlázy.


Jak žít a dýchat se zúženou dýchací štěrbinou.

Operace proběhla ve dvou etapách, protože v první fázi mi vzali pouze polovinu štítné žlázy s výsledkem, že jsem úplně zdravá. Jenomže mi během operace poškodili nerv jedné hlasivky a dýchací štěrbina se mi po této operaci zúžila na 6,5 mm. S touto štěrbinou se mi sice ještě poměrně dobře dýchalo, ale mluvení mi nešlo. Můj hlas zněl neslyšně a dělalo mi problémy telefonovat. Když jsem se po půl roce naučila sama alespoň trochhu mluvit, zjistili lékaři při kontrole, že se miv operovaném místě vytvořily metastázy.

Šla jsem tedy na druhou operaci. Při této druhé operaci mi odstanili vzniklé metastázy včetně druhého laloku štítné žlázy. Bohužel mi poškodili i nerv druhé hlasivky. Také hlasivková štěrbina se mi zúžila na 2,5 až 3 mm. Těžce se mi dýchalo, můj dech charakteristicky pískal. Po operaci se mi v místě řezu dokonce při posazení na nemocničním lůžku vytvořila cysta velikosti necelých 5 cm. A hlas se mi nepodařilo nastartovat vůbec.

Léčila jsem si také problémy s plícemi, protože se mi objevilo bronchiální astma, alergie dýchacích cest, snížená imunita mě také hodně potrápila. K tomu všemu mi při operaci poškodili příštítná tělíska. Důsledkem je pro mě celoživotní problém, protože neudržím hladinu kalcia v krvi. Léčili mě pitím mléka - 1 litr mléka denně a povinně. Jinak mě brněly končetiny a pozvolna to brnění přecházelo v křeče!

Po více než 5 letech od operace jsem se zalergizovala mlékem. Mléko nesnáším. Zahleňuje mě. V čase největších alergií jsem téměř denně dostávala astmatické záchvaty, z krku jsem "tahala" hleny dlouhé několik metrů. Ještě se dodnes v noci budím hrůzou, že se nemohu ani nadechnout, ani vydechnout. Toto ale nebyly moje noční můry, to byla moje realita! Strach zůstat doma sama, protože astmatický záchat přišel vždy nečekaně. Z posledních sil jsem otevřela naplno okno (i v zimě) a zacítila jsem na tvářích studený vzduch... Několikrát jsem visela z okna ložnice při astmatickém záchvatu do půl pasu venku! Ani si nedovedete představit, jak chutná první lok vzduchu po několikaminutovém záchvatu! 

V tuto dobu jsem už brala 14 druhů léků, všechny možné spreje do plic jsem vystřídala, některé léčily zápal, jiné byly na roztahování průdušek. Brala jsem denně antihistaminika. 

Protože jsem téměř nemluvila, hledala jsem pomoc také u foniatrů. Jenomže ti mě odkázali, že tyto vady neléčí, že se věnují pouze špatné výslovnosti malých dětí!

Když už jsem byla psychicky i fyzicky úplně na dně, všimla jsem si bylinných homeopatických tinktur. S přispěním několika dobrých lidí jsem našla jednu zkušenou homeopatku, která mi poradila, co mám při svých problémech jíst a stanovila mi léčbu a vitamínové doplňky. Léčila jsem se u ní rok, ale zbavila mě téměř všech problémů - astmatických záchvatů, krvácení z nosu, pískání na plicích, zahleňování, rýmy, kandidózy. Jenom tu zúženou dýchací štěrbinu nemohla vyléčit. Ta se mi pomalu zúžila téměř na 1 mm. Paní doktorce velice děkuji za zbavení se 10 druhů léků. Od té doby nemusím užívat žádné plicní spreje ani léky na srdce, na podporu imunity apod.

Zhruba před rokem jsem absolvovala operaci hlasivek za účelem rozšíření hlasivkové štěrbiny. Mám odtáhnutou jednu hlasivku nabok a zůstává mi v krku štěrbina asi 5 mm. 

Po této poslední operaci jsem dokonce našla logopeda, který se začal věnovat dospělým s vadami způsobenými různými chybami po operacích a s jinými postiženími. Trénuji hlas pravidelně. Mluvím, ale velmi potichu.

Začala jsem se také dělat jógu. Nemohla jsem najít vhodné cvičení, při kterém bych se po operaci hlasivek naučila znovu dýchat - a normálně!

Po nějaké době jsme si od Vaší firmy koupili stepper s proměnlivým zatížením. Tak se pokouším si vytvořit alespoň nějakou kondičku. Netrhám na něm sice rekordy, ale vedle jógy mi dává možnost sportování a vyplavování "hormonu štěstí".
 

    Nyní ještě toužím si u Vás zakoupit vibrační plošinu. Ale na tu si budu muset našetřit... Ale už se na ni těším! Doufám, že mi pomůže zpevnit tělo a navíc ještě se zbavit nějakých těch kil, které se po léčbě při přechodu na normální stravu na mě nabalily. Protože nemohu běhat ani si zacvičit v aerobním režimu spalování tuků, je to pro mě problém. Doufám, že mi vibrační plošina umožní spálit nadbytečné tukové zásoby.    

Tak toto je můj životní příběh. Není to zrovna veselé čtení. Ale zároveň je to i určitá naděje pro ostatní lidi, kteří jsou na tom momentálně hodně špatně, aby se nevzdávali a bojovali dál. Nějakou cestu před sebou určitě najdou! Držím jim palce.    

Ale vlastně mám ještě jedno velké přání! Chtěla bych se vrátit zpátky do práce, pokud bych dokázala nějakou vhodnou práci najít. Tak držte mi palce i Vy ostatní, kteří jste zdraví, chtěla bych se Vám vyrovnat...


Český košík roku 2015 Ověřeno zákazníky Finalista Shop roku 2015 Shop roku 2011 Záruka 5 let Apek - certifikovaný obchod

Sledujte nás

Akce a slevy na email